- Народна Воля - http://volya.if.ua -

А ми тую стрілецькую славу збережемо

Posted By Модератор On 31.10.2014 @ 15:53 In Новини | No Comments

Чергове засідання клубу «Надвечір`я» ім. Ірини Яцури, який діє при міській організації «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, присвятили 100-річчю створення легіону УСС.

Депутат районної ради Ігор Андруняк висвітлив участь в УСС надвірнянців, зокрема, Леся Гринішака. Громадський діяч Микола Сіщук розповів про свого односельчанина Костю Воєводку – головного санітарного лікаря Легіону січових стрільців, а Іван Пилип`юк – про надвірнянку, педагога, просвітянку Катерину Николайчук, якій цьогоріч виповнилося б 120 років. Вона також брала участь у сприянні УСС, організовувала збір ліків та провіанту для січовиків.

Свої думки висловили Любов Кепещук, Галина Бец, Ганна Созанська, Азарія Пилип`юк, Ганна Мохнач, звернувши увагу на тісний зв`язок і передачу естафети від УСС до УПА і до АТО. Ганна Мохнач розповіла про пожежу, яка сталася у м. Надвірна у серпні 1914 р. і знищила понад 300 будинків. Але надвірнянці не мали змоги допомогти потерпілим, бо збирали кошти, речі, продукти, відправляючи чоловіків на Першу світову війну.

Рівно через сто років ми – знову перед такою ж диоемою: замість відбудовувати економіку, кошти і все необхідне доводиться збирати для оборонців рідної землі. Просвітянка, союзянка Аріадна Срібна звернулася зі словами: «Запрошуємо, закликаємо до об`єднання просвітян,  освітян, лікарів, культурно-освітніх працівників та, зрештою, усіх небайдужих до долі України, владу міста і села. Запрошуємо всіх, хто шанує рідне слово, музику, пісню, народні традиції, танець об`єднуватися у громадські організації й допомагати владі будувати нову Україну».

Марія КОВАЛЬЧУК,

керівник клубу «Надвечір`я».


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2014/10/a-my-tuyu-striletskuyu-slavu-zberezhemo/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.