Газета по-надвірнянськи
 

До відома споживачів електроенергії Надвірнянського району та м. Надвірна

17 жовтня 2014, 12:20 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 291 переглядів

Відповідно до Правил охорони електричних мереж уздовж повітряних ліній електропередач встановлюється охоронна зона від крайніх проводів:

1. 2 метри – до  1 кВ

2. 10 метрів  – до 20 кВ

3. 15 метрів – 35 кВ

4. 20 метрів – 110 кВ

5. 25 метрів – 150, 220 кВ

6. 30 метрів – 330, 400, 500, +(-)400 кВ

7. 40 метрів – 750 кВ

В охоронних зонах забороняється насаджувати дерева, будувати житлові, громадські чи дачні будинки та інші споруди. Відстань від гілок дерев, що ростуть поблизу лінії елекропередач має бути:

0,4кВ – не менше 1метра;

6-10кВ – не менше 2 метрів;

Порушення правил охорони електричних мереж може призвести до масштабних аварій та нещасних випадків, що можуть завдати шкоду життю та здоров’ю людини. Аби уникнути електротравм, категорично забороняється: наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів; залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід; відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції; залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередавання; зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків; кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач; встановлювати металеві стояки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач; розташовувати ігрові майданчики, а також: проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок.

НАГОЛОШУЄМО!

При виявленні обірваного проводу повітряної лінії електропередачі смертельно небезпечним є наближення до нього ближче ніж на 8 метрів. У такому разі необхідно організувати охорону обірваного проводу, припинити пішохідний і транспортний рух поблизу місця обриву та негайно повідомити про це на «гарячу лінію» ПАТ «Прикарпаттяобленерго» за телефонами: 0-800-50-40-20 і в жодному випадку не намагатись самотужки ліквідувати пожкодження. Тільки при дотриманні Правил охорони електричних мереж можна забезпечити зберігання енергооб’єктів та безперебійне енергопостачання споживачів, а також уникнути випадків електротравматизму.

Памятайте про те, що самовільне втручання в роботу електроустановок, порушення охоронних зон та необережне поводження з електроприладами може завдати невиправданої шкоди Вашому життю та здоров’ю.

ПАТ «ПРИКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!