Газета по-надвірнянськи
 

Комбати реформують українську армію

3 жовтня 2014, 13:11 | Рубрика: Влада, Вторгнення Версія для друку Версія для друку 264 переглядів

Якщо за 23 роки урядовці та генерали не змогли навести лад в армії, це мають зробити ті, котрі ризикують життям на полі бою. А саме – командири батальйонів. Деякі з них уже почали цю роботу.

Як відомо, майже всі політичні сили залучили до своїх передвиборчих списків комбатів. Але хтось зробив це заради власного піару, а комусь ці хлопці потрібні з іншої причини. Бо хто краще за них може підказати, у який бік рухатися в плані ґрунтовних реформ в армії.

Саме з такою метою командири батальйонів йдуть до Верховної Ради у складі партії «Народний фронт». Не чекаючи дати голосування, вони вже почали роботу у спеціальному органі, створеному при партії – Військовій раді.

Нещодавно відбулося перше засідання ради, на якій військовослужбовці презентували план пріоритетних заходів. Головний підсумок першого засідання – Україні необхідно якомога ширше залучати добровольчі ресурси. Бо саме батальйони, що сформувалися із патріотів-добровольців, найкраще проявилися у бою. Отже, саме вони, на думку ініціаторів реформ, мають стати основою резервної армії України.

Координатор Військової ради, відомий експерт Дмитро Тимчук не приховує: ситуація у Збройних силах України жалюгідна. Адже армію всі роки цілеспрямовано нищили. Не дивно, що звідти тікали найкращі кадри, а залишалися переважно або нездари, або корупціонери.

І саме боротьбу з корупцією та очистку армії від генералів з купленими погонами військові експерти вважають одним із першочергових кроків, без якого подальші реформи не матимуть сенсу.

До другого засідання Військової ради комбати підготували чергову низку пропозицій. Зокрема, на їхню думку, слід вже зараз братися до розробки нової редакції Воєнної доктрини України – документу, в якому викладені принципи безпеки держави. Бо стара доктрина передбачала, що Україна має позаблоковий статус і не має входити до жодних з військових союзів чи організацій. А сьогодні вже зрозуміло, що ці принципи слід переглядати. На думку Дмитра Тимчука, євроатлантичній інтеграції України альтернативи немає. Отже, у Воєнній доктрині має бути чітко прописана стратегічна мета України – вступ у НАТО.

Другий пункт, який обговорювали на засіданні Військової ради «Народного фронту» – реформування сектору безпеки. Учасники зійшлися на думці, що потрібно створити єдиний координуючий орган у сфері національної безпеки й оборони.

– Згідно із українським законодавством, таким органом на даний момент є РНБО. Проте аналіз діяльності Радбезу показує, що його потрібно повністю переформатовувати і надавати більш масштабні повноваження, – вважає командир батальйону «Миротворець», член команди «Народного фронту» Андрій Тетерук.

Саме при РНБО в умовах військового або надзвичайного стану має бути створений Головний командний центр, з якого б здійснювалося загальне керівництво військовими операціями та мобілізаційними заходами.

– Такий центр необхідний. Адже одна з головних причин наших провалів під час АТО полягає в тому, що різні міністерства та відомства майже не координувалися між собою. Отже, ця проблема буде розв’язана завдяки створенню такого єдиного командного центру, – підкреслив Тетерук.

Крім того, на думку учасників Військової ради, потрібно створювати загони територіальної оборони, особливо, у прикордонних районах, які будуть готові максимально швидко зібратися та дати відсіч ворогу. Для того, аби ці загони діяли максимально ефективно, вони мають бути навчені основам партизанської та диверсійної війни. А також – вправно володіти зброєю. До речі, питання дозволу володіння вогнепальною зброєю для громадян – одна з перших законодавчих ініціатив, яку внесуть комбати після проходження до парламенту.

Нинішня війна довела, що жоден українець не може почуватися безпечно. Отже, потрібно навіть у мирний час проводити «мілітаризацію» населення, справжній військовий «лікбез». Щоб навіть наймолодші українці знали основи військової справи.

Усі ці пропозиції – щодо створення нової редакції Воєнної доктрини України, внесення змін до законодавства щодо військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізаційних заходів, а також територіальної оборони – уже в роботі. То ж уже на першій парламентській сесії члени «Народного фронту» зможуть вносити відповідні законопроекти до зали Верховної Ради.

Вікторія БУБНА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!