Газета по-надвірнянськи
 

Пам’ятаймо нескорених бійців

17 жовтня 2014, 13:03 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 358 переглядів

IMG_1380

На величне свято Покрови відзначили 72-у річницю УПА і відтепер, згідно з указом Президента України Петра Порошенка, День захисника Вітчизни.

IMG_1392

Таке горде ймення несуть ті люди, які зараз боронять східні кордони держави від навали агресора і ті, котрі загинули в ім’я відродження рідної країни. Українська Повстанська армія вписала свою сторінку: горду і непокірну, завдяки героїчності та незламності, і трагічну, бо не вдалося здолати ворога. Кожний зойк смерті відважного повстанця лунав із вірою, що Україна буде вільною і суверенною.

IMG_1393

Справдилися ці слова, живемо у незалежній державі. Нелегкий час настав, та знаємо одне-єдине, перемога буде за українським народом. Пом’янули славних патріотів, які поповнили Небесний нескорений легіон, і пошанували живих представники влади, підприємств та установ краю. До Символічної могили Борцям за волю України лягли квіти і вінки. Полинула над надвірнянськими просторами щира молитва священства, яке очолив декан Надвірнянський УГКЦ о. Іван Качанюк. Пам’ять героїчних і незламних борців за волю України вшанували хвилиною мовчання.

IMG_1422

У своїх зверненнях голови районної ради Василь Попович, РДА Михайло Іваночко, міста Зіновій Андрійович провели паралелі зі славними роками боротьби УПА і теперішнім, незламними бійцями східних рубежів країни і тими, котрі вмирали за кращу долю України на Інститутській, під Іловайськом, Донецьком, Волновахою… Кривавий рік видався, трагічний для зболеного народу. Також цього дня обітницю-присягу на вірність Україні склали курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату.

IMG_1438

Михайло Іваночко відзначив, що сьогодні ми вшановуємо козацтво, бійців Холодного Яру, УНР, УПА, Січове Стрілецтво: «Схилімо голову перед світлою пам’яттю тих ідейних борців, які впали на Інститутській. Україна є і буде, бо з нами Бог». Василь Попович сказав, що саме під Покровом лісу і Богородиці зродилася армія нескорених: «Тепер в очах курсантів ліцею горить вогонь віри захищати свою державу від окупанта. На сході – перемир’я, це час підготувати нашу армію і показати хто є господарями на Донбасі цим бандам озвірілих терористів». Зіновій Андрійович відзначив велику значимість нинішньої обітниці для курсантів ліцею-інтернату.

IMG_1469

Вояків УПА і репресованих нагородили спільними грамотами районної ради і РДА, а міський очільник привітав із 85-річчям голову районного проводу Братства вояків ОУН-УПА Михайла Юркевича.

 Повстанець згадав нелегкі бої, постійну небезпеку бути викритим і знищеним органами НКВД і тих патріотів, котрі вмирали заради України. Щиро і ревно звернувся до громади Владика Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ єпископ Василь Івасюк, який попрохав омофору-Покрови Богородиці для Надвірної, для єпархії і кожного краянина, зазначивши: «Наші серця повинні бути з Богом. У молитві до Бога є наша перемога».

Лунали пісенні виступи у виконанні мистецьких колективів «Заграва» районного проводу УПА та хорового РБК (кер. Ярема Павлик).

Вічна слава загиблим героям України! Вічна шана тим, котрі у строю і боронять нашу цілісність і незалежність!

Василь Івасюк «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!