Газета по-надвірнянськи
 

Пам`яті Нестора Чира

17 жовтня 2014, 12:22 | Рубрика: Духовність, Трагедії Версія для друку Версія для друку 466 переглядів

У післяобідню пору 15 жовтня ц.р. спочив у Бозі на 77-му році надвірнянець Нестор Іванович Чир.
Відійшла у вічність людина, творець рідного Слова, відомий на Прикарпатті громадсько-політичний діяч, поет, нарисовець, публіцист, керівник літературної студії «Бистрінь» при редакції газети «Народна Воля», у творчому доробку якої понад чотири десятки поетичних і прозових книжок, 5 літстудійців стали членами НСПУ.
Депутат обласної ради чотирьох демократичних скликань, член Національної спілки письменників України, був серед ініціаторів створення Галицької Асамблеї демократичних рад Галичини.
Нестор Чир народився 12 березня 1938 року у селі Новий Диків Любачівського повіту Жешувського воєводства (Польща). У 1945-му його багатодітну родину насильницьки депортували на Тернопілля, де минули дитинство і шкільні роки у с. Полівці Чортківського району. Після закінчення середньої школи навчався у Дрогобицькому нафтовому технікумі. Із 1960 року проживає у Надвірній. У нафтовій галузі, зокрема, у Надвірнянському управлінні бурових робіт працював на рядових та різних інженерно-технічних посадах до 2003 року.

nestor_chir
Він – автор семи поетичних книжок «Пізнє яблуко мого саду», «Долоні в крапельках дощу», «Калиновий спалах», «Паморозь дивного світіння», «Акорди срібної печалі» (сонетарій), «Білі сльози снігу» та дитячої книжки «Котячий обід». Чимало його віршів стали піснями. Лауреат Всеукраїнської премії ім.Я.Дорошенка, обласних премій ім.В.Стефаника та М.Підгірянки, районної премії ім.Н.Попович, був членом ради обласної організації НСПУ, активний учасник Всеукраїнського Товариства української мови ім.Т.Шевченка «Просвіта». Голова редакційної ради, упорядник, редактор та співавтор багатьох суспільно-громадських видань, літературних альманахів, поетичних та прозових збірок. Друкувався в українських часописах «Дзвін», «Перевал», «Літературна Україна», «Літературний Львів», альманахах «Літературне Прикарпаття», дніпропетровському «Січеслав», кіровоградському «Ятрань», тернопільському «Золота Пектораль», «Вік», «Радосинь», «Народна армія», всеукраїнському літературно-мистецькому дитячому журналі «Дзвіночок», а також в обласній газеті «Галичина» та надвірнянській «Народній Волі». Очолював редакційні ради з видання Книги про Надвірнянщину «Страгора», книжки Ростислава Гандзюка «Надвірна. Історичний нарис», співредактор фотокнижки «Надвірна: поема в світлинах». Редактор-упорядник альманахів літстудії «Бистрінь» «Жниво на стерні», «Купальська злива», «Літоплин над Бистрицею», «Сонячні обрії слова» і книги «Свічі любові» Надії Попович та інших. Автор більше двадцяти передмов та рецензій до поетичних збірок прикарпатських поетів і понад десятка нарисів про знаних людей Надвірнянщини. Занесений у довідники «Гуцульщина в літературі» і «Дослідники та краєзнавці Гуцульщини», а також у Книгу ділової еліти Прикарпаття «Золоті імена», у книгу «Новітня історія України: Хто є хто на Івано-Франківщині», в Антологію українського автографа академіка Володимира Качкана «Віщі знаки думки, серця і руки».
Нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеня», Почесною Грамотою Верховної Ради України, медалями та відзнаками Всеукраїнського рівня, багатьма нагородами місцевого значення.
Нестор Іванович назавжди залишиться у нашій пам’яті як вірний син України, людина високих духовних та моральних якостей. Світле і тепле проміння Його серця вічно виднітиме над нашими зеленими Карпатами і люблячої ним рідної землі.
У поетичній добірці, яку Нестор Чир на початку цьогорічного червня запропонував для «Народної Волі», а згодом для обласної «Галичини» та «Літературної України», у своєму «Диптиху» він щиро зізнався «Шукаю, крокуючи небом й світами, // бо кличе обох нас щось вічне туди, // де зорями світиться стежечка мами // й печаляться батьківські тихі сліди». Він горів творчим натхненням побачити свою нову восьму поетичну збірку «Гортаючи долю». Та доля розпорядилася інакше, забравши його у далекі засвіти. Віриться, що згадана збірка дійде до вдячного читача.
У тяжкий час скорботи і розлуки з дорогою людиною підтримуємо всю родину. Нехай покійному буде Царство Небесне, надвірнянська земля стане йому пухом, а пам’ять про його земний шлях – світлою і вічною.
…Нехай спалахне моє серце, як зірка в тумані,
як свічка любові для тих, ким в житті дорожив – це його слова.
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким з приводу важкого родинного горя – смерті Нестора Івановича Чира. Вічная пам’ять.
Надвірнянська районна рада і районна державна адміністрація, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович і Надвірнянська міська рада, редакція газети «Народна Воля», ТРК «Надвірна», літературна студія «Бистрінь», Надвірнянська районна організація Національної спілки журналістів України, Івано-Франківська обласна організація Національної спілки письменників України, відділ культури РДА, централізована бібліотечна система Надвірнянського району, районний будинок культури, відділ освіти РДА, районна організація Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка, Надвірнянська дитяча музична школа, Надвірнянська дитяча художня школа, районні організації Національної спілки краєзнавців України та Українського товариства охорони пам`яток історії і культури.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!