- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Степан Бандера: лідер, націоналіст, державник

Posted By Модератор On 17.10.2014 @ 13:59 In Громадськість,Духовність | No Comments

Жовтневі дні – 14-е і 15-е числа – цьогоріч особливо виділялися на національно-державницькому рівні. 72-а річниця створення УПА, Президентський указ про встановлення Дня захисника Вітчизни 14 жовтня, а не промосковського затуманеного більшевицьким дурманом 23 лютого нібито «під російською Нарвою», багатотисячні марші націоналістів у Києві і в обласних центрах України, а в Надвірній прийняття обітниці-присяги військовими курсантами-ліцеїстами-першокурсниками, віче пам`яті Степана Бандери, присвячене 55-ій річниці його підступного вбивства новоспеченим кагебістом Сташинським за персональним наказом Хрущова-Шелепіна.

Подумаймо: який підлий і зловорожий намір московсько-кремлівських лідерів – на таємний атентат призначили не будь-кого, а саме представника західної України, по суті, його земляка зі Львівщини. Безсумнівно, з єдиним єзуїтським розрахунком, аби посіяти зневіру в інших народів і націй у патріотизмі українців, мовляв, погляньте: свій свого кревного знищує, то чи варто довіряти таким людям і такій нації? А чи не з такою блюзнірською і страховинною метою сталінські полководці-опричники «зіткнули» головами і життям у битві під Бродами у липні 1943-го українських вояків дивізії «Галичина» проти їхніх єдинокровних братів-українців зі східних областей України лише під червоними зірками (чомусь не протиставили російських солдатів Червоної армії чи інших національностей), аби виставити перед світом національну обмеженість українців, мовляв, переконуйтеся, що це за нація, котра себе знищує у братовбивчому бою.

IMG_1565 [1]

Такий стратегічний підлий план московських служак, з одного боку, ніяк не сприяв єдності і згуртованості української нації, а з іншого, кожного тверезого українця переконував, що лише національно свідомі патріоти, націоналісти можуть повести за собою народ і вберегти націю та відстояти свою Державу.

Цей лейтмотив панував на вічі у Надвірній 15 жовтня. І в цьому переконував молебень священиків  УГКЦ і УАПЦ та патріотичні виступи о. Богдана Іванюка, голови РДА Михайла Іваночка, викладача Надвірнянського коледжу Володимира Свягли, Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича, повстанські пісні гурту «Заграва» райпроводу Братства вояків ОУН-УПА та Віктора Чудновського.

У закликах-гаслах «Бандера – наш Герой!», «Свято Покрови – наше свято!», «Боротьба за вільну Україну не припиняється!», у повідомленні, що невдовзі стане реальністю проект з оновлення й упорядкування скверу в центрі Надвірної (мікрорайон РБК) і присвоєння йому імен повстанців Мирона і Марти Свідруків відчувалася твердість духу і національної гордості в тому, що маємо взяти за взірець Людини, Лідера і Державника Степана Бандеру і ніколи й нікому нізащо не дозволяти позбавляти його звання Героя України. Цей дух і гордість мають допомагати нашим браттям-бійцям відстоювати східні рубежі Держави. Ним має пройнятися новообраний парламент. І тоді УПА направду буде визнана Державою як воююча сторона.

Іван ГРИДЖУК, «Народна Воля»


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2014/10/stepan-bandera-lider-natsionalist-derzhavnyk/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2014/10/IMG_1565.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.