Газета по-надвірнянськи
 

Вулиці оновлять бруківкою

31 жовтня 2014, 15:54 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 540 переглядів

За пропозицією Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича на початку роботи сорок четвертої сесії міської ради 23 жовтня ц. р. хвилиною мовчання депутати вшанували пам`ять усіх полеглих героїв за незалежність України, починаючи від княжої доби й до сьогодення.

Опісля, врахувавши зауваження та пропозиції, депутати проголосували за порядок денний сесії, куди внесли на розгляд понад сотню питань господарсько-фінансового характеру, соціально-економічного розвитку, а також земельних відносин.

У традиційному звіті про діяльність міської влади у міжсесійний період Зіновій  Андрійович поінформував депутатський корпус про хід розв`язання проблем із рекультивації сміттєзвалища і відповідно підготовкою проектно-кошторисної документації щодо будівництва нового полігону ТПВ із сміттєсортувальною лінією в урочищі «Чобіток», облаштування нового міського кладовища, зокрема, його завершальний етап (оформлення документації). Не оминув болючої теми – ремонту доріг районного значення і комунальних вулиць Надвірної. Щодо останніх, то зараз триває розробка проектно-кошторисної документації на дороги. Цьогоріч для ремонту дорожного полотна в місті використали невеликі кошти, одержані з податку від першої реєстрації транспортних засобів, а також – із бюджету розвитку міста. У наступному році, пообіцяв голова, пішохідні вулиці (Лисенка, Шептицького та інші) укладатимуть бруківкою. У цьому ж році планують завершити лагодити і вул. Петрушевича. Разом з тим З. М. Андрійович перерахував вулиці, ремонт яких, на його думку,  не потребує використання великої кількості затратних матеріалів. Аналізуючи ремонт вул. Грушевського, констатовано використання 758 тис. грн. (кошти ПАТ «Укрнафта»). А загалом її ремонт до перехрестя з вул. Руднєва вартує понад мільйон гривень.

У Надвірній продовжують реалізувати обласні проекти розвитку місцевого самоврядування. Їх ефективність засвідчив ДНЗ «Сніжинка», який вдалося реконструювати, відновити й за справедливий підхід до реалізації таких проектів Зіновій Андрійович висловив вдячність обласній владі.

На часі – втілення в життя наступного проекту, що має на меті облаштування затишного скверу в центрі Надвірної (біля РБК) та спорудження пам`ятника легендарним воякам УПА  сестрі й братові Марті й Миронові Свідрукам. А загалом, акцентував увагу депутатів З. М. Андрійович, місто взяло досить велику планку соціально-економічного розвитку. – І це попри те, – продовжив міський голова, – що фінансування так і не збільшилося, є проблеми з казначейством, зростають вимоги до проведення процедури експертиз буквально на кожну дрібничку, як от, приміром, заміна дверей тощо.

***

Депутати підтримали звернення міського голови щодо паркування транспортних засобів у Надвірній. Секретар міської ради Тарас Пекарський оприлюднив депутатські запити і звернення Володимира Гринішака, Олега Туєшина, Мирона Кисляка, Василя Будзака, Дмитра Зеленчука і Романа Мажака. Чимало запитів депутатів міської ради виконано, деякі – залишили на контролі.

***

Депутати обговорили лист РДА, скерований у міську раду, про необхідність відновлення пішохідного моста через р. Бистриця, що уможливить функціонування унікальної на Прикарпатті Надвірнянської спортшколи, де навчають летючих лижників стрибків із трампліна. Про розробку проекту землеустрою дороги до комплексу трамплінів йдеться у відповідному розпорядженні заступника голови РДА Андрія Крицького. Варто зауважити, що деякі потуги відновити міст влада вже зробила, проте, як з`ясувалося, для продовження робіт потрібні великі кошти. Депутати обмінялися думками з приводу цієї проблеми, що дотична також і до питання повернення громаді Надвірної земельних ділянок в урочищі «За мостом», які нині цілком на законних підставах (згідно з нинішнім діючим законодавством) належать приватному власнику.

***

Депутати внесли зміни в план соціально-економічного розвитку на 2014 рік, а також – до рішення міської ради від 13 лютого 2014 р. «Про виділення коштів за рахунок залишку минулого року». Прийнято рішення з питань про коригування тарифів на теплопостачання для бюджетних та інших споживачів ТзОВ «Струмок», для бюджетних та інших споживачів ТзОВ «Альтернатива Інвест».

Рішенням сесії затверджені статутні фонди комунальних підприємств «Надвірнаводоканал» та «Надвірнакомунсервіс». Депутати затвердили висновок експерта про вартість земельної ділянки на вул. Чорновола для обслуговування магазину «Гастроном Центральний» і продаж даної ділянки шляхом викупу орендарем ТзОВ «КВ-Центр» із розтермінуванням платежу на 1 рік. Надали згоду на розтермінування платежу за викуп земельної ділянки на вул. Визволення для хлібопекарського цеху на 5 років.

Рішенням сесії виділено 1 тис. грн. на проведення експертної оцінки будівлі корпусу обезводненого сирого осаду на вул. Рамішвілі, 600 грн. – на проведення експертної  оцінки будівлі автобусної зупинки на вул. Січинського. Прийнято на баланс міськради будівлю цієї автозупинки та доповнено перелік об`єктів нерухомого майна, що надаватимуть в оренду на конкурсній основі.

Розглянуто питання затвердження проектів землеустрою.

Депутати проголосували за продовження розгляду питань порядку денного на другому пленарному засіданні 30 жовтня ц. р.

Інформація

Надвірнянської

міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!