Газета по-надвірнянськи
 

Юрій Дерев`янко: Об`єднуємо людей ВОЛІ

31 жовтня 2014, 15:53 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 533 переглядів

На позачергових виборах до Верховної Ради у 87-му виборчому окрузі (Надвірнянський район, частина Богородчанського та Коломийського районів і Яремчанська міська рада) із суттєвим відривом від опонентів переміг діючий народний депутат України Юрій Дерев`янко. Наш кореспондент дізнався, як нардеп працюватиме у новообраному парламенті. Що зміниться на окрузі? Які нові можливості отримають прикарпатці?

– Ваш рівень довіри, за результатами голосування, – 70 відсотків, один із найвищих в Україні. Це ж величезна відповідальність?

– Люди мають великі очікування змін і депутатам, які обрані у новий парламент, важливо ці очікування виправдати. Дякую всім землякам, які мене підтримали. Розумію, що це великий аванс і мотивація за короткий час втілити все те, про що мовилося на зустрічах із людьми під час виборчої кампанії. Ініціювати ті закони, які дозволять продовжити змінювати систему – так, щоби ці зміни люди відчули у кожному селі, селищі чи місті. Саме на це буде спрямована моя робота у Верховній Раді.

– Яким буде перший законопроект Юрія Дерев`янка у новій Раді?

– Ініціюю зміни до Конституції щодо відкликання народних депутатів. Вважаю, що депутат має бути підзвітний  і підконтрольний виборцеві. Хочу нагадати, що на минулих виборах про це багато говорили партії «Свобода» і «Батьківщина». Але згодом у парламенті відповідний законопроект не підтримали. Цікаво, якою буде позиція нової Ради. Розішлю цей законопроект на підпис усім новим депутатам, щоби забезпечити підтримку. На мою думку, це стане тестом для парламенту нового скликання.

– Чи підтримаєте Ви законопроект про зняття недоторканості з народних депутатів?

– Підтримаю. Більше того, саме це передбачають і ті зміни до Конституції, які зумовлять відкликання депутатів.

– Які Ваші наступні кроки на окрузі? Що зміниться у депутатській роботі?

– Так, як моя депутатська робота була побудована на окрузі впродовж двох минулих років, так само буде продовжена. У кожному районному центрі та великому селищі (а це Надвірна, Богородчани, Яремче, Ворохта та Отинія) працюватимуть депутатські приймальні. Кожна людина може звертатися туди, щоб отримати безкоштовну юридичну консультацію або ж надати мені як народному депутату-представникові громади у Верховній Раді, – важливу інформацію. Так само щомісяця проводитиму персональний депутатський прийом – щоби мати змогу безпосередньо спілкуватися з людьми, відповідати на їхні запитання й потреби, працювати з громадами і для громад.

З нового – залучатимемо активних молодих людей, які мають бачення розбудови своїх сіл і містечок. Під прапорами партії «ВОЛЯ» маємо намір об`єднати усіх небайдужих людей, які прагнуть змін у країні.  Партія «ВОЛЯ» задекларувала, що домагається, аби за 15 наступних років Україна стала державою номер 1 у Східній Європі. Для цього треба докласти немало зусиль. Але це реальна мета, якщо зусилля будуть колективні – громад, їхніх найактивніших представників, депутатів Верхов­ної Ради.

– В Івано-Франківщині під час виборчої кампанії партія «ВОЛЯ» проявила себе як відкрита, чесна і відповідальна політична сила. Кандидати до парламенту від «ВОЛІ» говорили про зміни, які мають розпочатися з Прикарпаття. Які це зміни?

– Будемо розбудовувати партію – залучати кращих людей від кожної громади, які мають бажання робити зміни. Завдяки інструментам, які має у своєму розпорядженні партія «ВОЛЯ», такі люди потраплятимуть в органи місцевого самоврядування і виконавчої влади.

– Йдеться про проект «Національний кадровий резерв», який «волівці» нещодавно презентували в  Івано-Франківську, що має привести молодих професіоналів-патріотів на заміну люстрованим чиновникам?

– Не тільки. Йдеться про більш масштабні й вагомі речі. Наступного року очікуємо місцеві вибори, які передбачають обрання депутатів усіх рівнів – від сільської до обласної ради. І партійці «ВОЛІ» братимуть у них участь. Вибори відбудуться після внесення змін до Конституції, ці зміни забезпечать не тільки децентралізацію влади, а й запустять механізм формування виконавчих комітетів місцевими радами.

– Тобто, районна рада обиратиме собі райдержадміністрацію?

– Через зміни до Конституції органам самоврядування на місцях делегують повноваження обирати органи виконавчої влади. Новообрані місцеві депутати зможуть брати участь у формуванні виконавчих комітетів на своїх територіях – у межах сільських та міських, районних рад, обласної ради. Вони самі зможуть бути призначеними в органи виконавчої влади від тієї ради, до якої будуть обрані. Люди, які мають бачення розвитку своїх сіл, міст і загалом України, отримають можливість ці зміни втілити. Таких людей до рад делегує наша команда – команда людей ВОЛІ.

– І ця команда має потенціал протистояти системі?

– Людей «ВОЛІ», кандидатів від нашої партії до парламенту, на цих виборах підтримали 92 тисячі прикарпатців. Це близько 15% виборців. І це означає, що ми, добиваючись змін, рухаємося у правильному напрямку – бо маємо у цьому велику підтримку. Саме ця підтримка людей на місцях є нашою реальною силою. Так само як і люди, котрі прийдуть у «ВОЛЮ». Важливо, щоби наша команда була представлена найякіснішими людьми. Щоби вони реалізували ту політику, яку веде і відстоює партія «ВОЛЯ». Основні ідеї, які лежать в основі нашої діяльності і змін у державі – це ідеї Майдану. Ми будемо їх втілювати і захищати.

– Хто такі люди ВОЛІ? Найякісніші люди – які вони?

– Це люди з внутрішнім стрижнем, сильні духом, ідейні – патріоти, з високою духовністю. Водночас це люди, котрі щиро прагнуть змін не тільки у своєму селі чи місті, а й загалом в Україні.  Активні, освічені, працездатні, послідовні у словах і діях. Однозначно, це ті люди, які йдуть до кінця і добиваються результату. Людина ВОЛІ – це людина дії, яка демонструє на власному прикладі, що слова не розходяться з вчинками. Саме таких людей об`єднає «ВОЛЯ» – об`єднає воля до європейської України, воля до остаточної перемоги Майдану. І це буде не просто зміна облич, а реальна зміна держави і відчутність цих змін для кожного українця.

Марта СМОЛІЙ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!