Газета по-надвірнянськи
 

Юрій ДЕРЕВ`ЯНКО: Три кроки як передати владу місцевим громадам

3 жовтня 2014, 13:21 | Рубрика: вибори-2014 Версія для друку Версія для друку 241 переглядів

Україна загальмує у своєму розвитку, якщо не провести децентралізацію влади, вважає народний депутат України, кандидат у депутати до Верховної Ради по мажоритарному округу № 87 Юрій Дерев’янко. Як саме здійснити децентралізацію народний обранець розповів на зустрічі з громадою села Микуличин Яремчанської міської ради, відповідаючи на запитання своїх виборців.

– Територіальні громади мають самі розпоряджатися місцевими бюджетами – гроші повинні залишатися на місцях. Час запустити механізми місцевої демократії: референдуми, громадські слухання та ініціативи, – вважає Юрій Дерев`янко.

За словами депутата, децентралізувати владу означає, передусім, зламати централізовану вертикаль виконавчої влади і надати максимальні повноваження громадам сіл, селищ та міст приймати рішення, у т. ч. фінансові. Потрібно, щоб люди на місцях мали можливість і ресурси самотужки вирішувати свої першочергові проблеми. І зробити це можна у три кроки, переконаний нардеп.

IMG_7353

– Депутати обласної ради мають обирати голову виконавчого комітету. Тобто, посада голови ОДА повинна стати виборною. Так само депутати районної ради мають обирати голову виконкому свого району. Це означає, що розпорядником акумульованих із наших податків і зборів коштів стане область і, відповідно, – район, – унаочнює механізм змін Юрій Дерев’янко. – Втілити реформу можна досить швидко, якщо зробити три кроки: по-перше, змінити Конституцію, по-друге, прописати і прийняти відповідний Закон і, як завершальний етап, провести перевибори до місцевих рад.

За словами народного депутата, запустити децентралізацію влади новообраний парламент зможе наприкінці зими 2015 року, адже зміни до Конституції вносять дві чергові сесії Верховної Ради. – Ми це питання відстоюватимемо у Парламенті, бо це частина програми партії «ВОЛЯ», – заявив кандидат до ВРУ, член Ради партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев`янко.

IMG_7371

Він вважає, що Україні пора втілювати кращу практику успішних європейських держав, де територіальні громади ефективно працюють, вирішуючи не лише дріб’язкові господарські питання, а й серйозні проблеми своїх територій, що потребують вагомих капіталовкладень. – У більшості країн ЄС громади мають право самі приймати ключові рішення. І роблять вони це на своїх територіальних референдумах. Такі проводять, коли мова йде про розподіл великих коштів, державного майна чи землі. Це дуже ефективно працює, – розповів Юрій Дерев’янко.

Щоб розпочати зміни, які сприятимуть розвитку країни, вважає народний депутат, громадянам слід провести у парламент обранців, котрі мають волю змінити систему. Відтак на кожного з нас покладена відповідальність обирати між минулим і майбутнім, зазначив Юрій Дерев`янко. Сьогодні голов­не завдання для громадян – дуже відповідально поставитися до свого голосу.

Оксана ТИМОРСЬКА.

(на правах політичної реклами).

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!