- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Вас турбує задишка?..

Posted By Модератор On 14.11.2014 @ 15:00 In Новини | No Comments

Хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) – повільно прогресуюча хвороба дихальних шляхів, що викликає значне погіршення функції легень. Задишка (проблеми з диханням), яка є основним симптомом ХОЗЛ, має стійкий та прогресуючий характер і серйозно впливає на якість життя пацієнтів. Симптоми захворювання прогресують повільно упродовж багатьох років. Спочатку задишка може виникати тільки при фізичному навантаженні, як відчуття дихального дискомфорту, скутості у грудях. Гострі респіраторні інфекції збільшують ці прояви особливо у зимовий період. З часом розвивається хронічна дихальна недостатність. Загострення цих симптомів у пацієнтів погіршує їхню здатність до щоденної діяльності. Діагноз ХОЗЛ встановлюють шляхом простого тесту – спірометрії, що визначає, наскільки глибоко людина може дихати і наскільки швидко повітря може проходити до легенів та виходити з них.

На ХОЗЛ необхідно перевіряти кожного пацієнта, що має такі симптоми, як постійний кашель, виділення мокротиння, задишка (ускладнення дихання), а також вплив будь-якого з цих факторів ризику. Оскільки ХОЗЛ прогресує повільно, цю хворобу найчастіше діагностують у людей у віці 40 років і старше.

Лікарі не можуть вилікувати ХОЗЛ, але вони можуть допомогти вчасно виявити хворобу, зменшити її симптоми і загальмувати процес пошкодження легень, значно покращити якість і тривалість життя пацієнта.

Леся БУК,

лікар-пульмонолог

Надвірнянської центральної

районної лікарні.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2014/11/vas-turbuje-zadyshka/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.