Газета по-надвірнянськи
 

30-а сесія районної ради

19 грудня 2014, 13:51 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 742 переглядів

Як ми повідомили у попередньому числі, 11 грудня ц. р. відбулася 30-а сесія районної ради під орудою голови районної ради Василя Поповича з участю депутатів обласної ради Романа Струтинського та Володимира Грабовецького, голови РДА Михайла Іваночка, представників підприємств, установ, організацій, відділів та управлінь РДА, громадськості, районних ЗМІ.

Першочергово керівництво району вручило нагороди: грамоту ОДА та обласної ради за багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня місцевого самоврядування начальникові відділу обліку, звітності та соціально-економічного розвитку-головному бухгалтеру виконавчого апарату районної ради Світлані Коновалюк і Подяку голови обласної ради депутатові районної ради Степанові Шовгенюку; Подяку голови районної ради – Олександрові Ковалю, восьмирічному третьокласнику із Ланчина – бронзовому призеру чемпіонату світу 2014 р. із шашок-64, переможцеві 14-го Міжнародного турніру із шашок-100 «Польська гра»; спільну грамоту РДА і районної ради – цьогорічному переможцю чемпіонату світу із самбо серед школярів Аллі Бегебі.

рай-рада

Василь Попович поінформував, що до районної ради звернувся із питань праце­влаштування вимушений переселенець із Донецька, кандидат медичних наук, лікар-хірург вищої категорії, уродженець с. Заріччя Василь Ковальчук, котрий під час воєнних дій втратив житло, має на утриманні двоє дітей шкільного віку. Депутати підтримали пропозицію голови районної ради звернутися до керівництва області та департаменту охорони здоров`я ОДА із клопотанням про працевлаштування практикуючого лікаря-донеччанина.

***

Сесія розглянула і підтримала депутатські запити та звернення, зокрема: Василя Гаврищука (Фитьківський в/о) – щодо заборони використання піротехнічних засобів; Степана Шовгенюка (Чорнопотоківський в/о) – щодо необхідності виділення коштів для 5 пічок, непридатних для експлуатації, у школі с. Чорний Потік; виділення земельної ділянки для сільського цвинтаря у межах с. Чорний Потік на території Білоославського лісництва Делятинського держлісгоспу; встановлення, впорядкування дорожних знаків, особливо, «Обережно, діти!»; Сергія Штогрина (Стримбівський в/о) спільно з Миколою Андрейчуком (Цуцилівський в/о) – щодо налагодження пасажирських перевезень для жителів с. Цуцилів і Тисменичани; Богдана Кінаша (Середньомайданський в/о) – щодо заміни аварійних опор ЛЕП, незадовільного телефонного зв`язку; Ігоря Андруняка – щодо виконання рішення районної ради «Про стан цивільного захисту населення» та придбання незалежного радіозв`язку; Ганни Бойчук – щодо застосування кабельного електроживлення.

***

Із першого питання порядку денного сесії «Про затвердження звіту щодо виконання районного бюджету за 9 місяців 2014 р.» доповідав начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк.

За 9 місяців ц. р. надходження до загального і спеціального фондів райбюджету склали 393780 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного і місцевих бюджетів – 360109,6 тис. грн., у т. ч. дотація вирівнювання – 164297,1 тис. грн., субвенції з державного та місцевих бюджетів – 195812,5 тис. грн.

Забезпечено виконання всіх уточнених показників. У розрізі платежів загального і спеціального фондів виконання планових призначень забезпечено по всіх видах надходжень, крім плати за оренду майнових комплексів та іншого майна, що знаходиться у комунальній власності району.

Видатки загального та спецфондів райбюджету складають 93,1 відсотка до призначень на 9 місяців ц. р. Фінансували усіх розпорядників коштів райбюджету в умовах посилення фінансово-бюджетної дисципліни виконання заходів економного, раціонального використання бюджетних коштів та першочерговості видатків на оплату праці та інших захищених статей.

Сесія затвердила як звіт про виконання райбюджету, так і розподіл резервного фонду за 9 місяців ц. р.

***

Районні обранці внесли зміни до рішення райради від 3 лютого 2014 р. № 643-25/2014 «Про районний бюджет на 2014 рік», врахувавши пропозиції постійних комісій з питань ведення лісового господарства, земельних відносин, екології та аграрної політики, з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій, а також президії районної ради.

Зокрема, врахували у райбюджеті зменшення субвенцій із державного бюджету: щодо надання пільг і житлових субсидій жителям на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутових відходів на 2472,1 тис. грн. та 261,448 тис. грн. – на пільги і субсидії для придбання твердого та рідкого пічного палива і скрапленого газу; з обласного: на надання допомоги по догляду за інвалідами І-ІІ груп унаслідок психічного розладу і поховання померлих учасників бойових дій.

Спрямували 745 тис. грн. додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості.

Затвердили перерозподіл видатків по головних розпорядниках коштів.

***

Заступник голови РДА Тарас Олендій доповів про виконання на території району законодавства, яке регламентує заборону, спонсорство та стимулювання продажу тютюнових виробів.

В інформації акцентовано на основних вимогах Закону України від 22 вересня 2011 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів». Перераховано також заходи із профілактики та протидії негативним явищам серед дітей і молоді, які здійснюють сектор кримінальної міліції у справах дітей, служба дільничних інспекторів райвідділу УМВС, райцентр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, працівники закладів освіти, охорони здоров`я та інших служб району.

Зокрема, у районі виявлено 8 фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів; складено 8 адмінпротоколів на неповнолітніх та 44 на дорослих за куріння у заборонених місцях; проведено 11 рейдів і перевірено 46 торгових точок, де виявлено 12 правопорушників. Практикують спільні виїзди у неблагополучні сім`ї, профілактичні бесіди, семінари-тренінги, «круглі столи» та виховні години.

Депутати інформацію взяли до уваги, рекомендуючи сільським, селищним, міській радам ввести обмеження на режим роботи розважальних закладів у нічний час.

***

До уваги взяли також інформацію про роботу редакції районної газети «Народна Воля». Редактор газети Іван Гриджук прозвітував про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування, районної ради за період із лютого до листопада 2014-го, фінансовий стан, проблемні питання, вдосконалення роботи. Власне, останній аспект чи не найбільше зацікавив присутніх. Адже редакція «Народної Волі» є учасником пілотного проекту з реформування друкованих комунальних ЗМІ, ініційованого  Національною спілкою журналістів України, та Програми стажування в успішних регіональних газетах України, яку реалізувала ГО «Інститут розвитку регіональної преси». Депутатів, зокрема, цікавила оплата за електронну версію «Народної Волі», у т. ч. можливість її «оцифрування» від перших номерів до нині. Це актуально, бо серед користувачів сайту (до 45 відсотків) є представники діаспори і краяни-заробітчани.

***

Сесія затвердила список присяжних Надвірнянського районного суду, до якого увійшли: Ірина Кащенко – підприємець; Михайло Бибик – юрисконсульт відділення фонду соцстрахування; Михайло Іваночко – майстер Ланчинської дільниці Надвірнянського УГГ; Ігор Питлюк – майстер заготівель Бистрицького лісництва Надвірнянського держлісгоспу; Марія Мельник – бібліотекар с. Гаврилівки; Ярослав Несторак – директор ТзОВ «Термо»; Степан Дричак – радник виконавчого апарату районної ради; Тарас Худецький – тимчасово не працює; Марія Гринішак – юрисконсульт Прикарпатського УБР; Руслан Андрейчук – викладач Надвірнянського коледжу.

***

Районні обранці призначили студентці Львівської національної академії мистецтв, переможцю VІІ Міжнародного молодіжного гончарського фестивалю «Опішне 2013» Анні Вирстюк стипендію районної ради ім. Володимира Луціва, а також затвердили: тарифи на теплову енергію; річні фінансові плани на 2015 рік комунальних підприємств «Теплокомуненерго» та «Аптека № 100»; технічну документацію нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надають в оренду ПАТ «Івано-Франківськцемент», НГВУ «Надвірнанафтогаз», ПАТ «Укргазвидобування»; надали згоду на укладення та продов­ження дії договорів оренди приміщень і договорів користування приміщеннями, які відносяться до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району.

***

Вирішуючи злободенні проблеми району першочергову увагу депутати звернули на забезпечення захисту інтересів громадян, суспільства і держави, від злочинних посягань московських окупантів. Тому затвердили районну цільову Програму надання допомоги у матеріально-технічному забезпеченні підшефної нашій області військової частини , яка бере участь в АТО у східних областях України. Ініціатор її розроблення – Надвірнянська районна рада, термін реалізації – 2014-2015 роки, обсяг фінансування – 232 тис. грн. Програма передбачає комплексне розв`язання проблем матеріально-технічного забезпечення військової частини, військовозобов`язаних та добровольців із нашого району, котрі беруть участь в АТО, засобами захисту, зв`язку, енергоживлення, предметами речового майна і військового спорядження, медикаментами, медобладнанням, запчастинами для техніки.

IMG_2329

Внесли також зміни до рішення районної ради від 25 березня ц. р. «Про цільову програму фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення у Надвірнянському районі на 2014 рік».

***

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія затвердила план роботи районної ради на 2015 рік поквартально.

***

У розділі «Різне» депутати Богдан Кінаш, Богдан Цюрак, Андрій Гуцько звернули увагу на проблемний стан доріг, зокрема, у зимову пору, на дільниці Добротівської гори, у Середньому Майдані, на дільниці Зелена-Бистриця, а також Надвірна-Лоєва-Делятин.

Депутат Ігор Андруняк закликав повернутися до питання про стан цивільного захисту в районі, яке розглянуто на 26-ій сесії районної ради 8 травня ц. р., і запропонував заслухати звіт про виконання цього рішення на черговій сесії районної ради, а в депутатському запиті голові районної ради і голові РДА просить включити у план соціально-економічного розвитку району на 2015 рік вартість робіт з проектування водовідвідного каналу між Надвірною і Пневом, а також придбання для цивільного захисту жителів району засобів незалежного радіозв`язку.

Голова районної ради Василь Попович звернув увагу і запропонував дати оцінку тим керівникам органів місцевого самоврядування, підприємств та організацій, які без поважних причин були відсутніми на засіданні сесії.

Наступна 31-а сесія районної ради орієнтовно відбудеться наприкінці грудня цього року.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!