Газета по-надвірнянськи
 

Чому грудне вигодовування?

12 грудня 2014, 14:21 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 491 переглядів

Годування грудним молоком матері є природним подовженням того харчування, що отримує її плід під час внутріутробного розвитку.

Молоко матері має унікальні поживні та біологічні властивості, з ним малюк  отримує все, що необхідно йому для нормального розвитку. Всі харчові речовини знаходяться в достатній кількості, оптимальному співвідношенні та добре засвоювальній формі. Біологічно активні речовини допомагають немовляті швидше подолати родовий стрес та адаптуватися до умов життя в новому навколишньому середовищі.

Вони сприяють кращому процесу травлення,  правильному обміну речовин та формуванні повноцінного імунітету. Вигодовування грудним молоком визначає властивості розвитку та здоров’я не тільки на період дитинства, але і подальші роки життя.

Для повноцінного розвитку дитини грудне вигодовування має надзвичайно велике значення: це контакт з мамою, звичайні запахи та смаки, тілесний комфорт, задоволення процесу смоктання, почуття безпеки, джерело їжі і життя, налагодження всіх функцій організму, встановлення і розвиток імунної, нервової і ендокринної системи.

При відсутності грудного вигодовування неможливо виростити дитину гармонійною у всіх співвідношеннях. Годування грудьми – одна з найбільших винагород у догляді за дитиною.

Олександра Бот,

лікар-неонатолог

Надвірнянської ЦРЛ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!