Газета по-надвірнянськи
 

Чорнобильці творили героїчний подвиг

12 грудня 2014, 14:36 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 608 переглядів

Чорнобильська трагедія досі озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Не обминула ця гірка чаша і Надвірнянщину. Померли 74 ліквідатори – наші земляки. Зараз ми можемо назвати майже три сотні жителів нашого району, які творили героїчний подвиг на території чорнобильської зони, залишаючи там здоров’я, захищаючи нас. Ми вдячні їм та складаємо глибоку шану, що ми живі і здорові наші сім’ї й діти.

Учасники ліквідації аварії та потерпілі від неї користуються пільгами та потребують додаткової уваги з боку влади. Відбувся «круглий стіл» з участю заступника голови районної організації ВГОі «Спілка Чорнобиль України» Василя Михасюка, заступника голови РДА Тараса Олендія, начальника та колективу управління соцзахисту населення Івана Гурмака, активу організації з начальником інформаційно-аналітичного відділу апарату РДА Тарасом Дем’янчуком та працівниками ЦРЛ. На зустрічі обговорили питання, вирішення яких сьогодні потребують ліквідатори. Це, насамперед, стан з виплатою коштів за харчування, лікування ліквідаторів, видача безплатних ліків та зубне протезування. Більшість питань або врегульовано, або перебувають у стадії виконання.

***

За станом на  1 грудня 2014 р. в управлінні соціального захисту населення РДА зареєстровано 334 осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме: І категорії – 34 особи; II категорії –130 осіб; III категорії – 103 особи; дружини  померлих, смерть  яких пов’язана з ліквідацією аварії на Чорнобильській АЕС – 18; діти, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 49.

Цим категоріям пільговиків за станом на 1 грудня ц. р. виплачені: щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян – 351068 грн.; компенсація сім’ям із дітьми та видатки на безплатне харчування дітей – 26138 грн., компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомоги на оздоровлення, у випадку звільнення громадян – 15800 грн.; доплати за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, збереження зарплати при переведенні на нижче оплачувану роботу у зв’язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання  додаткової відпустки громадянам – 19200 грн.

 Надали на оздоровлення: 4 путівки – учасникам ліквідації аварії 1 категорії на ЧАЕС; 10 путівок – 2 категорії; 1 путівка – дітям, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи.

Відшкодовано на: зубне протезування 3 особам – 6899,45 грн.; безплатні ліки в  соціальну аптеку 99 особам – 6508,34 грн.; одноразовий проїзд у межах України – 622,41 грн.; пільги громадянам на житлово-комунальні послуги – 97032,64 грн.; пільги на придбання твердого палива – 10515,06 грн.

Працівники відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА придбали та видають подарунки до свята Святого Миколая для 49 дітей, батьки яких потерпіли від Чорнобильської катастрофи.

Інформація РДА.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!