Газета по-надвірнянськи
 

Хресна дорога України у Гвозді

19 грудня 2014, 13:34 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 668 переглядів

Нещодавно у селі Гвізд за сприяння та ініціативи отця Івана Гедзика УГКЦ відбулася піша хресна дорога України селом за єдність і мир у державі.

Напевно, одразу виникне запитання, чому цю хресну дорогу провели у листопаді. Цей місяць особливий на визначні події нашої історії, хоча, переважно, сумні і трагічні. Вони нагадують, якою дорогою ціною заплачено і вистраждано, щоб ми нині жили на своїй землі і розмовляли рідною мовою.

У листопаді згадуємо 70-ту річницю відходу у Вічність митрополита Андрея Шептицького, утворення і проголошення ЗУНР, 25-ту річницю початку розкопок у Дем`яновому Лазі, дні поминання Голодомору, День пам`яті священномученика Йосафата, початок Помаранчевої Революції та Революції Гідності.

Наша українська історія – не просто розвиток України, це тернистий шлях, сповнений суму, трагізму, геройських вчинків і подій, які навічно закарбуються у пам`яті народу. Вирушаючи пішою ходою стація за стацією, старші люди, молодь і діти глибше змогли зрозуміти, скільки довелось пережити нашій землі і народові у хресній дорозі Голгофи до справжньої свободи та незалежності.

Починаючи із першої стації, поділу Київської Русі на окремі князівства, внутрішні міжусобні чвари князів, братовбивство Бориса і Гліба, першого руйнування Києва 1169 року північним князем Андрієм Боголюбським, крок за кроком, рік за роком пізнавали правду, яку замовчували, перекручували і за яку карали. Кожна стація-зупинка хресної дороги розповідала про ту чи іншу сумну подію в історії держави. Навали монголо-татар, галицько-волинське князівство, гетьманщина, кримські татари, опришківство, Перша і Друга світові війни, січові стрільці, вояки УПА, шістдесятники, Чорнобиль, Герої Небесної Сотні та АТО.

Не стримували сліз, слухаючи про страшні жахіття нищення всього українського, про спалені села і міста, про ріки крові і гори трупів, про розкидані незнані могили, в яких спочиває цвіт нації, котрі жертвували собою заради свободи. Отець Іван, складаючи цю хресну дорогу України, рік за роком виписував сумні дати і події з історії всієї Держави і нашого краю. Важливо, що у хресній дорозі є також і 15 стація – розважання, яка називається «Воскресіння України», бо віримо, що Україна встане з колін, переможе усіх її ворогів і стане однією із найрозвинутіших держав світу. Вічна пам`ять і слава Героям! Слава Україні!

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!