Газета по-надвірнянськи
 

І села Надвірнянщини мають нафтогазові перспективи

8 грудня 2014, 13:40 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 541 переглядів

У листопаді на території сіл Камінне, Тисменичани, Волосів, Середній Майдан, Глинки, Гаврилівка фахівці геофізичної партії № 52 Західноукраїнської геофізичної розвідувальної експедиції ДП «Укргеофізика» проводили за погодженням з місцевою владою пошукові роботи щодо виявлення покладів нафти і природного газу згідно зі своїм планом роботи у цьому році.

Важливість таких робіт геофізиків пояснюється, передусім, ситуацією з енергоресурсами у нашій державі, яка загострилася після того, як путінський режим відмовився постачати газ Україні.

– Ми досліджуємо нові і законсервовані площі, які мають нафтогазоносну перспективу ще з часів Союзу і де наші фахівці уже працювали майже десяток років тому, – розповідає начальник геофізичної партії № 52 Тарас Джердж. – Результати нашої роботи у селах Надвірнянського району будуть опрацьовані фахівцями експедиції протягом двох-трьох місяців.

Із гіркотою доводиться твердити, що Надвірнянський нафтогазопромисловий район, в якому зосереджені розвідка, буріння, видобуток, переробка і реалізація нафтогазової, нафтопереробної і нафтохімічної продукції, внаслідок різкого зменшення асигнувань із держбюджету не зміг продовжувати повномаштабно і всебічно розвиватися. Кінцевим результатом такого стану справ стало зменшення обсягів промислового виробництва. А галузево-кадрове впорядкування виробничих промислових структур спричинило лише небажане і соціально напружене скорочення робочих місць.

Тому кожний новий виробничий пошук чи штрих, зокрема, і пошукові роботи геофізиків щодо виявлення нафтогазових покладів не лише обнадіює, але змушує сприяти геофізикам і вірити у реальність відновлення слави і достатку Карпатського та Надвірнянського нафтового краю. Тим паче, що за оцінкою фахівців, площа України від румунського до польського кордонів ще не вичерпала своїх енергетичних ресурсів. Краяни плекають не далеку, а якнайближчу перспективу якнайсерйознішої і найпредметнішої турботи й уваги до вирішення проблеми нашого нафтогазоносного краю збоку новообраних Президента, Верховної Ради та Уряду України.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!