Газета по-надвірнянськи
 

Маскувальну сітку – для бійців на передову

8 грудня 2014, 13:36 | Рубрика: Вторгнення Версія для друку Версія для друку 579 переглядів

Її розпочали плести учасники вечора-присвяти Революції Гідності та 10-річчю Помаранчевої революції, який провели активісти – надвірнянські союзянки і працівники центральної районної бібліотеки 27 листопада ц. р.

У міській бібліотеці для юнацтва зібралися не тільки союзянки і бібліотекарі, а й представники районної та міської влади, громадськості, учасники Євромайдану, студенти Надвірнянського коледжу. Після спільної молитви і благословення о. Ігоря Шліхутки голова районного відділу «Союзу Українок» Ольна Багрійчук нагадала, що саме завдяки Божій допомозі Євромайдан у столиці та й у всій Україні вистояв. Кожен по-своєму перейнявся майданівським духом, у кожного у серці свої спогади.

Поділитися цими спогадами Ольга Багрійчук запросила голову РДА Михайла Іваночка, Надвірнянського міського голову Зіновія Андрійовича, медика Марію Юрчук із Переросля, котра разом із рідними заготувала вдома і передала бійцям у зону бойових дій м`ясні консерви, а раніше допомагала пораненим і травмованим майданівцям у Києві. Промовці зосередились не тільки на спогадах про початок Революції Гідності, а й на помайданні, на сучасних реаліях на сході, які важко назвати АТО, бо там війна з агресором, на необхідності допомагати нашим бійцям, на відсутності системних реформ, за які склали голови Герої Небесної Сотні. Своїми неординарними думками про необхідність змін у всіх галузях поділився надвірнянець Богдан Бойчук. В оригінальний спосіб поспілкувався зі студентами депутат Надвірнянської міської ради Володимир Гринішак, закликавши їх планувати своє майбутнє у своїй державі.

Вдало вплелися у загальну тематику відеофільми як про столичний Євромайдан, так і Надвірнянський молитовний, які підготував Роман Заник. Співзвучно лунали віршовані рядки читця Галини Чуревич, патріотичні пісні у виконанні хору «Союзу Українок» м. Надвірна та гімн революції.

Директор ЦБС Марта Кушнерчук презентувала книгу «Євромайдан: хроніка відчуттів», в якій зібрано есе письменників, учасників революції, польові враження. Учасники вечора мали змогу також оглянути виставку-панораму про Героїв Небесної Сотні.

Загалом цей захід створив позитивну атмосферу, яка зобов`язує пам`ятати і втілювати у повсякденні ідеї  Революції Гідності. Не можна допускати песимізму і скептицизму, коли країна у стані війни та економічної кризи. Одна з особливостей Євромайдану – консолідація нації. Такої ж консолідації потребує помайдання у вирішенні усіх назрілих проблем.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!