Газета по-надвірнянськи
 

Медики підсумували роботу і готуються до реформ

12 грудня 2014, 13:59 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 430 переглядів

Бурхливий 2014-й уже готується до прощального помаху. Чи не кожен із нас подумки підсумовує його як у ракурсі загальнодержавних подій, так і на нижчих щаблях.

У середу, 3 грудня ц. р., підсумували свою трудову і профспілкову діяльність медики нашого району. Провести це важливе зібрання довірили заступникові головного лікаря ЦРЛ Іванові Меланюку.

Головний лікар Надвірнянської ЦРЛ Сергій Ємельянчук нагадав про складну політичну й економічну ситуацію у нашій державі, яка віддзеркалилась зменшенням фінансування для багатьох галузей, у т. ч. і медичної. Оптимізму мало і на наступний рік як для колективу, так і пацієнтів, констатував очільник районної медицини й аргументував:

– Медична галузь надає послуги, які хтось повинен оплачувати. Конституція України гарантує громадянам безкоштовне лікування. Держава не в змозі забезпечити всіма ліками. Лікарі мимоволі стають своєрідними «буферами» між державою і пацієнтом.

Є й інші «камені спотикання», які породжують невдоволення людей. Але багатьох непорозумінь можна уникнути завдяки елементарному людському спілкуванню.

Сергій Ємельянчук проаналізував також господарську діяльність, обгрунтувавши першочерговість ремонтів, прозвітував про використання коштів та ін. Виокремив найоптимальніший варіант ремонтних робіт на  засадах співфінансування із спонсорами. Нагадав про призначення міністром охорони здоров`я України Олександра Квіташвілі, відомого реформатора. Тож колективу необхідно готуватися до реформування, можливо, і небезболісного, залежно чи стане наш район центром госпітального округу. Відрадно, що завершують фінансовий рік без боргів із виплати зар­плати. Роботу головного лікаря визнали задовільною.

У ЦРЛ функціонують три профспілкові організації. Їхні лідери Євгенія Вітвіцька, Надія Толкачова та Олександра Семанюк порушили деякі господарські проблеми, зокрема, щодо заміни вікон та цілорічного гарячого водопостачання у дитячій лікарні, підкреслили роль профспілок у дієвому контролі за діями адміністрації, закликали до співпраці без конфронтації та ін.

Із неменшою увагою слухали голову Конфедерації вільних профспілок України Михайла Волинця, який охарактеризував ситуацію на сході України, висловив сподівання, що не буде поспішних рішень при реформуванні медицини і зобов`язався всі проблеми колективу довести до відома керівництва держави.

Відчувалось, що у залі атмосфера просякнута і вболіванням за долю Донбасу та наших бійців у зоні бойових дій. Заступник голови вільної профспілки медиків району Євдокія Веприк розповіла про волонтерську поїздку у Сєвєродонецьк із гуманітарною допомогою від надвірнянських медиків (ця інформація оприлюднена у нашому часописі від 28 листопада, щоправда, у залі поправили, що ініціатор допомоги – не тільки  вказана профспілка).

Учасники зібрання внес­ли пропозиції щодо змін до трудового розпорядку, тривалості відпусток окремих категорій працівників та ін. Створили робочу групу для підготовки нового колективного договору, який набере чинності у наступному році.

Бажаємо, щоб 2015-й став сприятливим і для медичної родини, і для всіх краян.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!