Газета по-надвірнянськи
 

Василь Попович: «Найголовніше зараз – допомогти воїнам на сході»

8 грудня 2014, 14:31 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 660 переглядів

У неділю, 7 грудня, відзна­чатимуть державне свято – День місцевого самоврядування. Цьогорічна його відзнака – непроста ситуація, пов`язана з бойовими подіями на сході України. У цих умовах органи місцевого самоврядування Надвірнянщини ще з більшою силою мобілізують свої зусилля, щоб підтримувати нормальний рівень життєдіяльності району, а також сприяють фінансово і матеріально допомозі нашим воїнам. Наша розмова з головою районної ради Василем Поповичем стосується сьогодення і завтрашнього дня органів місцевого самоврядування Надвірнянщини.

– Василю Васильовичу, 11-го грудня має відбутися 30-а сесія районної ради. Які питання на неї виноситимуть і наскільки вона може бути результативною?

– Питання актуальні як для району, так і для людей. Розглядаємо питання про затвердження звіту щодо виконання районного бюджету за 9 місяців цього року та про внесення змін до рішення районної ради «Про районний бюджет на 2014 рік», а також інші злободенні питання життєдіяльності територіальної громади. Надіюсь, що сесія проходитиме у нормальному  робочому руслі. Попередньо питання порядку денного сесії обговорять на Дні депутата і засіданнях постійних депутатських комісій, а також на президії районної ради.

Хочу відмітити, що депутати підходять до обговорення фахово, питання вивчають і вже безпосередньо на сесії рішення приймають виважені і ті, які потрібні громаді. Цьогоріч нам вдасться забезпечити коштами на заробітну плату та енергоносії установам і працівникам бюджетної сфери. Сподіваюсь, що зарплату отримають вчасно всі бюджетники, можливо, з деякою затримкою. Нам не вистачало близько 500 тис. грн., та обласне керівництво як і обіцяло, додало нам ці кошти навіть із деяким плюсом. Можливо, ще зможемо з інших статей зекономити частину коштів і перенаправити їх на районну програму сприяння Збройним силам України, бо для її виконання потрібно дуже багато коштів. Тому кожна тисяча дуже важлива, якщо вона дійде до бійців або для вирішення тих проблем, які є на сході.

– Як відомо, голова РДА Михайло Іваночко написав заяву про своє звільнення з посади. У суботу, 6 грудня відбудуться громадські слухання з обговорення кандидатур на посаду голови РДА. На Вашу думку, людина з якими якостями повинна очолити райдерж­адміністрацію і наскільки актуальним є використання такого процесу громадського обговорення?

– Громада повинна знати, кого планують призначити головою районної державної адміністрації. Головне, щоб цей процес не затягувався, бо надворі – зима, потрібно вирішувати дуже багато нагальних проблем. Щодо кандидатури, то це повинна бути людина фахова, знати, як діяти, як працювати у таких непростих умовах. Потрібно забезпечити бюджетні установи, передусім, теплом, електроенергією за відсутності достатнього фінансування. Тому це має бути добрий господар, людина, котра має досвід або знає як це зробити. Це має бути людина, яка пройшла Майдан, брала участь у громадському житті району. Це має бути місцева людина і фахівець, бо часу на навчання немає. Треба буквально на другий день після призначення братися за роботу і вирішувати проблеми Надвірнянщини.

Обговорення кандидатур усе-таки дасть якусь користь, бо кожний претендент почує про проблемні питання, які є зараз у суспільстві, якщо не знає, то мусить знати, що повинен бути постійно готовим до спілкування з людьми, навіть, у досить критичних, неспокійних і несподіваних ситуаціях. Головним завданням залишається забезпечення функціонування господарки району. Звичайно, ми, керівництво і депутати районної ради, допоможемо, будемо сприяти. Для мене, як голови районної ради, не байдуже, хто стане головою райдержадміністрації. Тому я б хотів, щоб ця людина могла шукати компроміси і пропонувати не завжди популярні рішення, але такі, щоб у нашому районі завжди залишалась стабільна і надійна обстановка.

– Цьогорічна зима передбачається важкою. Наскільки наш район готовий зустріти її і господарювати протягом неї без якихось особливих неузгодженостей чи проблем?

– Якщо під час минулої зими нам вдалося втримати господарку під контролем в умовах, коли не було чіткого керівництва з боку райдерж­адміністрації і вся відповідальність тоді лягла на районну раду, то цього року ми ще влітку почали готуватися до зими. Завдяки керівникам установ, підприємств, організацій підготували для опалення котельні і котли. Тому я вважаю, що ми готові до роботи у зимових умовах. Надіюсь, що надзвичайних ситуацій не виникатиме. Звичайно, ми повинні готуватись і до відключення електроенергії, шукати альтернативу, щоб не виникло якихось аварійних ситуацій. Але все це вирішуватимемо у робочому порядку.  У нас є фахівці, є ті люди, які уміють, знають і будуть це робити – відповідально і совісно.

– Наприкінці минулого тижня Ви побували у зоні проведення антитерористичної операції, доставивши допомогу нашим бійцям. Яке Ваше враження від побаченого там, бо, зрозуміло: те, що нам показують центральні телеканали, мабуть, не зовсім відповідає дійсності?

– Звичайно, щоб знати реальну ситуацію на сході України, потрібно там побувати. Перебування протягом дня-двох, напевно, все-таки не дає повної реальної картини ситуації, але звідти приїжджаєш іншою людиною. Для мене, наприклад, зараз відбулося своєрідне перезавантаження у свідомості. Хочу звернутися до тих людей, котрі скептично ставляться до таких поїздок, до роботи волонтерів, котрі називають це піаром чи спробою сфотографуватись на фоні танка чи інших об`єктів: ви поїдьте туди, відчуйте на собі ту атмосферу, але обо`язково візьміть із собою теплий одяг і продукти харчування. Повірте, для наших воїнів дуже важливо, щоб ми підтримували зв`язок між їхньою рідною домівкою і там, де вони перебувають. Дуже складно, дуже важко.

Коли ми приїхали, випав сніг, почалися морози. Хлопці у землянках, не завжди забезпечені теплом, не завжди є дрова. Військовики бригади, в якій ми перебували, досить непогано забезпечені продуктами харчування, на той час забезпечені одягом, хоча при спілкуванні командир бригади висловив надію, що ота зимова форма, яка надійшла від Канади, все-таки попаде в цю бригаду. Бо зараз для цих хлопців дуже потрібний теплий одяг: теплі штани, валянки, куртки з капюшонами, шапки, рукавиці, а також генератори. Тому, якщо організовують таку поїздку, не потрібно акцентувати увагу на продуктах харчування, а краще везти те, чого там не вистачає.

У цій бригаді є дуже багато бійців з нашого району й області, більшість – із колишнього 5-го батальйону територіальної оборони, котрі влилися у цю бригаду. Їм потрібна наша підтримка: моральна і матеріальна. Важко сидіти у холодній землянці-бліндажі і бачити й слухати нещадний бій «Градів». Але іншого виходу, як перемагати ворога, немає. І це потрібно робити.

Звертаюся до підприємців і до людей, котрі виготовляють пічки-«буржуйки»: комплектуйте їх трубами-димоходами, «колінами» до них, бо там серед поля нема їх де знайти. Коли ми туди приїхали, то наші воїни у першу чергу просили нас, щоб дали їм димоходи і «коліна» до пічок.

Поїздки на схід варто би координувати. Я спілкувався з бійцями Національної гвардії, Прикордонної служби, працівниками міліції, котрі служать у зоні АТО під Дебальцевим. Ми проїжджали більше 15-ти блок-постів. На різних блок-постах несуть службу представники різних силових структур. Повірте, найгірше забезпечені військовики. Це ті прості хлопці, котрі призвані у Збройні сили України, це наш вчитель із Красної Дмитро Данилюк, це працівник «Нафтохіміка Прикарпаття» Руслан Гультай із Пасічної (із цього села всього 9 жителів воюють в АТО), системний адміністратор з Івано-Франківська. Це є прості, звичайні хлопці, котрих війна об`єднала в один бойовий кулак. Це  справжні захисники Вітчизни.

Такі поїздки потрібні однозначно. Ми взяли в цієї військової бригади перелік необхідних їм речей. Крім одягу, хлопці просять зимові шини до автомобілів УАЗ, ГАЗ-66, генератори, плівки. Зараз ми шукаємо десяток генераторів. На засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування 2 грудня голови районних рад нашої області прийняли рішення, щоб над цією бригадою наша область взяла шефство і щоб ми могли максимально забезпечити всім необхідним наших бійців. Повірте, поки йде полеміка, хто має, хто може, хто буде, вони там потребують багато. Тому, на жаль, хоча у нас у бюджеті є частина мобілізованих коштів, які ми могли б перекинути на програму сприяння армії, але це трохи довгий процес. А там випав великий сніг і 18 градусів морозу. Тому ми шукаємо можливість, щоб це зробити оперативніше, щоб воїни найменше відчували незабезпеченість, а відчували нашу підтримку. Для них це дуже важливо. І хто має можливість, обов`язково долучайтеся до цієї дуже доброї справи.

Я хочу подякувати учителям й учням Саджавської ЗОШ І-ІІІ ст., педколектив якої очолює депутат районної ради Іван Кузьмин. Вони провели благодійний аукціон, зібрали 5 тис. грн. і закупили нижню білизну для бійців. Долучилися працівники ТОВ « ЛК Інтерплит Надвірна», депутати Надвірнянської міської ради Тарас Новосельський і Богдан Зеленчук та інші, котрі передали кошти, за які закупили теплу білизну. Тобто, все те, що необхідно для бійців, потрібно туди передавати.

Кожний район зараз купує по генератору, бо на передовій потрібно зарядити акумулятори, телефони, підключити, навіть, якийсь обігрівач. Наш район купуватиме зимові колеса і передній міст до спецмашини, яка потрібна для вивезення поранених. Відомий випадок, що поранений хлопець лежав на полі протягом 4-х годин і його не мали чим вивезти. Це реалії життя. Плануємо цієї суботи, 6 грудня ц. р., черговий виїзд у зону АТО. Це є дуже важка праця, бо доводиться щонайменше три-чотири доби перебувати у дорозі. Але у порівнянні з тим, які труднощі переносять бійці, це є дрібниці.

Щиро дякую депутатові районної ради Віталію Котлярову, котрий досить активно займається цією волонтерською роботою. Згодіться, це не легкий, а пекельний труд. Дякую депутатові районної ради Іванові Микитюку із Цуцилова за те, що допоміг віднайти мікроавтобус, який ми завантажили і відправили у Лисичанськ. Зараз у нас найгостріша проблема із транспортом, бо не маємо чим перевозити гуманітарні вантажі. Разом з нами у поїздці з гуманітарною допомогою для бійців побували керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Іван Данів та голова Галицької районної ради Петро Стрембіцький.

Ми повинні сприяти, допомагати, із розумінням ставитися до цього. Для того, щоб знати, треба попробувати, треба на собі це відчути особливо нині, коли ситуація досить неоднозначна на сході України. Не киваймо на керівництво держави й Уряд, бо хлопцям від цього не легше.

У місті Слов`янську, приміром, коли ми трошки заблукали, нам допоміг водій таксі, котрий вивів на дорогу. У той же час у місті Артемівську місцева жителька спрямувала нас у зовсім інший напрямок від Дебальцевого. Свідомо чи несвідомо це зробила, але немає, на жаль, такої активної підтримки місцевими жителями наших бійців і волонтерів.

Ми не припинятимемо своєї роботи у цьому напрямку, всіма силами хто чим може допомагатимемо і надалі. Я дякую жителям тих населених пунктів, які дуже активно відгукнулися і допомогли воїнам. Але знову ж хочу звернути увагу: зараз не потрібно картоплі, цибулі, закруток. Потрібно те, що вони просять, що може забезпечити їхню життєдіяльність і несення бойової служби.

– Наша розмова відбувається напередодні державного свята – Дня місцевого самоврядування. Ваші побажання з цієї нагоди?

– Як засвідчує практика, місцеве самоврядування, його органи довели своєю роботою, що вони служать інтересам територіальної громади. І майбутнє за владою на місцях – саме у реформованому місцевому самоврядуванню. У цьому році ми не плануємо якихось урочистих пишних святкувань з нагоди цього свята. Надворі такий час, що не до святкувань. Здобудемо перемогу – тоді й святкуватимемо.

Я щиро й сердечно вітаю із Днем місцевого самоврядування депутатів районної, міської, сільських і селищних рад, їх керівників і працівників апаратів, усіх, хто має стосунок до діяльності органів місцевого самоврядування. Особливе вітання і подяка за працю ветеранам місцевого самоврядування.

Міцного Вам здоров`я, родинної злагоди, домашнього затишку, поваги від людей, твердої віри, що завдяки нашій щоденній праці і підтримці ставатиме міцнішою Українська держава. Зі святом, колеги!

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!