Газета по-надвірнянськи
 

Важливо, щоб українці усвідомили свою місію

8 грудня 2014, 13:21 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 485 переглядів

Нещодавно у Надвірнянському коледжі НТУ проходив методичний тиждень циклової комісії суспільних дисциплін (голова комісії Лариса Паньків), протягом якого проаналізували результати соціологічного дослідження серед студентів, суб’єктів виборчого процесу щодо їх електоральних симпатій (викладачі Володимир Свягла, Ростислав Дзюбак), провели відкриті заняття із  всесвітньої історії (Ірина Мельничук, Ярослав Божак), культурології (Олександра Плитус), політології (Олександр Колядко). Навчальні заняття відзначалися впровадженням інноваційних педагогічних технологій: «Мікрофон», «Коло ідей», «Мозковий штурм» тощо, із використанням мультимедійного проектора, проведені на високому науковому, фаховому та методичному рівнях.

Уже стало доброю традицією проводити виховні заходи у кабінеті-музеї коледжу «Карпатська спадщина». Викладачі та студенти мали змогу долучитися до шедеврів українських звичаїв під час виготовлення ними різдвяного павука під керівництвом викладача Олександри Плитус.

Неоціненне значення для духовного виховання студентської молоді мав виховний захід «Біблія – книга нашого буття», який провели викладачі Галина Савчинець та Олександр Колядко. До глибини душі схвилювала викладачів і студентів розповідь о. Богдана Михайлини та сестри Вероніки про значення Святого Письма для життя людини.

Не було жодного байдужого серед присутніх у Будинку культури коледжу під час вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 рр. Це – година пам’яті, година скорботи за загиблими мільйонами українців, вина яких тільки у тому, що вони були українцями.

Двадцять три роки минуло з того часу, коли на політичній карті світу постала незалежна Українська держава. І даремно комусь здається, що Україна здобула незалежність завдяки щасливому випадку. По суті, вся історія нашого народу – це тривала й виснажлива боротьба за волю, за реалізацію свого права на самовизначення. Україна з’явилась в Європі не в 1991 році, а була у ній завжди.

В українських містах і нині височать архітектурні шедеври раннього середньовіччя. Держава, яка збудувала їх, називалася Київською Руссю і була однією з найвідоміших та авторитетних європейських країн того часу! А отже, наше коріння сягає в сиву давнину. З її глибоких джерел взяла початок і живилася наша національна самобутність. Історичні катаклізми призвели до загибелі держави Володимира Великого і Ярослава Мудрого. Недовге життя судилося козацькій державі, створеній славетним гетьманом Богданом Хмельницьким. Багато століть наші землі були роз’єднані, але українці не загубилися на манівцях історії. У ході революційного виру народилися УНР та ЗУНР, досвід державного будівниц­тва яких заслуговує на повагу. Все це назавжди закарбувалося в історичній пам’яті нашого народу. Поява у центрі Європи суверенної України стала потужним стабілізуючим геополітичним чинником. І сьогодні вже не можна вести мову про Європу, світове співтовариство без України.

Саме висвітленню питань геополітики нашої держави і присвячена науково-теоретична конференція з участю викладачів та студентів коледжу «Україна в системі міжнародних відносин», яка стала квінтесенцією методичного тижня. У ній взяли участь і виступили з доповідями викладачі: «Становлення України як суб’єкта міжнародних відносин. Його особливості і проблеми» (Володимир Свягла), «Європа чи Євразія? Місце України в Європейському Домі» (Михайло Семкіяш), «Розпад СРСР і українсько-російські відносини» (Лариса Паньків) та студенти: «Українсько-американські відносини в умовах незалежності» – Юліан Шаповалов (група ІТ-21), «Сучасні українсько-польські відносини – нова ера співпраці на грунті порозуміння» – Роман Кантор (група ЕМ-21), «Українсько-румунські відносини на сучасному етапі» – Ярослав Марчук (група ЕМ-21 ), «Сучасний стан та перспективи відносин України з країнами Азії, Африки та Латинської Америки» (викладач Олександр Колядко).

У роботі конференції взяли участь заступники директора коледжу Галина Савчинець і Світлана Дребот,  котра високо оцінила її роботу, зазначивши, що вона є яскравим прикладом співпраці викладачів і студентів, сприяє формуванню активної громадянської позиції, національної свідомості та самосвідомості підростаючого покоління.

Сьогодні, коли Україна з об’єкта російської імперської політики перетворюється (дорогою ціною!) на суб’єкт міжнародних відносин, вона стає стабілізуючим чинником, повноправно входить до світового співтовариства, є необхідними наукові дослідження, в яких би висвітлювались роль і місце України в європейській і світовій історичній спільноті, її стосунки з своїми ближчими і дальшими сусідами, спробувати дати відповідь на питання: що ми взяли від світу і чого не взяли, що дали і чого не дали, як зможемо вижити у світі і сприяти його виживанню?

Важливо, щоб українці усвідомили свою місію. Бо ніщо так не додає сил, як усвідомлення власного призначення.

Володимир СВЯГЛА,

викладач-методист Надвірнянського коледжу НТУ,

член Національної спілки журналістів України.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!