Газета по-надвірнянськи
 

Відкриваємо сторінки спадщини правознавців

12 грудня 2014, 14:23 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 438 переглядів

У Коломийському педагогічному коледжі під керівництвом викладача суспільних дисциплін Василя Зварича триває науково-дослідницька та пошукова робота з вивчення діяльності українських державних, політичних, громадських та культурно-освітніх діячів ХІХ-першої половини ХХ ст., провідне місце серед яких займають українські правники нашого краю, котрі своєю працею в умовах тогочасного суспільного життя сприяли становленню та розвитку правового середовища, вихованню покоління національно-свідомих українських громадян.

Результатом науково-дослідницької роботи стала презентація студентами третіх курсів під час проведення обласного семінару викладачів права ВНЗ І-ІІ рівня акредитації усного журналу «Відкриваємо сторінки теоретичної спадщини правознавців нашого краю». Студенти  висвітлили діяльність постатей нашого краю Андрія Чайковського та Кирила Трильовського, яким для повноти діяльності не вистачало української держави. Сьогодні маємо українську державу, але не вистачає таких діячів.

Студенти особливу увагу звернули на внесок Коломийського педагогічного коледжу у збереженні пам`яті, відродженні та наслідуванні діяльності Кирила Трильовського. З ініціативи директора коледжу, заслуженого працівника освіти України Валерія Ковтуна та адвоката Михайла Петріва у Коломиї на фасаді будинку, в якому на початку ХХ ст. жив і працював Кирило Трильовський, відкрито меморіальну таблицю з його барельєфом, яка є їх подарунком рідному місту. Продовжуючи славні традиції українського січового руху в Галичині, студенти   коледжу з 2010-го проводять Січові свята.

Голова обласного методичного об`єднання Сворак Л. М. наголосив, що науково-дослідницька, пошукова робота дає змоги студентам осмислити та сформувати себе професійно-підготовленими працівниками у галузі освіти.

Аліна Смаглій,

студентка 2-го курсу Коломийського

педагогічного коледжу.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!