Газета по-надвірнянськи
 

Відрахування із заробітної плати додали до місцевого кошика майже 76 млн. гривень

12 грудня 2014, 13:28 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 527 переглядів

З початку року платники Надвірнянщини сплатили до місцевого бюджету 75,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 4 млн. грн. більше, ніж торік. Середньомісячні надходження цього податку становлять 6,9 млн. гривень. Надходження до районного бюджету склали 56,8 млн.грн., що на більш як 3 млн.грн. перевищує минулорічні надходження.

Лісокористувачами до місцевого бюджету спрямовано майже 3 млн.грн., що майже вдвічі перевищує надходження січня-листопада 2013 року (1,5 млн.грн.у минулому році).

Підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, за 11 місяців сплачено 6,5 млн.грн., що на 718 тис.грн. перевищує надходження аналогічного періоду минулого року.

Нагадаємо, що зарплата оподатковується ПДФО за ставкою 15%. Однак, якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15%.

 

Ігор Білоус: Бюджет-2015 формуватиметься на новій податковій базі

 «Ми активно працюємо з новим складом Кабінету Міністрів України та Міністерством фінансів над формуванням Державного бюджету на 2015 рік. Він базуватиметься на нових законах та реформах, які пропонуватимемо Уряду. Плануємо, що вже наступного тижня пакет відповідних законопроектів буде подано у Верховну Раду України», – заявив Голова ДФС України Ігор Білоус сьогодні, 5 грудня, під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

Голова служби висловив сподівання, що парламент також ухвалить і  закон про податковий компроміс, на який дуже очікує бізнес. Це дозволить ще до кінця поточного року залучити в бюджет значну суму коштів.

Водночас, підкреслив голова відомства, фіскальна служба на сьогодні не лише активно працює над впровадженням урядових законодавчих змін, які фактично й розпочнуть реформи в економіці нашої держави, але й розробкою реформ, необхідних безпосередньо для фіскальної служби.

«Ми окреслили для себе чотири вектори. Перший – активна співучасть у законотворчій роботі, другий – розвиток інформаційних технологій, тобто збільшення кількості електронних сервісів з покращенням обслуговування платників. Третій вектор – реструктуризація фіскальної служби, яка в  перспективі призведе до значної оптимізації кадрового потенціалу та збільшення ефективності роботи служби в цілому. І четвертий, який ми опрацьовуємо разом із суддями, – юридичний. Він передбачатиме зміну процедури адміністративного оскарження, податкові суди тощо», – зазначив Ігор Білоус.

16 грудня – останній день подання заяви для переходу на сплату єдиного податку

Платники інших податків і зборів, які планують з І кварталу 2015 року перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, повинні подати відповідну заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Тобто, останнім днем подання заяви таким платником є 16 грудня 2014 року. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені для відповідних груп платників єдиного податку.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регламентується ст. 298 Податкового кодексу України.

Увага! Вводяться нові зразки марок акцизу для алкоголю та тютюну

З 1 січня 2015 p. запроваджуються марки акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва.

Про це йдеться в постанові КМУ «Деякі питання запровадження марок акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів» від 19.11.2014 р. № 627.

Розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв знижено з 0,27 грн до 0,1926 грн, для тютюнових виробів — з 0,142 грн до 0,091 грн.

Державній фіскальній службі доручено припинити з 1 січня 2015 року продаж марок акцизного податку попереднього зразка та запровадити продаж марок акцизного податку нового зразка в установленому порядку.

 

Електронні сервіси ДФС України-стимул для сплати податків

Шановні платники податків, скористайтеся можливістю зекономити свій робочий час та отримати необхідну інформацію за допомогою електронних сервісів Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua). Сервісне обслуговування платників податків створює комфортні умови для своєчасної сплати податків і зборів.

Для комфортного звітування на веб-порталі відомства розміщені електронні сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки ним можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.
Оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою допоможе сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».
Отримати консультацію з питань податкового, митного законодавства можна за допомогою «Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу» (ЗІР).
Сервіс «Реєстр страхувальників» надасть інформацію про взяття на облік платника єдиного соціального внеску, його реєстраційний номер та клас професійного ризику.

Також пропонуємо скористатися іншими реквізитами ДФС України: «Реєстр платників ПДВ», «Анульована реєстрація платників ПДВ», «Пульс» «Митна статистика», «Акредитований центр сертифікації ключів”, «Електронна митниця» та інші.

 

Надвірнянські платники податків спрямували на соціальні виплати 197,9 млн. грн. ЄСВ

Протягом січня-листопада 2014 року платники податків Надвірнянського району спрямували на соціальні виплати 197,7 млн. грн. єдиного соціального внеску. Як свідчить аналітика, щомісяця платники податків відраховували майже по 18 мільйонів гривень ЄСВ.

Платники ЄСВ дедалі частіше використовують мережу Інтернет для податкової звітності, що дозволяє економити час і кошти у веденні бізнесу.

Нагадаємо: для електронного звітування на допомогу платникові на веб-порталі ДФС України працює сервіс – “Електронний кабінет платника податків”. Завдяки ньому платники можуть формувати податкову звітність, продивлятися вже сформовану та користуватися іншими корисними функціями.

За використання природних ресурсів від платників Надвірнянщини майже 264 млн. грн.

З початку 2014 року підприємства та підприємці Надвірнянського району сплатили 263,8 млн.грн.до Зведеного бюджету України за користування природними ресурсами.

Ця сума перевищила показник аналогічного періоду 2013 року більш як на 53 млн. грн.

Найбільша вага надходжень з плати за користування надрами – 97,6 відсотків або 259,3 млн.грн.

Лісокористувачами сплачено майже 4 млн.грн., на 1,8 млн.грн. перевищує минулорічні надходження.

Надходження з плати за спеціальне користування водними ресурсами досягли позначки 0,5 млн. грн. Ця сума перевищила показник аналогічного періоду 2013 року на 9,3 тис. грн.

 

Радіочастоти Надвірнянщини поповнили бюджет на 3,9 тис. гривень

Така сума збору за використання радіочастотного ресурсу України надійшла до бюджету протягом січня-листопада 2014 року. Це на 1,4 тис. більше, ніж у січні-листопаді минулого року.

Станом на 1 грудня на обліку в ДПІ у Надвірнянському районі 5 суб’єктів господарювання, які зобов’язані сплачувати цей збір. Серед них 2 підприємства і 3 підприємці.

Ці суб’єкти господарювання мають бізнес у різних сферах економіки – охорона об’єктів, доставка й перевезення вантажів і пасажирів, цифрові комунікації тощо.

 

Набув чинності наказ, яким затверджено порядок формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції

05 грудня 2014 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30.10.2014 № 1089 «Про затвердження Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції», який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 19.11.2014 за № 1471/26248.

Наказ розроблено на виконання Закону України від 02 вересня 2014 року № 1668-VIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» та пункту 2¹ розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України від 05 липня 2012 року № 5073-VI «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

Порядком встановлюється механізм включення фізичних осіб – благодійників до Реєстру волонтерів антитерористичної операції (далі – Реєстр) та структура цього Реєстру, форма заяви про включення / внесення змін / виключення до/з Реєстру, а також форма довідки з банку про відкриття/закриття рахунка фізичною особою.

Відповідно до Порядку для включення до Реєстру фізична особа – благодійник особисто може звернутися до будь-якого органу ДФС.

У разі подання документів поштою або через представника документи подаються до органу ДФС за місцем проживання фізичної особи – благодійника.

Включення до Реєстру здійснюється за заявницьким принципом протягом одного робочого дня.

У заяві мають бути зазначені категорії фізичних осіб, на користь яких надається благодійна допомога волонтером антитерористичної операції  (далі – АТО), та дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО.

Дата початку здійснення діяльності як волонтера АТО не може бути раніше 21.11.2013 та раніше дати відкриття рахунків, призначених для здійснення благодійної діяльності.

Датою включення фізичної особи – благодійника до Реєстру є дата внесення відповідного запису до цього Реєстру.

Державна фіскальна служба України щодекадно оприлюднює Реєстр на офіційному веб-порталі.

Надвірнянські декларанти – 2014 сплатили до бюджету 705,9 тис.грн. податку на доходи фізосіб, отримали –691,9 тис.грн.

Як поінформувала заступник начальника ДПІ у Надвірнянському районі Оксана Пліщук, декларації про майновий стан та доходи за 2013 рік надали 1169 громадян. Вони задекларували 705,9 тис.грн. доходів. За деклараціями до місцевих бюджетів надійшло 705,9 тис.грн. податку на доходи фізосіб.

Найбільша кількість декларацій за видами отриманих доходів – від результатів декларування  подарунків та спадщини-318, 19 громадян отримали доходи від продажу рухомого майна, отримали інвестиційний прибуток 5 декларантів.

Нагадаємо, цьогоріч один житель району задекларував понадмільйонний статок.

Разом з тим ДПІ у Надвірнянському районі продовжує приймати декларації від громадян, які бажають скористатися податковою знижкою за результатами 2013 року. Термін звітування для декларантів цієї категорії – до 31 грудня 2014 року. Наразі подано 757декларацій з відображеною податковою знижкою. За результатами повернено з бюджету 691,9 тис.грн.

Детальні роз’яснення з питань декларування минулорічних доходів можна отримати в  Центрі обслуговування платників

Про права і обов’язки платників податків

ДПІ у Надвірнянському районі ив рамках проведення Всеукраїнського тижня права роз’яснює платникам їхні права та обов’язки.

Так, перелік основних правплатників податківвизначений ст.17 Податкового кодексу України. Основними правами платників податків є:

- безоплатно отримувати в органах державної податкової служби та в органах митної служби, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов’язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю;

- представляти свої інтереси в контролюючих органах самостійно, через податкового агента або уповноваженого представника;

- обирати самостійно, якщо інше не встановлено цим Кодексом, метод ведення обліку доходів і витрат;

- користуватися податковими пільгами за наявності підстав у порядку, встановленому цим Кодексом;

- одержувати відстрочення, розстрочення сплати податків або податковий кредит в порядку і на умовах, встановлених цим Кодексом;

- бути присутнім під час проведення перевірок, ознайомлюватися та отримувати акти (довідки) перевірок, проведених контролюючими органами, перед підписанням актів (довідок) про проведення перевірки, у разі наявності зауважень щодо змісту (тексту) складених актів (довідок) підписувати їх із застереженням та подавати контролюючому органу письмові заперечення в порядку, встановленому цим Кодексом;

 - оскаржувати в порядку, встановленому цим Кодексом, рішення, дії (бездіяльність) контролюючих органів (посадових осіб), надані контролюючими органами роз’яснення;

- вимагати від контролюючих органів проведення перевірки відомостей тафактів, що можуть свідчити на користь платника податків;

- на нерозголошення контролюючим органом (посадовими особами) відомостей про такого платника без його письмової згоди та відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, державну, комерційну чи банківську таємницю та стали відомі під час виконання посадовими особами службових обов’язків, крім випадків, коли це прямо передбачено законами;

  - на залік чи повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом;

- на повне відшкодування збитків (шкоди), заподіяних незаконними діями (бездіяльністю) контролюючих органів (їх посадових осіб), у встановленому законом порядку;

 - за методикою, затвердженою Міністерством фінансів України, вести облік тимчасових та постійних податкових різниць, та використовувати дані такого обліку для складання декларації з податку на прибуток.

платник податку має також інші права, передбачені законом.

Щодо обов’язків платників, то їхній основний перелік визначений ст.16 Податкового кодексу України:

- стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України;

- вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність,  що стосується обчислення і сплати податків та зборів;

- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;

- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених;

- подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих  органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність,  інші документи, пов’язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов’язково зазначаються конкретний перелік документів,  які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання;

- подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються  за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку);

- подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством;

- виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування, підписувати акти (довідки) про проведення перевірки;

- не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов’язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи;

- повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов’язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації);

- повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи – підприємця;

- забезпечувати збереження документів, пов’язаних з виконанням податкового обов’язку, протягом строків, установлених ПКУ;

- допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи  пов’язані з утриманням об’єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та  зборів у випадках, встановлених ПКУ, тощо.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!