Газета по-надвірнянськи
 

Загроза епідемії хвороби Ебола

12 грудня 2014, 13:46 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 457 переглядів

Згідно з офіційними сайтами ВООЗ та МОЗ України триває моніторинг спалаху хвороби, викликаної вірусом Ебола. Епідемічна ситуація залишається нестійкою.

Вірус Ебола передається при прямому контакті з кров`ю, виділеннями, органами або іншими рідинами організму інфікованої людини, тобто внаслідок контактного механізму передачі.

Для гарячки Ебола характерний гострий початок із симптомами вираженої інтоксикації, швидке підвищення температури до 38-39оС тривалістю 5-7 днів, сильний головний біль, біль у суглобах і м`язах. Дещо пізніше з’являється сухий кашель, сухість і першіння у горлі, колючий біль у грудній клітці. На 2-й день хвороби – біль у животі, нудота, пронос, у результаті чого можливий розвиток дегідратації. В окремих випадках може з’являтись плямисто-папульозний висип на 4-5-й день хвороби – спочатку на обличчі, потім на шкірі грудної клітки, здатний поширюватися й на інші частини тіла. Висип зберігається до 10-14-го дня хвороби, супроводжується лущенням шкіри, яке також спостерігають на долонях, підошвах. Характерний зовнішній вигляд хворого – гіперемія кон`юнктиви, глибоко запалі очі, нерухоме обличчя, загальмованість. Хвороба ускладнюється численними кровотечами, геморагічним шоком, крововиливами в надниркові залози з розвитком гострої їх недостатності, гострою серцево-судинною недостатністю, набряками легень та головного мозку, зрідка гострою печінковою недостатністю. Прогноз несприятливий, летальність серед госпіталізованих хворих 60-90% при внутрішньолікарняних спалахах сягає 100%.

Держсанепідслужба України рекомендує громадянам України утриматися від відвідування таких західно-африканських країн, як Сьєра-Леоне, Ліберія, Гвінея, Декар до нормалізації ситуації.

Любомира ЯВОРСЬКА,

лікар-епідеміолог Держсанепідслужби.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!