Газета по-надвірнянськи
 

Запрацює переїзд у Тисменичанах, облаштований автоматичною світлофорною сигналізацією

19 грудня 2014, 13:39 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 580 переглядів

До кінця грудня цього року залізничний переїзд 15 км +002 м на дільниці Хриплін-Делятин (перегін Братківці-Лісна Тарновиця), тобто на дорозі між селами Камінне-Тисменичани, буде облаштований автоматичною світлофорною сигналізацією. Це дозволить покращити безпеку руху на цій дільниці і відновити рейс автобуса Глинки-Івано-Франківськ через Камінне-Тисменичани, скасований торік у жовтні.

Вирішення цієї архіважливої проблеми, яка впродовж останніх десятків років досить дошкуляла жителям Камінного і Тисменичан, учасникам транспортного руху через згаданий переїзд, стало можливим завдяки Галузевій програмі забезпечення безпеки руху на залізничних переїздах та фінансовому плану державного територіально-галузевого об`єднання «Львівська залізниця» на 2014 рік.

У депутатському запиті депутатів районної ради Тараса Стасишина і Романа Стефурака до керівництва Надвірнянської районної ради і держ­адміністрації, зверненні жителів села Камінне, а на їх основі офіційного листа Івано-Франківської ОДА за підписом заступника її голови Віктора Костючика від 19 грудня 2013 р., адресованого начальнику ДТГО «Львівська залізниця» Богданові Піху, мовилося, зокрема, що на згаданому залізничному переїзді впродовж останніх років сталося декілька дорожно-транспортних пригод. Найприкрішим став трагічний випадок торік у жовтні, коли загинув тут іноземець – громадянин Туреччини. Переїзд не обладнаний переїзною сигналізацією, що унеможливлює здійснення через нього автобусного руху. Йшлося, передусім, про скасований автобусний маршрут Глинки-Івано-Франківськ через Камінне-Тисменичани, яким користувалися жителі Камінного, учні та учителі цього села, котрі доїжджають у Тисменичанську ЗОШ І-ІІІ ст. та у місцеву музичну школу, а також на роботу в обласний центр. І взагалі з ліквідацією згаданого автомаршруту немає зв`язку громадським автотранспортом між Тисменичанами і Камінним із минулорічного жовтня до цих пір. При віддалі між цими селами 3 км відповідно до існуючої схеми об`їзду місцевим жителям щоденно доводиться долати додатково півтора десятка кілометрів, що збільшує витрати часу та коштів, створює значні незручності. Тому висловлено прохання передбачити обладнання згаданого переїзду у відповідності з галузевими залізничними вимогами.

У відповіді керівництва Львівської залізниці на цей лист ОДА від 20 січня ц. р. зазначено, що у 2011 році набули чинності зміни до Інструкції зі влаштування та експлуатації залізничних переїздів, відповідно до яких автобусний рух допускається лише через регульовані залізничні переїзди. До цієї категорії належать переїзди, які обладнані шлагбаумами та обслуговуються черговим працівником, або такі, що обладнані пристроями переїзної сигналізації. Зазначений переїзд належить до IV категорії без чергового працівника і не обладнаний сигналізацією. Облаштування переїздів автоматичною світлофорною сигналізацією за кошти залізниці здійснюють відповідно до Галузевої програми забезпечення безпеки руху на залізничних переїздах на 2012-2015 роки. Облаштування цього залізничного переїзду передбачене згаданою Галузевою програмою і проектом фінансового плану на 2014 р.

В. о. головного інженера Івано-Франківської дистанції колії ДТГО «Львівська залізниця» Ігор Когадько розповів цими днями для редакції «Народної Волі», що відповідні роботи з облаштування автоматичної світлофорної сигналізації на переїзді у Тисменичанах розпочалися у четвертому кварталі цього року і до кінця грудня ц. р. мають бути завершені. Щоправда, без пишного «перерізання стрічки».  Досить вартісними є проектна документація та виконані монтажні роботи, які проводять підрядні організації. Зокрема, фахівці Стрийського будівельно-монтажного поїзда виконують електричні роботи, уже провели 7 км електрокабелю з боку залізничної станції «Братківці», мають встановити бетонні електроопори для подачі безперервного цілодобового електроживлення. Сигналізацію монтують працівники науково-виробничого об`єднання «ТзОВ «Трансавтоматика» із Дніпропетровська.

Учасники авторуху через цей переїзд систематично нарікають на його недостатню видимість-оглядовість через наявну тут хатину, не то житлову, не то сторожову. Якщо буде відповідний дозвіл керівництва залізниці (а її власністю є цей будиночок), то його знесуть – дали нам відповідь на це.

І ще. Знаючи злі, чорні, хвацькі замашки окремих недоброзичливців, у котрих руки чешуться до недобрих справ, хочеться застерегти: Боже, упаси їх від спроб збиткуватися і псувати облаштування переїзду, як це часто трапляється із псуванням відповідних дорожних знаків у цьому місці. Про це також варто подумати відповідним службам і фахівцям. А бешкетники мають усвідомити, що за свої злі діяння суворо відповідати­муть перед законом й окрім презирства і зневаги збоку громадськості нічого не отримають.

Таким чином, після введення у дію автоматичної світлофорної сигналізації з відповідним письмовим повідомленням залізничників про це департаменту промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА останній за зверненням-проханням власника автомаршруту Глинки-Івано-Франківськ має компетенцію внести відповідні зміни у паспорт цього маршруту і тим самим відновити його рух через Камінне-Тисменичани. А за таку допомогу і сприяння – залізничникам, департаменту ОДА і власникові маршруту – будуть вельми вдячні десятки камінчан.

Насамкінець згадаємо ще двох «дійових осіб», без яких, безумовно, не зрушилися б роботи щодо обладнання переїзду. Це поважні, небайдужі жителі Камінного – голова обкому профспілки працівників автомобільного транспорту і дорожного господарства Іван Гавриляк і заслужений артист України, відомий гуморист Володимир Пушкар. Саме вони виконували «чорнову і невидиму» і не завжди вдячну роботу, забезпечуючи предметний діловий і безперервний зв`язок між керівництвом Львівської залізниці, департаментом ОДА і нинішніми виконавцями робіт. Завдяки цьому прохання камінчан, висловлені у владних запитах і листах, стали вчасною і фактичною якісною реальністю.

Здавалось би, мовби дрібниця отой світлофор, як у народі кажуть, але насправді це факт і приклад істинної турботи про зручність і безпеку життя для десятків і сотень краян. А це дуже знаково і велично у наш час.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!