Газета по-надвірнянськи
 

Заслухали кандидатів на посаду голови райдержадміністрації

12 грудня 2014, 14:48 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 963 переглядів

У суботу, 6 грудня ц. р., у районному будинку культури кандидати на посаду голови Надвірнянської районної державної адміністрації презентували свої програми перед представниками органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу різних рівнів, керівниками підприємств, установ, організацій, громадських організацій, осередків політичних партій і просто небайдужих жителів району.

Розпочав зібрання керівник апарату РДА Микола Кравчук, запросивши до благословення на плідну працю отця-декана Богдана Михайлину. Після спільної молитви священнослужитель закликав усіх до толерантності і взаємоповаги.

В. о. першого заступника голови ОДА Сергій Басараб повідомив, що очолювана ним робоча комісія, до складу якої увійшли заступник керівника апарату ОДА Уляна Ляхович та громадські активісти Роман Островський, Богдан Мойсишин і Василь Стефанишин, створена за розпорядженням голови ОДА Олега Гончарука. Нинішні слухання у районі – ініціатива керівника області для втілення прозорих дій влади. Після слухань члени комісії нададуть свої рекомендації голові ОДА. Далі процедура передбачає подання головою ОДА в Кабмін для призначення голови РДА Президентом України.

Членам комісії і громадському активу представили свої програми 11 із 13 зареєстрованих кандидатів. Пропонуємо тезисні витяги кожної з них, на наш погляд, найактуальніші.

Іван Будзак, перший заступник директора департаменту освіти і науки ОДА: передумови балотування на цю посаду – небайдужа доля району, набутий досвід на керівних посадах у районі та області допоміг би вирішувати назрілі проблеми; уряд готує передачу частини доріг на баланс місцевих громад разом із відповідними фінансами, які необхідно ефективно використати, з урахуванням місцевого бітумного заводу; для економічного розвитку треба відновити першочергово геологорозвідувальні роботи щодо нафтогазовидобутку; завершення будівництва шкіл та ДНЗ у Перерослі, Красній, Назавизові, Білих Ославах; розширити мережу лікарських амбулаторій; щоденна увага соціального захисту, у т. ч. учасників АТО, військово-патріотичному вихованню молоді.

Василь Зеленко, прокурор Івано-Франківської природоохоронної прокуратури: проблеми району знаю, бо здійснював нагляд за підприємствами. Із першочергового – євроінтеграційний розвиток; забезпечення виконання Конституції України й інших законодавчих актів; надання первинної юридичної допомоги, особливо сільським радам; забезпечення надання державних пільг та гарантій; зруйнувати корупційні схеми; налагодити нормальну роботу у всіх сферах.

Богдан Зеленчук, депутат Надвірнянської міської ради, член районного Штабу національного спротиву: запропонував хвилиною мовчання вшанувати Героїв-захисників Батьківщини. Програма розділена на 5 блоків – економічний (завершення будівництва підвідного газопроводу високого тиску Надвірна-Ланчин з допомогою ПАТ «Укрнафта», завершення будівництва, капітального ремонту або реконструкції пологового будинку у м. Надвірна, басейну ДЮСШ відділу освіти РДА, даху Ланчинської школи, перекриття дахів районного будинку культури та ін.), соціальний (проведення ХХІІ Гуцульського фестивалю, якщо не буде війни, якісна дошкільна освіта), промисловий (відновлення роботи молокозаводу та ін. підприємств),  управлінський (написання проектів за прикладом міської ради, співпраця з містами-побратимами у Польщі та Чехії).

Олександр Кушлик, голова облорганізації Європейської партії України: розвиток нафтопереробної і деревообробної галузей, раціональне використання бюджетних коштів, створення нових робочих місць, розвиток житлового господарства; правовий захист дітей у районі, дітей, позбавлених батьківського піклування; забезпечення житлом соціально-незахищені категорій людей; дотримання антикорупційного законодавства.

Ярослав Лесюк, голова громадсько-політичної ради Надвірнянщини та громадської  організації «Майдан», член районного Штабу національного спротиву: згодився кандидувати на керівника РДА за дорученням громади і щоб показати попередній і нинішній владам, котрих нищівно критикую за бездіяльність, як треба працювати. У програмі – кадрова ротація (не звільнення працівників) на основі виконання професійних обов`язків; ремонт доріг за рахунок співфінансування; співпраця з головами місцевих рад; екологічні заходи; Майдан не зрозуміє, якщо не відбудеться очищення влади.

Василь Мигович, житель м. Івано-Франківськ, власник ювелірного магазину «Лідія» у Надвірній: побував у багатьох селах і не всюди застав у робочий час на робочому місці сільських голів. Спілкувався із сільськими головами у Чорних Ославах і Чорному Потоці, з такими ініціативними компетентними людьми можна працювати, створювати робочі місця і прибуткове підприємство, зокрема, із вирощування лісових саджанців. Необхідно створити привабливі умови для інвесторів, проконтролювати готовність соціальних об`єктів до зими та снігозбиральної техніки; співпрацювати із громадською радою.

Володимир Павлюх, депутат районної ради, спеціаліст страхової компанії «Уніка»: у державі криза, вій­на, посада голови РДА – на один рік. Після реформування і децентралізації у нас діятиме виконком районної ради. Завдання голови РДА – забезпечити функціонування галузей медицини, освіти і культури. Підприємствам готовий допомагати, але не втручатися в їхні економічні справи, бо це – корупція. Готовий підтримати міську раду у запуску лінії із переробки ТВП. Не будуватиму школи (крім довгобудів), дороги – питання забезпечення державного рівня, як і відновлення роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», особливо,  враховуючи воєнну доктрину; готовий до люстрації і спів­праці з громадою.

IMG_2814

Ігор Писклинець, заступник керівника виконавчого апарату районної ради, депутат райради: маємо чи не останній шанс на позитивні зміни у державі. Необхідно всім об`єднатися навколо нинішньої проукраїнської влади, а завдання голови РДА – створити сильну владу у районі, щоб виграти війну та провести реформи і стати співкоординатором фонду оборони. Поки не закінчиться війна, не буде спокою і роль голови РДА – важлива, бо сильна влада повинна спів­працювати із громадським суспільством. Громадський контроль має забезпечити прозорість влади. Рівень до  влади – низький і цю проблему треба вирішувати. Господарські справи важко вирішувати, коли 95-96% бюджету – захищені статті. Розраховувати можна на допомогу підприємців.

Іван Тодорук, підприємець, помічник народного депутата Сергія Мельничука: – Посада голови РДА – господарська. Всі проблеми району –  на сайті РДА. Успішно працював над впровадженням проекту роздільного збору ТВП у Дніпропетровську, стажувався у Польщі і Мюнхені. Жодного дня не працював у бюджетній сфері, тому не належу до людей, які чекають надходжень у бюджет з Києва чи області. Необхідно знаходити альтернативні можливостіфінансування, у т. ч. міжнародні гранти, мінімізувати затрати на енергоносії та ін. Співпраця всіх зробить Надвірнянщину процвітаючим краєм.

Дмитро Романюк, начальник державної податкової інспекції м. Івано-Франківська: голова РДА у моєму розумінні – реалізатор, насамперед, державної політики у районі. Потрібні еокономічні реформи, у т. ч. послаблення податкового тиску, детінізація економіки, її дерегуляція. Не робити ставки на контролюючі органи, а на еокономічний стимул. Конкретика прийде згодом. Головне – базові зміни. Без ресурсу не буде з чим газдувати.

IMG_2833

Дмитро Яворський, підприємець, житель м. Яремче: реформи стукають до нас. Вони – небезболісні для людей. Свою роботу зосереджу на питаннях, пов`язаних із соціально-економічною, культурною сферою людини. Людина – найбільша цінність. Сподобались виступи багатьох кандидатів, варто створити банк ініціатив. Вислуховувати людей – не через призму власних амбіцій і бізнесу, а проблеми вирішувати через призму інтересів людини. Головна запорука «Не нашкодь!».

 Майже всі промовці акцентували на необхідності вирішення проблем із ТВП, відновленні роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», деревообробці замість експорту деревини-кругляка, ремонті доріг. Не з`явилися на слухання зареєстровані Ігор Андруняк та Роман Хопта.

Протягом 10 хв. присутні задавали кожному претенденту різного роду  запитання, у т. ч. про механізми наповнення  бюджету і реалізації програм, створення робочих місць, залучення інвесторів, ротації кадрів, співпраці з підприємцями і громадськістю, готовності працювати у команді тощо.

Надвірнянець Богдан Бойчук від імені громадських організацій висловив підтримку Ярославові Лесюку, Ланчинський селищний голова – від імені сільських і селищних голів  – Ігореві Писклинцю. Керівники депутатських фракцій  міської ради визначили критерії, які варто врахувати при призначенні голови РДА.

Член обласної комісії Роман Островський висловив розчарування програмами кандидатів і підкреслив: «Не факт, що когось із них призначать головою».

Присутні у процесі таємного голосування підтримали кандидатів таким чином: із виданих 160 мандатів 19 – недійсних; 38 – не виявлені в урні, а за кандидатури проголосували так: Ігоря Писклинця – 62; Богдана Зеленчука – 11; Ярослава Лесюка – 10; Володимира Павлюха – 6; Дмитра Яворського – 6; Дмитра Романюка – 2, Івана Будзака – 2; Івана Тодорука – 1. За відсутнього Ігоря Андруняка – 2.

Кого б не призначили головою РДА, варто пам`ятати напутні слова о. Богдана Михайлини: голова РДА – слуга народу. Тож повинен гідно послужити громаді, як Ісус Христос – всім нам.

Іван ГРИДЖУК, Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!