Газета по-надвірнянськи
 

День Соборності: вистоїмо і переможемо

29 січня 2015, 15:46 | Рубрика: Громадськість, Духовність Версія для друку Версія для друку 493 переглядів

Молитвою за Україну і за полеглих воїнів АТО, після палкої промови деканів Надвірнянських УГКЦ о. Івана Качанюка та митрофорного протоієрея УАПЦ о. Мирослава Хімейчука, розпочали відзначення цьогорічного Дня Соборності у Надвірній минулого тижня.

Голова районної ради Василь Попович зазначив: – …Не святкуємо тому, що сумно і важко. Наша держава перебуває зараз у надскладній ситуації: анексовано Крим; іде війна на сході України, захоплена частина Луганської і Донецької областей. Але найстрашніше – гинуть найкращі сини і дочки українського народу; мирні жителі. І, повірте, перебуваючи там, на сході, коли дивишся на зруйновані багаті й небагаті будинки, школи, дитсадки, знищені заводи, то стає страшно. Ми повинні усвідомити, що це все може відбуватися і в нас. Ми від цього не застраховані. І ми разом зобов`язані зробити все, щоб не допустити того ворога на нашу територію. Кожен на своєму місці, хто що може, проявім громадянську позицію, згуртуймося, допоможімо нашим воїнам на сході відстояти незалежну соборну Україну.

IMG_2554

Василь Попович висловив подяку волонтерам, котрі, «не рахуючись із коштами, часом, допомагають нашим солдатам». При цьому голова районної ради зауважив, що на відміну від «диванних» стратегів, які тільки і вміють критикувати та звинувачувати, чимало людей дійсно працюють на волонтерській ниві. Серед них, зокрема, Віктор і Марія Юрчуки з Переросля. За дорученням волонтерської громадської організації Василь Попович вручив грамоту Марії Юрчук. Марія Юрчук наголосила, що це – грамота і всіх тих однодумців, котрі трудяться з нею у цій благородній справі. – Нині настав час, коли ми повинні працювати не лише для себе, а для нашої України. Ми так можемо зробити багато всі разом, заклично мовила волонтерка до краян.

IMG_2571

Василь Попович згадав свій торішній виступ на День Соборності на Майдані у столиці. – …Тоді ніхто не міг подумати, що нас чекають такі випробування, – зізнався він. За пропозицією голови районної ради учасники відзначення Дня Злуки хвилиною мовчання вшанували пам`ять Небесної Сотні, серед яких, зокрема, і перші загиблі: Сергій Нігоян, Михайло Жизневський і Юрій Вербицький, а також усіх полеглих на східному фронті.

IMG_2579

За словами народного депутата України Юрія Дерев`янка, нині, мабуть, перший День Соборності, коли справді маємо ризик розщеплення, розшматування України. Це – той День Соборності, коли вперше, більш як за 90 років, ми відчули справжній ризик для кожного з нас, кожної домівки, селища, міста, всієї України. – Те, що сьогодні відбувається на Донбасі, свідчення того, що наш північний ворог, агресор хоче рухатися далі й далі, – попередив Юрій Дерев`янко і зауважив, що такі навіснілі дії можемо зупинити тільки в єдності всіх нас, усіх церков, в єдиній спільній молитві, в єдності усіх політичних сил. Цю єдність ми вже продемонстрували на Майдані. Цей складний рік об`єднує не лише нас, але й навколо нас – народи всього світу.

IMG_2582

З історичною довідкою про День Злуки УНР та ЗУНР виступив заступник директора Максимецької ЗОШ І-ІІ ст. Микола Костик.

Акт Злуки прославили на сцені хор Надвірнянського храму Воздвиження Чесного Хреста УГКЦ під орудою Надії Мацьків, дипломант Все­українського конкурсу читців Назар Олексин, соліст Віктор Чудновський, заслужена артистка України Ольга Молодій, народний аматорський ансамбль танцю «Горянка» (кер. Олена Здольник), юна вокалістка Христинка Юрчило, оркестр народної музики «Аркан» під керуванням заслуженого артиста України Сергія Орла, народний аматорський фольклорний колектив «Шовкова косиця» (кер. Олена Яченко), солісти Софійка Максим`юк та Орися Яремчук, муніципальний духовий оркестр під орудою Богдана Абрата.

IMG_2593

Соборність України є неподільною і священною для кожного громадянина нашої держави.

Леся ДУТЧАК (тескт)

Василь ІВАСЮК (світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!