27 березня 2015, 13:59 | Рубрика: Закон
Версія для друку
607 переглядів
Державну реєстрацію актів цивільного стану (ДРАЦС) проводять з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи. Реєструють шляхом складання актового запису цивільного стану в електронному вигляді у Держреєстрі актів цивільного стану громадян і на паперових носіях у присутності заявника.
Актовий запис цивільного стану – це документ із персональними відомостями про особу, який складають у двох ідентичних примірниках.
Заявник повинен бути ознайомлений з даними, внесеними до актового запису цивільного стану, який засвідчують печаткою і підписом керівника органу ДРАЦС і посадової особи, яка реєструвала. Для реєстрації подають документи, які підтверджують факти, що підлягають державній реєстрації, а також паспорт або паспортний документ заявника. Особи, котрі досягли 16-річного віку, але не отримали паспорт громадянина України, пред`являють свідоцтво про народження та довідку з місця проживання за умови, якщо від дня досягнення зазначеного віку минуло менше ніж один місяць.
Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків, прізвище і громадянство батька дитини зазначають за прізвищем і громадянством матері, а власне ім`я та по батькові – за вказівкою матері у заяві про держреєстрацію народження відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України.
Надія ПАЗЯК,
головний спеціаліст відділу ДРАЦС реєстраційної служби
райуправління юстиції.