
Наприкінці минулого тижня тужливі дзвони Чорнобиля, як і щороку, згуртували біля пам`ятного знаку Героям-чорнобильцям небайдужих надвірнянців, щоб пом`янути загиблих і постраждалих від апокаліптичної катастрофи, спричиненої вибухом на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС.
Уже 29-ий раз згадуємо цю техногенну катастрофу: смертоносна радіація знечистила наші ріки, просякнула родючий чорнозем, зруйнувала довкола рослинний і тваринний світ і, що найболючіше, принесла хвороби не одному поколінню,відібрала життя тисяч невинних жертв.
Не маємо права їх забути. Тому й відзначаємо цю сумну річницю щороку з болем у серці і за мертвими, і живими. За померлими відправили панахиду священики традиційних українських церков. Живим ліквідаторам вручили медалі «За заслуги» та грамоти районної влади за проявлені мужність і героїзм, зокрема, Миколі Михайлюку, Дмитрові Вашкевичу, Василеві Мироняку, Василеві Ломпасу, Михайлові Гушу, Василеві Бенюку, Олексієві Гушу, Марії Саламатовій, Ользі Бойко, Василеві Вернеру.

Голова райдержадміністрації Олександр Кеніз, нагадуючи про незагоєну рану України, висловив жаль, що не всі ліквідатори наслідків Чорнобильського лиха дожили до сьогодення і подякував тим, котрі ще з нами і котрі допомагають їм морально та матеріально, запевнив, що районна влада не стоятиме осторонь проблем чорнобильців.
Заступник голови районної ради Іван Степник також із болем промовляв до присутніх, запевнивши, що наступні покоління пам`ятатимуть про подвиги рятівників-чорнобильців, котрі не уникали мобілізації, не тікали за кордон, а мужньо вступили у двобій із атомним монстром.
Захисниками рідної землі, котрі наблизили незалежність Української держави, назвав ліквідаторів Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович і закликав хвилиною мовчання вшанувати пам`ять загиблих.
У нашому районі проживає більше трьох сотень громадян, котрі постраждали від Чорнобильської катастрофи (різні категорії). Від їх імені в. о. голови районної організації спілки «Чорнобиль» Роман Бенюк подякував усім за допомогу, моральну підтримку. Чорнобильці розуміють, що на сході України триває війна, вірять, що мир не за горами і що відчуватимуть суттєвішу допомогу у мирній країні. Роман Бенюк присвятив 29-ій річниці Чорнобильської трагедії вірш «Діти Чорнобиля», який озвучила ведуча Галина Чуревич (опублікований у попередньому числі «Народної Волі»).
с. Стримба
Поминальні панахиди за жертвами Чорнобильської катастрофи відправили і в інших населених пунктах району. Зокрема, у церкві св. Миколая у Стримбі парафіяни разом із парохом села о. Василем Іроденком молилися за всіма загиблими від наслідків аварії на ЧАЕС та Героями Холодного Яру в Чигирині.
с. Фитьків
Чорнобильські дзвони розколюють тишу.
І на полин-траву паде гірка сльоза.
На подвір’ї похилена хатина біля тину.
Схилилися в зажурі вишні, які садила матінка моя.
Не прийде більше вже вона до хати,
Сини полинули у вічність теж…
Забрав життя їх Чорнобильський атом.
Хвилина мовчання. Біль. Сльози без меж…
Учні 10-го класу гурту «Зернятко» Фитьківської ЗОШ I-III ст. під керівництвом класного керівника Г. В. Магеровської провели загальношкільну лінійку- реквієм «Гудуть жорстокі дзвони квітня».
Захід відбувся на шкільному подвір’ї, але тишина відгукувалася у дитячих серцях. Молилися всією школою: вчителі, діти, парох села о. Іван Качанюк – за душі загиблих у Чорнобилі; за тих, котрі помирають від «чорнобильської недуги» і тепер; молилися за здоров’я учнів, їх родин і мир на землі. Про це повідомила Оксана Івасик, заступник директора з виховної роботи Фитьківської ЗОШ І-ІІІ ст.
Орися СПІВАК (текст),
Василь ІВАСЮК (світлини) «Народна Воля»