24 квітня 2015, 13:15 | Рубрика: Влада
Версія для друку
650 переглядів
Цьогоріч у першу вересневу неділю виповниться 625 років із часу першої письмової згадки про Битків і 150 – від початку видобутку нафти у цьому гірському селищі, яка й започаткувала цю галузь у Надвірнянщині. Обличчя нафтового першопрохідця змінюється, розпочали облаштовувати площу неподалік церкви. – Розробляємо герб Биткова, основним елементом якого стане нафтовий шиб, – зазначає селищний голова Іван Годзюр. – На площі встановимо сцену, яка матиме вже постійну прописку.
Із виділенням труб для сцени посприяло правління ПАТ «Укрнафта», зварювальні роботи виконували спеціалісти НГВУ «Надвірнанафтогаз». – Облаштовують споруду працівники підприємства «Облмостбуд» (дир. Володимир Рачкевич), – мовить Іван Годзюр. – Протягом останнього місяця вказана фірма у селищі відновила підпірну стінку на вул. Михайлюка. Роботи, на жаль, не виконані повністю через брак коштів. Полагоджено місток на вул. Промислова та підсипали щебенем деякі вулички. Минулого тижня, під час робочої поїздки голови РДА Олександра Кеніза, обговорили питання ремонту підпірної стінки і містка в урочищі Жмеринка.

Загальна вартість робіт із облаштування площі згідно із проектно-кошторисною документацію – близько 600 тис. грн. Завдяки домовленості з «Облмостбудом» вдалося здешевити проект до 240 тис. грн. За ці кошти придбають плитку, металочерепицю, встановлять підлогу на сцені та освітлення. Селищний голова виношує багато ідей щодо облагородження цієї площі, зокрема, тут має бути фонтан, гойдалки, лавочки, влітку вируватиме торгівля овочами, фруктами.
Іншим напрямом роботи селищного очільника, підприємців і громадськості є приведення до ладу футбольного поля. Ініціатором цієї справи став підприємець Степан Ломпас. Битківчани представлені командою «Битків» в обласній першості та «Нафтовиком» – у районній, а матчі доводиться грати на нейтральних стадіонах. На битківське футбольне поле завезли декілька тисяч тонн гравію для дренажу. У подальшому плануємо звести трибуни, роздягальні, фітнес-зал, басейн та інші спортивні споруди, ділиться планами Іван Годзюр. – Ще одним значним проектом для Биткова стане будівництво будинку культури.
У співпраці із ПАТ «Укрнафта» відбувається добудова ЗОШ. – Для того, щоб завершити всі роботи, треба близько 5 млн. грн., половину цієї суми використають для внутрішніх робіт: встановлення опалення та підлоги і фарбування приміщень, – інформує селищний голова. На подвір’ї школи знаходиться пам’ятник Тарасові Шевченку, який потребує капітальної реконструкції. На монументі багато тріщин. Ми його або відновимо, або виготовимо ідентичний, зазначає Іван Годзюр. Колись роздумували і про бронзовий постамент Кобзаря, та ця ідея не знайшла підтримки. Необхідно думати про перенесення лікарні у центральну частину селища. Ще й дотепер ПАТ «Укрнафта» не воліє віддавати приміщення на вул. Промисловій. Хоча тут могли б обладнати дитячо-оздоровчий чи судинно-кардіологічний центр.
Ніяк не вирішиться питання зі зменшенням охоронних зон для свердловин, бо теперішня зона не дозволяє виготовити необхідні документи для оформлення права власності на земельну ділянку чи будинок. Потрібно, щоб відповідне міністерство не побоялося взяти на себе відповідальність. У цьому питанні треба використати досвід Лос-Анджелеса, де нафтові свердловини розташовані у безпосередній близькості від житлових будинків.
Битківська земля, яка живе передювілейними почуттями, дала початок нафтовій справі Надвірнянщини. Зараз ж селище стикнулося із численними проблемами і намагається вишукувати шляхи для наведення естетичнішого вигляду і створення комфортних умов життя. Багато в чому це залежатиме і від економічної ситуації в державі, бо, як мовлять, на все потрібні кошти, і то немалі.
Василь ІВАСЮК «Народна Воля»