«ВОЛЯ» домагається повернення пенсій сільським головам. Верховна Рада може зняти обмеження щодо виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання для сільських, селищних та міських голів. Відповідний законопроект № 2506 зареєстровано з ініціативи народного депутата від політичної партії «ВОЛЯ» Юрія Дерев’янка.
Як відомо, з 1 квітня почала діяти норма, яка до 31 грудня передбачає відміну пенсій певній категорії осіб у період роботи на посадах в органах влади.
– Партія «ВОЛЯ» не голосувала за цей ганебний законопроект. Склалася ситуація, коли особи, які займають посади голів сільської, селищної рад та міських голів через низьку заробітну плату, а подекуди – і через її невиплату у зв’язку з неприйняттям місцевого бюджету, змушені з 1 квітня звільнитися з посад. Оскільки будуть позбавлені частково і пенсій, – зазначає Дерев’янко.
Сільські голови Прикарпаття категорично проти того, щоб посадовці органів місцевого самоврядування, яких обирали люди, були звільнені з посад ще до кінця каденції. Про це заявив голова Івано-Франківської обласної Асоціації сільських голів Іван Мосюк.
Нагадаємо, раніше Юрій Дерев’янко закликав внести до порядку денного законопроекти щодо забезпечення фінансової самодостатності органів місцевого самоврядування.
Партія «ВОЛЯ» пропонує ухвалити Стратегію деолігархізації України, тому ініціювала закон України про засади державної стратегії деолігархізації України. Про це заявили член ради партії «ВОЛЯ» нардеп Юрій Дерев’янко та Ольга Галабала.
– Олігархи володіють більшою сумою, ніж увесь державний бюджет України. Уряди і влади міняються, але прірва між життям бідних людей і багатих все збільшується, – сказав Юрій Дерев`янко.
Ольга Галабала заявила, що для деолігархізації влади необхідно відділити олігархів від впливу на виборчий процес та від впливу на політичні партії і парламент. – Для цього необхідно прийняти закон про державне фінансування політичних партій, заборонити будь-яку телевізійну, радіо-, біг-бордову політичну рекламу, – сказала вона.
За словами ініціаторів Стратегії, вона передбачає низку заходів: перевірки законності приватизації підприємств у галузях металургії, хімії, нафтогазовій сфері, енергетики, машинобудування та телекомунікацій. Адже за всі роки незалежності держава отримали всього 63 мільярди грн. від близько 30 тисяч проданих підприємств. Заборона пов’язаним з олігархами особам займати керівні посади в держорганах та на держпідприємствах протягом п’яти років з дня звільнення зі структур, пов’язаних з олігархами.
Передбачається також уповноважити Національне антикорупційне бюро на ведення Реєстру олігархів та пов’язаних з ними осіб. Заходи щодо демонополізації, зокрема, пропонують заборонити володіння компаніями, що одночасно видобувають, виробляють, транспортують, зберігають, продають нафту, газ, руди, електроенергію та заборонити володіти більше як 20% будь-якого ринку.
Автори Стратегії також пропонують заборонити володіти ЗМІ власникам будь-якого іншого бізнесу. А фінансово-промисловим групам заборонити володіти банками, які стають кишеньковими.
Тетяна ДОРОШЕНКО.