17 квітня 2015, 11:36 | Рубрика: Здоров`я
Версія для друку
596 переглядів
Це патологічний стан, що виникає внаслідок травми голови. Оскільки мозок у дітей відрізняється за розміром і будовою від дорослого, то і симптоми можуть проявлятися інакше. Втрата свідомості настає у важких випадках, рідко триває більше 10-15 хв., зазвичай відключення у дитини відбувається секунди; нудота, сильна блювота; неврологічні відхилення, наприклад, сіпання очних яблук, судоми; скорочення мімічних м’язів обличчя; посилене потовиділення; проблеми з координацією рухів. У немовлят до року особливо часто з’являються зригування після кожного годування; блідість шкірних покривів; безсоння, апатія, відсутність апетиту.
При виявленні хоча б кількох парних симптомів дітей слід госпіталізувати. До приїзду «швидкої» забезпечити спокій дитини, укласти її в рівному положенні на тверду поверхню, постаратися зафіксувати голову. Укрийте чим-небудь теплим, якщо у приміщенні або на вулиці не стоїть сильна спека. Але при цьому розстебніть одяг, щоб забезпечити доступ свіжого повітря. Огляньте тіло з обережністю, часто у дітей спостерігаються й інші пошкодження, наприклад, переломи. Якщо наступила сильна блювота, краще перевернути малюка на бік, щоб блювотні маси не потрапили у дихальні шляхи.
У лікарні проведуть діагностику за допомогою неврологічного огляду, КТ, магніторезонансної томографії, електроенцефалографії. Можливо, буде потрібно взяти люмбальну пункцію. Такий укол робити дуже неприємно, підготуйте дитину і будьте поруч з нею. Більшості дітям призначають рентген, щоб переконатися у цілісності усіх кісток черепа.
Ще раз наголошуємо: своєчасне звернення до спеціалізованого дитячого стаціонару дозволить виключити важчі форми черепно-мозкової травми.
Іванна ГРИНІШАК,
студентка Буковинського державного медичного
університету.
Ірина БІЛОУС,
доцент кафедри неврології.