Газета по-надвірнянськи
 

Договори про співробітництво територіальних громад

15 травня 2015, 12:46 | Рубрика: Влада, Економіка, Соціальне Версія для друку Версія для друку 630 переглядів

На Прикарпатті реалізовують перші в Україні договори про співробітництво територіальних громад – Ю. Дерев’янко

Громади Надвірнянського району після зустрічі з народним депутатом України від партії «ВОЛЯ» Юрієм Дерев’янком через органи місцевого самоврядування уклали договори про співробітництво територіальних громад. Вони передбачають реалізацію семи проектів для вирішення нагальних проблем району. Договори подані у Мінрегіонбуд для реєстрації.

«Сьогодні громади завдяки Закону України «Про співробітництво територіальних громад» отримали механізм для об’єднання зусиль та ресурсів з метою вирішення проблем, які стосуються кількох населених пунктів, – наголосив Дерев’янко. – Громади можуть спільно подавати проекти, які реалізовуватимуть за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. За позицією Мінрегіонбуду, проекти співробітницт­ва територіальних громад є пріоритетними та матимуть перевагу при відборі для фінансування».

Громади здійснюють співфінансування реалізації проектів у розмірі не менше 10% від необхідної суми.

Одним із таких проектів є «Нове будівництво полігону ТПВ і сміттєсортувальної лінії в урочищі «Чобіток» у м. Надвірна Івано-Франківської області». Необхідність будівництва тут полігону ТПВ і сміттєсортувальної лінії пов’язана із завершенням експлуатації існуючого полігону, розміщеного в селі Пнів. Відсутність полігону твердих побутових відходів призводить до засмічення лісів, річок, придорожніх смуг, що негативно впливає на навколишнє природне середовище, на умови проживання людей та зменшує привабливість краю для розвитку туристично-рекреаційної сфери. Будівництво полігону вирішить питання санітарного стану 31-го населеного пункту району.

Не менш важливим для громад чотирьох сіл Надвірнянщини є завершення будівництва газопроводу «Надвірна-Ланчин». Ними укладено договір про співробітництво та буде подано відповідний проект для фінансування з Фонду регіонального розвитку. Юрій Дерев’янко з метою вирішення цього питання неодноразово звертався з депутатськими зверненнями та запитами до Кабінету Міністрів України та до Івано-Франківської ОДА, за результатами розгляду яких та завдяки активній позиції громад частину коштів виділено з обласного бюджету. «Села технічно готові для підключення та споживання газу, а тому сьогодні є нагальна потреба у завершенні будівництва газопроводу, за допомогою якого можна буде газифікувати ще більше населених пунктів у районі», – переконаний нардеп.

Ще 13 громад району і міста Надвірна уклали договори про співробітництво щодо реалізації проектів ремонту доріг Надвірна-Бистриця, Яблунів-Делятин і Тлумач-Лісна Тарновиця.

Не менш важливим є будівництво нових дамб на гірській річці Бистриця Надвірнянська. Такі ж договори укладено, щоб реалізувати проект відновлення старої берегоукріплюючої конструкції та зведення дамби у с. Фитьків.  Так само у Надвірній на базі спортивної школи за проектом є намір збудувати перший басейн для дітей.

Партія «ВОЛЯ» здійснює юридичний супровід щодо підготовки договорів про співробітництво територіальних громад та проектів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок державних коштів.

Прес-служба

партії «ВОЛЯ».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!