Газета по-надвірнянськи
 

Друга спроба не завадила ефективності

25 травня 2015, 15:05 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 629 переглядів

Зібратися на друге пленарне засідання 50-ї сесії Надвірнянської міської ради депутатському корпусу вдалося аж із другого разу.

Перша спроба, 7 травня, не увінчалася успіхом. За станом на 11-ту год. зареєструвалося тільки 18 депутатів. Тому обранці міста обмежили свою діяльність того дня, висловлюючи власну точку зору на ситуацію, що склалася через невідвідування депутатами сесії. Приміром, Роман Мажак пропонував керівникам депутатських фракцій звернутися до обласного й районного керівництва з вимогою відкликати тих депутатів, котрі не беруть участь у сесійних засіданнях. Як з`ясувалося, є такі депутати, що й по року не ходять на сесію…

Секретар міської ради Тарас Пекарський наголосив, що всі зауваження з проблем організації роботи сесії сприймає як належне і запропонував провести 2-е пленарне засідання 14 травня.

На думку Володимира Гринішака, вплинути на колег-депутатів можуть тільки виборці, які обрали їх представляти інтереси. Він також запропонував оприлюднити списки депутатів-прогульників на дошці оголошень. Богдан Зеленчук вважає за доцільне аналогічні списки опублікувати на сайтах міської ради та районного часопису «Народна Воля».

А ситуацію можуть виправити вже цьогорічні осінні вибори до місцевих органів влади, під час яких громада повинна обрати тих своїх представників, котрі дійсно працюватимуть для громади, висловився Зіновій Андрійович.

Міський голова зачитав звернення 20-ти громадських організацій до депутатів міської ради. У документі йдеться про вимогу припинити розподіл земельних ділянок до виготовлення генплану забудови Надвірної як регуляторного акту; провести публічні громадські слухання щодо надання земельних ділянок. Коментуючи його, Зіновій Андрійович зазначив, що є протокол методичної ради при Міністерстві культури про погодження генплану. Роботи з його виготовлення мають завершитися відразу після опрацювання всіх документів у «Діпромісті». Із 2006-го міська рада має обмежені можливості надавати земельні ділянки відповідно до соціальних законів, які гарантують це право певним категоріям громадян, як, приміром, учасники АТО. Серед причин цього – проблема із розширенням кладовища. Майже 0,50 га землі як часткову компенсацію довелося виділити пнів`янам, котрі пожертвували своїми земельними наділами на цвинтар для містян. Загалом Пнів пожертвував надвірнянам 5 га землі.

У новому генплані передбачається на 70 % збільшити територію міста за рахунок розширення раніше неврахованих меж. Тоді матимемо можливість надавати земельні ділянки соціально вразливій категорії надвірнян, наголосив Зіновій Андрійович.

Минулого четверга, 14 травня, друге пленарне засідання нарешті відбулося. Традиційно депутати розпочали роботу із хвилини мовчання за загиблими Героями України, котрі виборювали і зараз виборюють державну самостійність, жертвуючи найціннішим – своїм життям.

Міський голова Зіновій Андрійович звернувся до керівників депутатських фракцій із вимогою продуктивно попрацювати, зокрема, з депутатами-прогульниками, щоб питання відсутності кворуму на сесіях остаточно вичерпало себе.

Депутати продовжили розгляд земельних питань, затверджуючи таким чином проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, а також технічну документацію із землеустрою, надаючи дозволи на розробку проектів землеустрою щодо оформлення права користування земельними ділянками. Звісно, не з усіх питань цієї категорії депутати ухвалювали позитивне рішення. Без жодних зауважень проходили тільки ті земельні ділянки, що розташовані біля  власних житлових будинків. До речі, під час процедури голосування з деяких питань депутати оприлюднювали заяву, що не беруть участь у голосуванні через конфлікт інтересів, як того вимагає законодавство з протидії корупції.

До окремих питань, що стосуються наповнення бюджету міста, особливу увагу депутатів привертав неодноразово міський голова.

Загалом під час обговорення земельних питань появились нові тенденції, зумовлені соціально-економічним становищем як простих жителів Надвірної, так і підприємців. Про це свідчать, приміром, заява від однієї надвірнянки, яка відмовляється від 0,05 га землі через неможливість оформити субсидію, або бажання підприємців поділити орендовану земельну ділянку на три частини (окремі ділянки).

Нагальна важливість земельних питань спонукала депутатів повертатися до повторного розгляду, якщо спочатку не вдалося позитивно вирішити. При цьому депутати суворо дотримувалися регламенту і голосували за повторний розгляд того чи іншого питання.  Пріоритет надавали, звісно, представникам малого і середнього бізнесу у Надвірній, котрим, за твердженням відомого в районі підприємця – доброчинця Івана Страхова, й до того працюється нелегко, коли вже тривалий час спостерігається низька купівельна спроможність краян. Частина питань стосувалася встановлення тимчасових споруд (літніх майданчиків, «маркіз» тощо). У кожному випадку проблему жваво обговорювали, проте, не завжди мало місце позитивне рішення. А це вже – компетенція депутата, який персонально робить свій вибір, піднімаючи правицю «за», «проти» чи «утримався».

Виступали перед депутатами і самі підприємці. Один з них хотів розмістити на майдані Шевченка та вул. Чорновола два тимчасові кіоски і йому відмовили. Інший бізнесмен із Калуша, засновник однієї відомої продовольчої фірми, також звернувся до депутатів з аналогічним проханням –  доповнити до переліку комплексної схеми розміщення тимчасових споруд, кіоску, на вул. Кн. Ольги. Йому пощастило суттєво: депутати ухвалили позитивне рішення, за що калуський підприємець пообіцяв активну дольову участь у розвитку Надвірної. Ну а власне жителі міста й району матимуть ще одну можливість: купити дешевий хліб безпосередньо від виробника.

На завершення другого пленарного засідання депутати взялися за розгляд питання про реєстрацію Надвірнянського міського громадського формування з охорони громадського порядку «Національна муніципальна варта». Але, коли дійшло до процедури ухвалення рішення, знову не вистачило кворуму. Після повернення депутатів до зали рішення не ухвалили.

Інформація міської ради.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!