Газета по-надвірнянськи
 

Ліцеїсти відвідали ветерана-повстанця

15 травня 2015, 12:40 | Рубрика: Духовність, Освіта Версія для друку Версія для друку 642 переглядів

Ліцеїсти Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату побували у гостях у ветерана УПА Степана Скорого (псевдо «Листок»).

Степан Йосипович народився 29 лютого 1929 року в с.Старий Лисець біля Івано-Франківська. У вересні 1945-го 15-літнім вступив в УПА до куреня під командуванням легендарного провідника Андрусяка Василя (псевдо «Чорний», «Грегіт» і «Різун»). В УПА на той час перебували його старші брати Іван і Дмитро. Брав участь у рейдах куреня у Чорному лісі.

Ліцеїсти Назар Балагутрак, Максим Круль, Тарас Андруняк та Євген Бурлака разом із заступником директора ліцею з виховної роботи майором Ярославом Барганом та депутатом Надвірнянської районної ради Ігорем Андруняком напередодні свята Героїв привітали ветерана УПА, подарували йому буклети про наш навчальний заклад, квіти і побажали доб­рого здоров’я. Ігор Андруняк  вручив вояку за дорученням голови Всеукраїнського Братства вояків ОУН-УПА Богдана Боровича Грамоту і книжку краєзнавця Миколи Сіщука про історичні події визвольних змагань у Надвірнянщині.

IMG_5814-(2)

Степан Йосипович розповів, якою зброєю воювала УПА, як відбувалося постачання повстанських підрозділів, а також показав фотографії своїх братів в одностроях УПА, побажавши ліцеїстам стати гідними захисниками Вітчизни, навіть дослужитися до генералів. Ветеран непохитно вірить у незалежну і процвітаючу Україну.

У 1948-му його разом із батьками вивезли до Караганди на роботу в шахтах Казахстану. Там закінчив школу майстрів-будівельників і заочно отримав вищу освіту. В 1967-му на запрошення Надвірнянського будівельного управління переїхав до Надвірної. Під його керівництвом на посаді виконроба споруджено 52 об’єкти промислового та цивільного будівництва на Прикарпатті, серед яких: п`ятиповерхові будинки у Надвірній, Богородчанська районна лікарня та аеропорт в обласному центрі.

Молоді Надвірнянщини варто брати приклад із героїв виз­вольного руху.

Тарас АНДРУНЯК,

старший ліцеїст

Прикарпатського військово-спортивного

ліцею-інтернату.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!