Газета по-надвірнянськи
 

На першому пленарному засіданні

15 травня 2015, 12:48 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 704 переглядів

п`ятдесятої сесії Надвірнянської міської ради 30 квітня н. р. під орудою міського голови Зіновія Андрійовича обговорили широкий спектр питань, що стосуються життєзабезпечення міста, земельні відносини тощо.

На початку Зіновій Андрійович подякував депутатському корпусу, членам виконкому за активну участь у підготовці міста до Великодніх свят, у міській толоці 4 і 25 квітня. Зокрема, під час загальноукраїнського прибирання 25 квітня у міських зонах відпочинку зібрали майже 400 мішків побутових відходів, зазначив керівник Надвірної, націливши всіх депутатів у повсякденному житті дбати про чистоту міста. Висловлюючи вдячні слова всім причетним до волонтерського руху, Зіновій Андрійович поінформував про придбання автомобіля і приладів нічного бачення для бійця АТО, депутата міської ради Олега Туєшина.

Депутати заслухали інформацію заступника начальника управління бухгалтерського обліку і звітності Ганни Філюк про виконання міського бюджету за І квартал ц. р.; ухвалили позитивні рішення з питань: про перереєстрацію боргу (понад 94 тис. грн.) по КП «Надвірнашляхбуд»; про виділення коштів за рахунок залишку минулого року; про внесення змін у кошторисні призначення міського бюджету; про передачу об`єктів, оплата яких проводилася за рахунок бюджету розвитку в 2014 р.; про виділення коштів з бюджету міської ради для надання одноразової матеріальної допомоги понад трьом десяткам жителів Надвірної, половина з яких учасники АТО.

Комплекс питань розглянули і прийняли конкретні рішення з них під координацією секретаря міської ради Тараса Пекарського. Вони стосуються, зокрема, внесення цілої низки змін у деякі програми, план соціально-економічного розвитку, а також коригування тарифів на теплопостачання для бюджетних установ та інших споживачів ТОВ «Альтернатива Інвест». При цьому питання про коригування тарифів на теплопостачання для жителів міста (від цієї ж теплопостачальницької фірми) депутати вирішили відкласти.

На виконання закону з протидії корупції Тарас Пекарський акцентував увагу депутатів на голосування з питань, що стосуються конфлікту інтересів. Себто депутат повинен заявити про свою неучасть у голосуванні, якщо питання стосуються, скажімо, його родичів тощо. Також Тарас Пекарський висловив вдячність депутатам за плідну роботу у профільних комісіях, завдяки чому на сесію виносять вже підготовлені ті чи інші питання.

Поінформовано, що депутатські запити Василя Будзака та Володимира Гринішака залишено на контролі, Віктора Веселовського – не виконано; Дмитра Зеленчука – знято з конт­ролю.

Депутати підтримали звернення фракції політичної партії «Народний Фронт», що стосується суспільно-політичної ситуації в державі, зокрема, щодо виходу Української православної церкви Московського патріархату з-під юрикдикції Московської метрополії. Звіт про роботу КП «Надвірнашляхбуд» його керівника Олівера Савчинця взяли до уваги.

Заступник міського голови Василь Василенко доповів із питання про надання дозволу на приватизацію квартири, придбаної Державною іпотечною установою, з чого прийнято позитивне рішення.

За участі завідувача юридично-організаційного відділу міської ради Ярослава Дем`янчука депутати позитивно розглянули заяву власника приватної установи про внесення змін до одного з рішень міської ради щодо продажу орендованої земельної ділянки площею 0,0380 га за ціною, що відповідає її нормативно-грошовій оцінці за станом на 2015 р. (119 тис. грн.). Розгляд питання затвердження висновку про експертну оцінку земельної ділянки площею 1,1677 га для обслуговування  адміністративно-виробничих приміщень та продаж ділянки орендарю ТзОВ «ЛК Інтерплит Надвірна» перенесли. Депутати своїм рішенням надали згоду ТзОВ «Чародійка» на зменшення розміру орендної плати за користування приміщенням перукарні; доповнили перелік об`єктів, які цьогоріч нададуть в оренду на конкурсній основі, приміщенням автостанції на вул. Грушевського для влаштування АС-2 Битківсько-Бистрицького напрямку.

Прийнято конкретні рішення з питань про поновлення, припинення договорів оренди земельних ділянок, надання згоди на суборенду, з чого доповідала спеціаліст-землевпорядник міської ради Лілія Хлопан.

У пленарному засіданні взяв участь заступник голови РДА Тарас Олендій, який виступив з інформацією про реалізацію на теренах району закону «Про добровільне об`єднання територіальних громад». Передбачається, що із 14-ти районів в області залишиться три. Самі ж області залишаються без змін. Можливо, до Коломийського району відійде Ланчинський кущ. У Надвірнянському районі передбачається створити п`ять адміністративних центрів об`єднаних територіальних громад, якими, ймовірно, стануть: Надвірна, Делятин, Зелена, Ланчин, Тисменичани. Скажімо, навколо Надвірної як центру мали б об`єднатися: Гвізд, Молодків, Назавизів, Стримба, Лоєва, Верхній Майдан, Лісна Тарновиця, Пнів, Битків. Щоправда, це не є остаточним офіційним рішенням. Активістка партії «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк наголосила, що вибори до місцевих органів влади вже відбудуться із врахуванням закону «Про добровільне об`єднання територіальних громад». Власне тому й розроблено графік добровільного об`єднання громад, що в кінцевому результаті обумовлює голосування Верховною Радою за створення громад до 26 серпня ц. р. (за 60 днів до виборів).

Звісно, депутати міської ради досить жваво взялися обговорювати доведену до них інформацію, висловлюючи різні точки зору: від підтримки проведення децентралізації до визначення її як експерименту над органами місцевого самоврядування і т. д.

Друге пленарне засідання відбулося 14 травня. П`ятдесята сесія міської ради на цьому свою роботу завершила.

Інформація

Надвірнянської міської ради.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!