Газета по-надвірнянськи
 

Пільги працівникам, які проходять військову службу

25 травня 2015, 14:12 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 465 переглядів

Працівникам, яких залучають до виконання обов’язків, передбачених ЗУ «Про  військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надають гарантії  та пільги відповідно до цих законів.

За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу  за контрактом у разі виникнення кризової  ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення  воєнного стану на строк до закінчення  особливого періоду або до оголошення  рішення  про демобілізацію, але не  більш як один  рік зберігаються  місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній  заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від  підпорядкування та форми  власності. Виплату таких компенсацій із бюджету  в межах  середнього заробітку проводять за рахунок коштів Державного бюджету.

Працівники, які продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, зберігаються: місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності більш ніж один рік.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 ЗУ від 23березня 1992р. № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» для громадян, яких приймають на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначають на посади, строк військової служби у календарному обчисленні встановлюють до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

Якщо працівника призвали на військову службу відповідно до Указу № 303 у березні-квітні 2014 р., то він має бути звільнений і повернутися до місця роботи до закінчення річного терміну з дати призову.

Якщо працівник у встановлені терміни на роботу не вийшов і не повідомив про продовження служби за контрактом, роботодавець має звернутися до військового комісаріату для з’ясування факту можливого продовження військової служби у зв’язку із прийняттям на військову службу за контрактом. У разі одержання інформації про продовження працівником військової служби у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом роботодавець видає наказ про збереження за працівником місця роботи (посади) та середнього заробітку до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

Відмова роботодавця від збереження за працівником, який продовжує військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, місця роботи (посади) та середнього заробітку є порушенням законодавства про працю і тягне за собою кримінальну (ст. 172 ККУ), адміністративну (ч.1 ст. 41 КУпАП), дисциплінарну (ст. 147 КЗпП) та фінансову (ст. 265 КЗпП) відповідальність.

Галина Федорович,

начальник відділу праці та соціально-трудових

відносин управління

соціального захисту

населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!