Газета по-надвірнянськи
 

Понад 2 млн грн акцизного податку надійшло від платників Надвірнянщини

15 травня 2015, 12:20 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 590 переглядів

Одним із джерел наповнення коштами для місцевих бюджетів став акцизний податок з роздрібного продажу пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів та інших підакцизних товарів за ставкою 5% реалізованого товару. З початку року фактичні надходження цього платежу склали 2 млн 386 тис. грн. Зокрема, у квітні надходження цього нового податку склали більш як 800 тисяч гривень.

Як зазначив начальник ДПІ у Надвірнянському районі: «5-відсотковий акцизний податок є стабільним фінансовим ресурсом, який  може бути використаний для розвитку місцевих громад. Кожна громада може контролювати стан його надходжень шляхом повної легалізації продажів таких популярних підакцизних товарів як горілка, цигарки, пиво і паливо. Кожен з нас сплачує його, як споживач зазначених товарів. Тому, активна позиція кожного мешканця територіальної громади допоможе фахівцям ДПІ контролювати ситуацію з перерахування цього податку до бюджету».

Нагадаємо, що платниками акцизного податку з реалізації підакцизних товарів є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам, пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, скраплений газ, паливо альтернативне.

Звертаємо увагу платників на дотримання умов продажу тютюнових виробів, на які встановлені максимальні роздрібні ціни. До вартості тютюнових виробів з урахуванням податку на додану вартість має бути включено 5% акцизного податку.

Бюджет за чотири місяці поточного року більше 29 млн. грн. ПДФО від платників ДПІ у Надвірнянському районі

З початку поточного року платники податків, що знаходяться на обліку в ДПІ у Надвірнянському районі, сплатили до бюджету 29 млн.49 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, в тому числі до місцевого бюджету надійшло 21тис.787 тис. гривень, до Державного бюджету – 7млн.262 тис. гривень. В порівнянні з минулим роком цей показник збільшився на 3,9 млн.гривень.

Податок на доходи від фізичних осіб – це один з бюджетоформуючих податків, 75% від загальних надходжень якого потрапляє до місцевих бюджетів. Питома вага ПДФО в місцевому бюджеті – понад 65%.

Контроль за дотриманням трудового законодавства, забезпечення виплат заробітної плати згідно з законодавчими нормами і проведення роботи по по погашенню її заборгованості є одним з основних резервів наповнення місцевих бюджетів.

Переваги електронних перевірок суб’єктів господарювання

З 01.01.2014 вступила в дію норма Податкового кодексу України, якою передбачено проведення електронних перевірок суб’єктів господарювання.

Така можливість надана наступним платникам податків:

з 01.01.2014, які застосовують спрощену систему оподаткування;

з 01.01.2015 — суб’єкти мікро-, малого та середнього бізнесу;

з 01.01.2016 — всі інші платники податків.

Можна відзначити такі переваги електронної перевірки для платників податків:

- дистанційне обслуговування платників податків;

- мінімізація впливу людського фактора;

- підвищення якості  проведення перевірки;

- зменшення терміну проведення перевірки;

- впевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій;

 - зниження адміністративного навантаження на платника податків

Таким чином платники податків можуть «замовити» собі електронну перевірку у зручний для них час.

Порядок застосування касової техніки єдинниками 2 та 3 груп у 2015-2016 роках

Податкова Кременчука нагадує, що минулорічним Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» впроваджено вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку, які набирають чинності  для  третьої групи – з 1 липня 2015 року, для єдинників другої групи – з 1 січня 2016 року.

Згідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95- ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані РРО.

У разі здійснення розрахунків через банківські установи виключно у безготівковій формі або через касу банку такі суб’єкти господарювання мають право РРО не застосовувати.

Профспілки не сплачуватимуть податок на прибуток і у 2015 році

В зв’язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України з 1 січня 2015 року ряд неприбуткових організацій, які в минулому році користувались пільгами та не сплачували податок на прибуток, з поточного року стали платниками цього податку.

Разом з тим, пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Податкового кодексу передбачений вичерпний перелік неприбуткових установ та організацій, які з січня цього року продовжують користуватись пільгами у сплаті податку на прибуток.

Так, статтею 133 Податкового кодексу встановлено, що не є платниками податку, зокрема:

1) бюджетні установи;

2) громадські об’єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організації, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків, житлово-будівельні кооперативи, пенсійні фонди, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

Такі установи та організації не є платниками податку на прибуток лише після їх внесення до Реєстру неприбуткових організацій та установ контролюючими органами.

Державна фіскальна служба України у листі від 31.03.2015р. №6696/6 /99-99-19-02-02-15 щодо звільнення від оподаткування профспілкових організацій як неприбуткових організацій повідомила, що профспілка, створена з дотриманням норм Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» за своїм правовим статусом відноситься до громадських об’єднань, які мають право скористатися статусом неприбуткової організації.

Профспілкові організації зі статусом юридичної особи, які станом на 31 грудня 2014 року внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій та відповідають умовам, визначеним у пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Податкового кодексу (метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій), продовжують користуватися статусом неприбутковості і не є платниками податку на прибуток.

Нагадаємо, відповідні зміни до Податкового кодексу України внесені Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Скільки військового збору сплатили мешканці Надвірнянщини?

На підтримку української армії платники податків Надвірнянського району за 4 місяці 2015 року спрямували 2млн.789 тис. грн. військового збору, що на 203 тис. грн. більше, ніж передбачалось. Зокрема, в квітні поточного року до держбюджету спрямовано 628 тис. грн. збору.

Нагадаємо, що з 1 квітня запроваджено оновлену форму № 1ДФ, у розділі II якої податкові агенти відображають інформацію про військовий збір (загальні суми нарахованих та виплачених доходів, з яких утримано військовий збір, загальну суму нарахованого та перерахованого до бюджету військового збору).

Одночасно він нагадав, що з  13 березня набрав чинності Закон України, яким внесено зміни до порядку сплати військового збору. Відповідно до його норм, відтепер підлягають оподаткуванню збором  сума доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, дивіденди, доходи від операцій з валютними цінностями, за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, інвестиційний прибуток тощо.

До платників ПДВ – через обов’язкову реєстрацію

Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.

При обов’язковій реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій (1 млн грн).

Пунктом 183.10 ст.183 ПКУ визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за не нарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Окрім того, згідно із п.п. 6 п. 180.1 ст.180 ПКУ платником ПДВ є особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у ст. 243 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної п. 181.1 ст. 181 ПКУ, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

Лікарняний для єдинників: нюанси

Підприємці, які знаходяться на єдиному податку першої і другої групи та не використовують працю найманих працівників, протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів звільняються від сплати єдиного податку.

Для того щоб уникнути порушення терміну щодо сплати авансових платежів, які здійснюються не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця, рекомендується заяву щодо періоду щорічної відпустки  подавати до ДПІ у Надвірнянському районі до початку відпустки. А заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності доцільно подавати одразу після закінчення лікарняного.

 ДПІ у Надвірнянському районі.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!