Газета по-надвірнянськи
 

Для ремонту доріг не вистачає техніки і …матеріалів

12 червня 2015, 13:30 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 638 переглядів

Районна рада відповідально долучилася до впровадження адміністративно-територіальної реформи на теренах Надвірнянщини. Про це «Народна Воля» інформувала у числі 60-61 від 5 червня ц. р. («День депутата у районній раді»).

Виконавчий апарат і депутатський корпус районної ради бачать наш промисловий Надвірнянський край із вісьмома адміністративними центрами у Надвірній, Делятині, Ланчині, Перерослі, Зелені, Пнів`ї, Білих Ославах і Тисменичанах. Навколо них мають добровільно об`єднатися всі решта населених пунктів, громади яких представлятимуть вже тільки їх старости.

Голова районної ради Василь Попович на Дні депутата зазначив, що, розробляючи за дорученням президії районної ради перспективний план об`єднання територіальних громад, виконавчий апарат районної ради врахував і думку європейських експертів. А вони вважають, що територіально громада із не менш як 5-ма тисячами жителів вже може бути спроможною. Зрештою, краще буде, доєднавшись, подивитися, як працюють, ніж починати роз`єднання, якщо щось не вийшло. Окрім того, у нашому районі – майже 120 тисяч жителів, а є райони в області, де і половини немає, але там також запропонували по 6 громад. Надвірнянська районна рада з патріотичних поривів вийшла на пропозицію про створення 8 громад.

План райдержадміністрації про 5 адміністративних центрів (без центрів у Пнів`ї, Білих Ославах і Тисменичанах) об`єднаних територіальних громад представив учасникам депутатського дня начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства РДА Тарас Угринчук.

Обговорюючи матеріали 33-ї сесії районної ради, депутати внесли деякі пропозиції щодо фінансового забезпечення актуальних питань. Зокрема, Степан Шовгенюк (с. Чорний Потік) запропонував внести зміни до відповідного рішення районної ради і передати 700 тис. грн. як субвенцію відділу капітального будівництва ОДА, щоб хоч таким чином зрушити з місця довговічну проблему спорудження Чорнопотоківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Укотре порушили проблеми ремонту автошляхів Надвірнянщини. Чимало питань у депутатів районної ради Тараса Будзака, Андрія Гуцинюка, Івана Микитюка виникло до першого заступника голови РДА Івана Тодорука, який поінформував про початок ямкового ремонту доріг. Зараз основне – надходження бітуму, за 20-30 тонн якого повинні оплатити в області. Звісно, така кількість матеріалу лише частково перекриє найкритичніші напрямки дорожного полотна, погодився із зауваженнями депутатів представник виконавчої влади району. Не оминули увагою (об`їзну) вул. Кармелюка у Надвірній, до лагодження якої, за словами Тараса Будзака, готові долучитися і кар`єрне підприємство та перевізники уже безкоштовно, тільки треба бітуму, в`яжучих складових. Іван Тодорук повідомив, що там ремонтуватимуть за технологією «чорного щебня», яким суцільно покриють 4 км дорожного полотна. А загалом, на усіх автошляхах, що ремонтують, застосовують не бітум, а кам`яно-вугільну суміш. Скажімо, цьогоріч жодної тонни бітуму на територію Надвірнянщини не завозили, крім кам`яно-вугільної смоли, уточнив Іван Тодорук, запросивши до тісної співпраці і депутатів, і громади. – Ми повинні всі долучитися. 20 років ніхто не виділяв ні копійки на утримання і будівництво доріг.  Все накопичувалося і зірвалося, – підсумував Іван Тодорук.

Депутати цікавилися також долею асфальтного заводу в Надвірній. Як з`ясувалося, він працює тоді, коли є сировинні матеріали. Іван Тодорук також наголосив, що одночасно «латати» дірки на всіх запланованих п`яти напрямках доріг неможливо, оскільки в райавтодорівців не вистачає техніки.

Заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець висловив думку, що депутати мають добре володіти ситуацією з ремонтом доріг, для чого виконавча і представницька гілки влади в районі повинні працювати обопільно. Власне до конструктивної праці закликав усіх голова районної ради Василь Попович.

Звітуючи про цьогорічну діяльність міліції, керівник районних правоохоронців Іван Кавінський зупинився на окремих моментах професійних буднів. Зокрема, нині слідчі розглядають чотири версії скоєного розбійного нападу і вбивства власника готельно-відпочинкового комплексу в Делятині. Серед них найбільше схиляються до останньої – злочин, скоєний «гастролерами». Тому співпрацюють з оперативними підрозділами тих областей, де вже скоювали подібні злочини. Припинена діяльність групи із шести неповнолітніх і дорослого (всі – раніше несудимі), котрі вчиняли розбійні напади на громадян похилого віку. Зараз –  частина групи в ізоляторі тимчасового тримання, інші її учасники – на особистому зобов`язанні, уточнив Іван Кавінський. Триває слідство і над трьома «автоугонщиками» ВАЗ 2106, 2101, яких опісля збували в інших районах. Найпроблемнішою ділянкою дороги з огляду вчинення ДТП начальник райвідділу УМВС назвав ділянку Надвірна – Черніївське кільце.

Заслухано інформації з інших питань, які винесені на сесію районної ради 11 червня.

***

День депутата видався насиченим, що суттєво вплинуло на роботу депутатського корпусу під час сесійного засідання.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!