Газета по-надвірнянськи
 

Майбутнє громад – за реалізацією проектів їх розвитку

2 червня 2015, 15:19 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 584 переглядів

На одноденний виїзний тематичний семінар «Реалізація проектів розвитку місцевого самоврядування» у вівторок, 26 травня ц. р., у залі засідань Надвірнянської районної ради зібралися посадові особи місцевого самоврядування нашого і Богородчанського районів та м. Яремче.

Усіх учасників цього семінару привітав голова районної ради Василь Попович, констатуючи, що започатковані у 2011 р. обласною радою конкурси проектів – одне із найкращих починань, яке не тільки дало змогу разом пройти школу їх написання й акумулювання коштів, а й усіх об`єднати завдяки спільному фінансуванню з обласного, районного, місцевих бюджетів та громади. Співпраця між владою, представниками бізнесу, громадськими організаціями уможливлює вирішення багатьох проблем. Із 2011 р. тільки у Надвірнянщині завдяки реалізації проектів додатково залучено 3 млн. 725 тис. грн.

Від написання до реалізації проекту – важкий шлях, особливо на старті, коли необхідно переконати у його важливості. Але цей досвід дуже знадобиться тепер, коли ми на порозі великих реформ і на часі створення самодостатніх громад. Ці громади можуть брати участь у міжнародних конкурсах проектів, де набутий досвід дуже знадобиться, підкреслив керівник районної представницької влади і побажав плідної праці.

IMG_3991

До цих побажань приєднався голова РДА Олександр Кеніз, зазначивши, що з активними, розумними і продуктивними людьми легше будувати Україну і йти в майбутнє з їхніми напрацьованими проектами.

Заступник начальника відділу забезпечення моніторингу обласних програм та аналізу бюджету виконавчого апарату обласної ради, магістр державної служби Юрій Цимбалюк поінформував, що за 5 попередніх конкурсів проектів розвитку місцевого самоврядування місцеві громади вклали 10 млн. грн., а отримали 37,5 млн. грн. Активність громад Івано-Франківщини у написанні проектів не досягла піку, зауважив посадовець, поставив за приклад сусідів-львів`ян і розповів про особливості 6-го обласного конкурсу. Враховуючи інфляційні процеси, збільшено максимальну суму співфінансування з обласного бюджету із 75 тис. грн. до 120 тис. грн.

IMG_4002

Особливість 6-го конкурсу – започаткування спільних проектів. Учасниками його можуть стати декілька територіальних прилеглих органів місцевого самоврядування, навіть із сусідніх районів області. Орієнтовно, це будуть півмільйонні проекти. Співфінансування з обласного бюджету передбачено до 300 тис. грн.

Привернуто увагу і до обласних конкурсів «Громада кращого довкілля», «Краща спортивна громада» та «Краща етнокультурна громада», які тривають із вересня 2014 р. по 31 серпня 2015 р.

Необхідно використовувати усі можливості співфінансування. Адже ефективність функціонування органів місцевого самоврядування залежить від фінансового ресурсу у їх розпорядженні. Вирішувати проблеми потрібно, не тільки зосередившись на реформуванні у бюджетній сфері, а й на пошуку альтернативних методів.

Ініціативність громад, їх здатність сконцентруватися над пріоритетністю вирішення проблем є запорукою успіху у досягненні конкретних завдань.

Серед альтернативних методів – участь у конкурсах проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Власне, про додаткові джерела фінансування територіальних громад, принципи проектної діяльності, складові грантового проекту, інструменти планування проектної діяльності в органах місцевого самоврядування, моніторинг цих проектів тощо детально розповів учасникам тренер Західноукраїнського ресурсного центру (м. Львів) Дмитро Якимець і відповів на їхні запитання.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!