Газета по-надвірнянськи
 

Нафтовики подбали про довкілля

19 червня 2015, 12:34 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 528 переглядів

Всесвітній День довкілля, який відзначають у червні, спонукає нас до реальної оцінки стану навколишнього середовища, в якому ми живемо, уважно обдумати дії, які кожен з нас має зробити для збереження та відновлення нашої планети та її екосистеми. Цей день органічно увійшов у наше життя. З кожним роком до його відзначення долучається все більше підприємств, представників державної влади, громадських організацій і небайдужих громадян України. Головна мета цих заходів – покращення стану природи та виховання екологічно свідомого суспільства, адже від екології залежить найважливіше, що є в кожного з нас – здоров’я.

Цьогоріч із приходом теплих днів колектив нафтогазовидобувного управління «Надвірнанафтогаз» знову провів декілька акцій, присвячених збереженню та покращенню екологічної ситуації на теренах Прикарпаття, серед них «Подаруй пташкам житло». В її рамках виготовили понад сорок шпаківень, частину з них передали у Надвірнянську ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. Учні прикрасили пташині оселі чудовими дитячими малюнками і тепер з гордістю спостерігають, як у новеньких розфарбованих хатинках оселились птахи.

фото-1

Друга акція, яку цього року проводили нафтовики на теренах Вижницького району мальовничої Буковини, відбулася під гаслом «Посади своє дерево», під час якої заклали фруктовий сад біля службово-побутового комплексу підприємства. Фруктові дерева (а їх більше 30)  вибрали як альтернативу громіздким та крихким тополям, які озеленювали цю територію раніше. Акції з висадження дерев та кущів провели і на території інших структурних підрозділів управління.

Упродовж березня-червня нафтовики на прохання сільських голів ліквідували більше десяти стихійних сміттє­звалищ. Ці заходи приурочили до «Дня благоустрою території».  Добре потрудилися працівники цеху № 2 з видобутку нафти й газу, які ліквідували два таких сміттєзвалища: одне на землях с. Бабче Богородчанського району, на якому накопичилося понад 1000 м куб. сміття; друге сміттєзвалище, яке багато років забруднювало навколишнє середовище та створювало неприємний запах біля села Небилів Рожнятівського району   поблизу нафтовидобувних свердловин підприємства. Тут  зосередилося понад 3000 м куб. твердих побутових відходів.

З метою популяризації Всесвітнього Дня довкілля та підвищення рівня екологічної культури нафтовики звернулися до громад селища Битків, сіл Пнів та Пасічна з проханням провести прибирання цих населених пунктів і вивезти зібрані тверді побутові відходи транспортом НГВУ «Надвірнанафтогаз». На жаль, на цей заклик відгукнулася лише громада Пнів`я, яка, провівши у Всесвітній День довкілля акцію «Зроби своє село чистішим», прибрала центральну частину села – навколо сільської ради, школи та дитячого садочка. Відповідально до проведення акції поставились і сільські ґазди, котрі організовано вийшли на прибирання вулиць та провулків свого рідного села. Зібране пнівчанами сміття НГВУ «Надвірнанафтогаз» вивезло на полігон твердих побутових відходів.

фото-2

У цьому році нафтовики 45 разів виділяли територіальним громадам області автотранспорт і механізми для вивезення сміття та ліквідації незаконних сміттєзвалищ.

Працівники цеху № 2 з видобутку нафти й газу по-своєму відзначили Всесвітній День довкілля: прибрали від побутового сміття потічок Битківчик. Півтора кілометра русла почистили швидко, зібравши декілька десятків мішків зі сміттям, однак їм довелося попрацювати довше у районі видобувної свердловини Битків 310, що біля цього потічка. У цьому місці жителі Биткова організували стихійне звалище твердих побутових відходів. Уже багато років, а особливо останнє десятиліття, стало правилом у жителів цього селища викидати відходи зі свого обійстя у найближчий потічок або на територію нафтопромислових об’єктів.

Однак, є надія, що у найближчому майбутньому громади Биткова та Пасічної під керівництвом обраних їх очільників відповідально вирішуватимуть проблеми збирання побутових відходів та відгукуватимуться на відповідні заклики НГВУ «Надвірнанафтогаз» і за прикладом своїх сусідів, жителів с. Пнів, долучаться до надто важливої загальної справи – збереження навколишнього середовища.

У рамках заходів до Дня довкілля керівництво та профспілковий комітет НГВУ «Надвірнанафтогаз», підбивши підсумки проведеної роботи, нагородили грамотами і грошовими преміями кращі підрозділи та працівників підприємства. Спільну грамоту підприємства та профспілкової організації отримав колектив цеху № 1 з видобування нафти і газу (начальник Володимир Зима) за зайняте перше місце у конкурсі серед структурних підрозділів основного виробництва на краще утримання виробничої території. За перше місце серед структурних підрозділів допоміжного виробництва нагороду отримав колектив працівників житлової ремонтно-експлуатаційної дільниці (майстер Володимир Мандзюк).

Сподіваємось, що спільними зусиллями підприємств та громад краю збережемо і примножимо карпатську природу, зробимо наш край справді писанковим Прикарпаттям. Адже це наш дім і жити  нам у нім.

Іван БОДНАРУК,

начальник служби

екологічної та радіаційної безпеки НГВУ

«Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!