Газета по-надвірнянськи
 

Поезія Ірини Яцури – світлих кольорів

2 червня 2015, 15:52 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 878 переглядів

18 травня, у день св. Ірини, у міській бібліотеці для юнацтва надвірнянці згадали гарну, світлу людину, вчительку, поетесу, громадську діячку Ірину Яцуру (1946-2004).

яцура

Якою пам’ятають її надвірнянці? У своїх спогадах літстудійці «Бистріні» Марія Стефурак, члени НСПУ Галина Христан і Роман Киселюк, керівник Союзу українок Надвірнянщини Ольга Багрійчук, голова клубу «Надвечір’я», що при товаристві «Просвіта», Марія Ковальчук, та автор цих рядків відзначали її інтелігентність, шляхетність, тактовність, лагідність, відповідальність. ЇЇ любили при житті і пам’ятають тепер. Важливе місце у житті Ірини Василівни займала поезія. У літературну студію «Бистрінь» вона прийшла 1997 року вже у зрілому віці як сформована особистість із багатим внутрішнім світом, життєвим досвідом, моральними переконаннями і всім цим ділилася зі своїми читачами у семи книгах. Ірина Василівна була такою, як її вірші, що влучно підмітив літературний критик Євген Баран: «Творчість Ірини Яцури має чисті, світлі кольори. Вона сповнена любові до людини, віри в неї… Це білі тексти, як сказав би Олесь Гончар, великодні» (із передмови до книги І. Яцури «Обручка на долоні»). Такою «великодньою» людиною, «аристократкою духу», як висловилась Ольга Багрійчук, і залишилась Ірина Василівна у пам’яті земляків. До речі, її поезія дуже пісенна. Чимало самодіяльних композиторів поклали музику на її вірші. Кілька таких пісень прозвучали у виконанні Мирона Борищака, Віктора Чудновського, а мультимедійно – «Таємна музика» у виконанні народного артиста України Володимира Піруса. Звучала також і поезія у виконанні Тетяни Андріїв, читачів райбібліотеки для дітей. Прикрасили дійство уривки з презентацій книг п. Ірини, авторських вечорів, які підготував інженер-програміст райбібліотеки Роман Заник.

Зворушливо було бачити Ірину Василівну, чути її голос і оті незабутні строфи: Я – галичанка, жилочка Карпат,// Для мене галицька земля – священна.// Із кожним днем люблю її стократ// В колоссі сяйва ніжно-золоченім.

Марта КУШНЕРЧУК,

директор Надвірнянської ЦБС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!