Газета по-надвірнянськи
 

Презентація проекту «Школяр-програміст»

12 червня 2015, 13:33 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 585 переглядів

В Івано-Франківську стартує експериментальний проект «Школяр-програміст». На Прикарпатті учні старших класів матимуть можливість безкоштовно здобувати знання з програмування та отримати міжнародний сертифікат ще до завершення школи. Про це на прес-конференції заявили народний депутат України, член Ради партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко та автор проекту Сергій Іщеряков.

– В Україні щороку професійними програмістами стають близько чотирьох тисяч людей. Завдяки програмі «Школяр-програміст» у найближчі роки можна буде підготувати понад 30 тисяч професійних програмістів, що сприятиме розвитку ІТ-галузі у країні. Цей проект дасть можливість учням не їхати за кордон для здобуття освіти, отримувати велику зарплату у $600-1000 щомісяця, їздити за кордон, працювати дистанційно та в подальшому поглиблювати свої знання у вищих навчальних закладах, – повідомив Юрій Дерев’янко.

За словами розробника проекту, кандидата технічних наук Сергія Іщерякова, уже здійснені важливі кроки на шляху реалізації цього проекту в Івано-Франківську. – Ризик реалізації цієї програми існує в тому, що діти мало уявляють, що таке програмування, – це насправді тяжка праця. Тому важливо, щоб діти побачили, що таке правдиве навчання індустріальному програмуванню, – зазначив Сергій Іщеряков. Він підкреслив, що курси з програмування пройшли вже чимало вчителів зі всієї області, і залишився останній крок – знайти дітей, які хочуть навчитися програмуванню. Для відбору дітей, які мають бажання та здібності вивчати програмування, планують організувати літні табори програмування. Зокрема, перший розпочнеться із 15 червня у с. Ясенів Верховинського району п’ятиденним аудиторним та самостійним навчанням, а також походами у гори, ватрою на березі річки Черемош. Такі табори дадуть змогу відібрати дітей для програми «Школяр-програміст» і переконати їх, що програмування – це саме їхня галузь. – Минулого року завдяки благодійному фонду Юрія Дерев’янка ми провели 4 потоки шкільних літніх ІТ-таборів, де навчали дітей програмуванню. Тоді один із школярів мені сказав, що це було найкраще літо в його житті, – розповів Іщеряков.

– Ми зацікавлені у роботі з обдарованими дітьми. Проект «Школяр-програміст» має перевернути предмет програмування у практичну спрямованість, – зазначив ректор Івано-Франківського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Роман Зуб’як. Уже визначені школи, на базі яких відкриють спеціалізовані класи в Івано-Франківську – 12-та школа і 2-га гімназія (тут є підготовлені кадри). Учні зможуть подати заявки на участь у програмі з 8 червня на сайті Інституту післядипломної педагогічної освіти, зареєструвавшись у колонці «Проект школяр-програміст». У перспективі такі класи відкриють і у фізико-технічному ліцеї, у ліцеї для обдарованих дітей із сільської місцевості, а також у школах Калуша та Коломиї. Міністерство освіти і науки України затвердило навчальну програму. Івано-Франківська облдержадміністрація також запропонувала допомогу та пообіцяла всіляко співпрацювати з проектом. Після Івано-Франківська проект реалізовуватимуть у школах Києва, Львова та Одеси, повідомляє прес-служба народного депутата України Юрія Дерев’янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!