Газета по-надвірнянськи
 

Спільно з громадськістю – відкрито, про проблеми району

19 червня 2015, 13:08 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 656 переглядів

Майже 50 депутатів (із чинного складу 61) зареєструвалися для роботи 33-ї сесії районної ради, яка відкрилася й завершила роботу 11 червня ц. р. під орудою голови районної ради Василя Поповича.

На ефективну діяльність колег молитовно поблагословив митрофорний протоієрей УПЦ Київського патріархату, депутат районної ради о. Олег Траско. Враховуючи складний і напружений період реформувань, війни на сході України, за пропозицією Василя Поповича депутати хвилиною мовчання вшанували пам`ять полеглих у боротьбі за територіальну цілісність, а також рятувальників, працівників ДСНС, котрі гинуть і на мирних, внутрішніх «фронтах», рятуючи людське життя. Пом`янули і світлої пам`яті двох випускників Прикарпатського військово-спортивного ліцею, котрі склали свої юначі голови в зоні проведення АТО: Степана Воробця – посмертно нагородженого орденом Богдана Хмельницького та Віктора Семчука – посмертно удостоєного ордену «За мужність».

Очільник представницької влади Надвірнянщини детальніше зупинився на питаннях допомоги учасникам АТО та їх сім`ям із фонду районної ради. Торік із фонду депутатів таку допомогу на 18,6 тис. грн. отримали 18 воїнів АТО – жителів району. Протягом п`яти цьогорічних місяців 11,5 тис. грн. надано 11 бійцям. При уточненні райбюджету за 6 місяців ц. р. вишукають додаткові кошти, щоб уможливити допомогу сім`ям відважних захисників територіальної цілісності України. Загалом до районної ради почастішали звернення про фінансову підтримку оборонців на сході від громадських організацій, благодійних фондів. Затверджена районна цільова програма, в якій передбачені кошти для вирішення потреб військових на фронті і на місці, вдома. Із райбюджету виділили 50 тис. грн. для придбання житла сім`ї загиблого воїна «Правого сектору» Дмитра Ломея. На черзі – пошук і залучення коштів із різних джерел на ремонт цієї квартири.

До районної ради звернулися близькі і знайомі військовослужбовця з Биткова Ярослава Госедла, який отримав серйозне поранення в Мар`їнці і зараз лікується у Дніпропетровському госпіталі ім. І. Мєчнікова. Під час телефонної розмови з ним, розповідає Василь Попович, з`ясувалося, що проблем з медикаментами, коштами немає. Єдина проблема – документи. – Тому районна рада звернулася до обласного військового комісаріату і ми спробуємо врегулювати ситуацію, – запевнив голова районної ради і закликав оперативно повідомляти про аналогічні проблеми, щоб дієво допомагати оборонцям Вітчизни. (До слова сказати, днями по державних ЗМІ прозвучала інформація, що у Міністерстві оборони України вживають заходів для спрощення надання статусу учасника бойових дій воїнам АТО. Зокрема, передбачається, що всі поранені у зоні проведення АТО отримуватимуть цей статус автоматично).

***

На звернення районної ради щодо залишення сільськогосподарських угідь підприємств у державній власності з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відповіли, що ці підприємства залишені у держвласності і не підлягають приватизації. Районна рада активно підтримує доброчинні заходи. На нещодавній благодійний концерт «Повір у себе» закупила квитки. Також на підтримку дітей з особливими потребами у райбюджеті передбачено 5 тис. грн.

Голова районної ради зачитав рішення зборів громади сіл Саджавка і Кубаївка про приєднання до Коломиї.

***

Заступник голови районної ради Іван Степник повідомив про виключення депутата районної ради Віталія Котлярова із фракції ВО «Свобода» у районній раді.

***

На сесії привітали із 60-річним ювілеєм і нагородили спільною грамотою РДА і районної ради начальника ЦПЗ № 4 Івана Яворського.

Не 8 і не 5, а лише …4?

Під час сесійного засідання голова районної ради Василь Попович поінформував про організаційні заходи із запровадження адміністративно-територіальної реформи. Як уже розповідала «Народна Воля», РДА запропонувала створити на теренах Надвірнянщини 5, а робоча група районної ради 8 адміністративних центрів. Проте, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович оприлюднив новину, що на регіональній комісії за участі відповідальних працівників Мінінфраструктури та розробників програми децентралізації й експертів заперечили напрацювання районних ради і держадміністрації, не взявши до уваги жодну із запропонованих моделей Надвірнянщини. Натомість вищі посадовці бачать у Надвірнянському районі лише 4 адміністративні центри об`єднаних територіальних громад. Він висловив думку, що виконання закону «Про добровільне об`єднання територіальних громад» переходить у примусовий спосіб реалізації, тому саме зараз варто потужно, єдино вирішити ці проблеми. Місто Надвірна готове взяти до уваги пропозиції району про об`єднання з тими населеними пунктами, які межують історично, географічно, користуються інфраструктурою міста, наголосив Зіновій Андрійович.

А тим часом ситуація мала б «прояснитися» уже наступного тижня на розширеній нараді з керівниками районів, міст, парламентарями й усіма іншими зацікавленими особами в реалізації адмінреформи. Долучитися депутатів запросив голова районної ради Василь Попович. Він вважає, що кожна із пропозицій (районної ради і РДА) має свої «плюси і мінуси». Та найбільшим недоліком, на думку Василя Поповича, є те, що все почалося зверху. А все ж таки потрібно було спочатку послухати думку громад, тобто безпосередньо людей, яких ця реформа стосуватиметься. Наразі обидві пропозиції прийняті ОДА. На першому пленарному засіданні обласної ради, яка затверджуватиме перспективні плани, вирішили дати можливість громадам і радам спільно опрацювати всі спірні моменти. І лише за згодою громад обласна рада ухвалить рішення. Чергове пленарне засідання сесії заплановане на кінець червня.

Депутатські звернення

Вони прозвучали від Василя Гаврищука – про виділення коштів на ремонт даху і підлоги у Фитьківській ЗОШ І-ІІІ ст.; Івана Яновського – щодо ремонту аварійного моста над річкою Слобожниця, що порушили у зверненні до депутата жителі Саджавки і Ланчина. Ігор Писклинець звернувся про відновлення будівництва ДНЗ у Білих Ославах, Володимир Павлюх – про тарифи на виконання робіт у Надвірнянському управлінні з експлуатації газового господарства. Зокрема, це питання турбує нині жителів Лісної Тарновиці і Переросля, звернення від яких і оприлюднив депутат районної ради. Іван Забронський загострив увагу на необхідності ліквідації у районі борщівника Сосновського. Володимир Вірстюк переймається ремонтом дороги Гвізд-Молодків, а також вул. Ставкової, що веде з Молодкова до Пнів`я, для чого треба посприяти гравієм й НГВУ «Надвірнанафтогаз» візьметься за цю справу.

Ігор Андруняк вимагає надати інформацію про завершення ремонтних робіт Надвірнянської центральної райлікарні та введення в експлуатацію пологового будинку, а також поцікавився виконанням Постанови ВРУ про вшанування воїнів АТО, програмою національно-патріотинчого виховання молоді. Він загострив увагу на потребі перерахувати у фонд допомоги воїнам АТО дивіденди за 1994-2015 роки акціонерами компанії «Галнафтопродукт». Не оминув увагою і недавнє вшанування героїв-самостійників на горі Маківка, за що висловив вдячність районним раді і держадміністрації, котрі організаційно долучилися до цього важливого заходу. Андрій Карманський традиційно не перестає вболівати за рідний Верхній Майдан, поставившм вимогу виконати й профінансувати роботи у Верхньомайданській ЗОШ І-ІІ ст., передбачені Програмою соціально-економічного розвитку Надвірнянщини.

Василь Попович, зачитавши звернення жителів кількох вулиць Ланчина, в чиїх оселях від перепаду напруги безповоротно вийшли з ладу електроприлади, запропонував (і депутати підтримали) створити робочу групу з метою відшкодування збитків ПАТ  «Прикарпаттяобленерго». Останнє, до речі, не заперечує компенсації зі свого боку.

Затвердили звіт

З інформацією про виконання районного бюджету за перший квартал 2015 р. виступив начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк.

Надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету – 139173,9 тис. грн., міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів – 123810,0 тис. грн., у т. ч. базова дотація – 7180,2 тис. грн., освітня субвенція – 34711,7 тис. грн., медична субвенція – 19282,4 тис. грн., субвенції з державного бюджету та місцевих бюджетів – 62635,7 тис. грн.

Основним платежем до районного бюджету є податок з доходів фізичних осіб. У районний бюджет надходить 60 відсотків податку від всієї суми, отриманої на території району. Питома вага податку з доходів фізичних осіб в загальній сумі надходжень – 98 відсотків. За звітний період надійшло 12986,4 тис. грн. цього податку (132,9 відс.), або на 3211,4 тис. грн. більше планових призначень на відповідний період. Виконання до річних призначень – 25,8 відсотка.

Видатки загального та спеціального фондів районного бюджету проведено у сумі 137481,1 тис. грн., що складає 97,6 відсотка до призначень на перший квартал 2015 року, у т. ч. по загальному фонду – 136113,5 тис. грн. (97 відс.), спеціальному – 1367,6 тис. грн. (226,7 відс.).

Основну питому вагу в загальному обсязі видатків займають виплата заробітної плати, оплата за спожиті бюджетними установами теплоенергоносії, соціальні виплати та інші захищені статті бюджету – 98,6 відсотка або 134159,7 тис. грн.

У звітному періоді кошти з резервного фонду районного бюджету не виділяли.

Рішенням сесії районної ради затверджено звіт про виконання районного бюджету.

Як торік злочинність

приборкували

Про стан злочинності та протидію торік цьому явищу на території Надвірнянщини доповідав прокурор району Назар Грицюк.

Протягом 2014 р. всього зареєстровано 360 кримінальних правопорушень. Зареєстровано 84 тяжких злочини, по 75 особах оголошено про підозру, по 80 кримінальних правопорушеннях закінчено досудове розслідування, залишок кримінальних правопорушень без рішення  35, закрито 52 кримінальних правопорушення. Зареєстровано 111 кримінальних правопорушень середньої тяжкості.

Щодо фактів розкрадання, то цьогоріч зареєстровано 5, по 3 фактах особі оголошено про підозру і по 3 фактах завершено досудове розслідування. Зареєстровано 6 фактів хабарництва, по яких особі оголошено про підозру та завершено досудове розслідування.

У цьому році зупинена одна із функцій прокуратури – загальний нагляд. Очікується значна реорганізація. До структури Надвірнянської прокуратури ввійдуть: Богородчанський, Верховинський райони та Яремчанщина.

Прокурор відповів на численні запитання депутатів. Іван Гурмак поцікавився ситуацією зі справами щодо провокації хабара. Як відповів Назар Грицюк, цьогоріч у прокуратурі таких злочинів не фіксували. – Однак ми завжди готові до співпраці з тими керівниками, в яких є такі випадки, зазначив прокурор району. Ігор Андруняк укотре привернув увагу прокурора до долі конкретної жительки Надвірної, котра є представником однієї із нацменшин. З`ясувалося, що бідолашній жінці варто пройти ще кілька процедур, щоб отримати свідоцтво про народження дітей. Ігор Андруняк цілком справедливо на цьому поясненні не заспокоївся і висловив сподівання, що осторонь цієї проблеми не залишиться відділ сім`ї і молоді РДА.

Як з`ясувалося, питань до прокурора накопичилося багато не лише в депутатів райради, але й громадських активістів, які взяли щонайактивнішу участь у роботі 33-ї сесії. Богдан Бойчук повідомив, що володіє фактами розкрадання деревини, начебто, під «патронатом» прокуратури. Тому дуже просив зустрітися з прокурором. Назар Грицюк відповів: – Подавайте факти і будемо працювати. А ось житель одного із сіл району взагалі відчуває себе приниженим і вважає, що порушують його права і свободи. За його словами, він добивається правди в Києві, але все зводиться на місця, до району… Прокурор на ці та інші болісні закиди виснаженої життєвими обставинами людини відреагував спокійно, зауваживши, що цей житель Надвірнянщини «уже 10 років звертається в усі інстанції. З ним є листування районної, обласної, Генеральної прокуратур. Усі факти перевірені і не підтвердилися. Надавали грунтовні відповіді».

***

Перший заступник начальника райвідділу УМВС Анатолій Гончар інформував про цьогорічний стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності.

Протягом 2015 р. всього зареєстровано 172 кримінальні правопорушення; тяжких злочинів – 32, по 28 особах оголошено про підозру, по 30 кримінальних правопорушеннях закінчено досудове розслідування, залишок кримінальних правопорушень без рішення – 35. Зареєстровано 7 фактів незаконного поводження зі зброєю, по 6 особах оголошено про підозру, розслідувано – 6. Щодобово на охорону громадського порядку задіюють в середньому 9 працівників РВ УМВС, із них: ППСМ – 2, ДСО – 3, піший наряд – 2, ДАІ – 2. Дільничні інспектори міліції розкрили 26 злочинів загальнокримінальної спрямованості.

Активізована участь громадських формувань з охорони громадського порядку та громадських помічників дільничних інспекторів міліції в забезпеченні правопорядку. Постійно вживають конкретні заходи щодо запобігання та попередження правопорушень на території району, спрямовують у цьому напрямку діяльність розміщених на території району колективів, громадських організацій, а саме: ГО «Лоєва-правопорядок», яка нараховує 10 осіб, ГО «Перерісль-правопорядок» – 10 чол. і громадське формування «Січ» – 17 чол.

Внесли зміни

Питання про внесення змін до рішень районної ради щодо цільових Програм включені до порядку сесії додатково. Депутати окремим рішенням під координацією начальника управління фінансів РДА Михайла Обідняка внесли зміни до рішення районної ради від 20 січня ц. р. «Про районний бюджет на 2015 рік».

За участі заступника голови РДА Богдана Зеленчука – зміни до рішення районної ради від 31 травня 2011 р. «Про Програму заходів щодо реалізації політики стосовно дітей, молоді, жінок і сім`ї на 2011-2015 роки», доповнивши перелік дітьми учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб. Зміни до Програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів до 2015 р.» за координацією начальника управління економічного розвитку і торгівлі РДА Василя Уніята стосуються придбання автомобіля. Під його ж керівництвом внесено зміни до «Програми профілактики злочинності, зміцнення правопорядку і свобод громадян на 2011-2015 роки». За участі заступника керівника апарату-начальника відділу з питань запобігання та виявлення корупції, оборонної та мобілізаційної роботи апарату РДА Івана Бурія внесено зміни до косплексної цільової соціальної програми цивільного захисту населення на території району від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру на 2011-2015 роки» та до районної цільової Програми фінансування мобілізаційних заходів та призову громадян на строкову військову службу на 2015 р.».

Зміни зазнали рішення районної ради від 10 березня 2011 р. «Про Програму удосконалення системи соціального захисту населення у районі на 2011-2015 рр.» та від 7 серпня 2014 р. «Про районну програму підтримки сімей загиблих (постраждалих) під час масових акцій громадського протесту в період із 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., військовослужбовців і працівників правоохоронних органів та членів добровольчих загонів, які брали участь в Антитерористичній операції в східних областях України». Начальник управління соціального захисту населення РДА Іван Гурмак поінформував, що на обліку перебувають 106 учасників АТО, 17 з яких – поранені. Усім їм виплачено матеріальної допомоги по 5 тис. грн., іншим – по 1 тис. грн. Уже надійшло 18 заяв про надання матеріальної допомоги. Кошти уже вичерпали, тому перекинули з інших пунктів програми. Крім того, у програму внесли надання пільг учасникам АТО. Щоправда, поки без фінансування, яке вишукають за підсумками перегляду районного бюджету. Програма передбачає і покращення житлових умов сімей, члени яких загинули в АТО, або стали інвалідами 1-ї групи.

Депутати підтримали районну Програму сприяння вирішенню питань піднесення престижу військової служби, соціально-побутових і культурних проблем  військовослужбовців, інформаційно-пропагандистського забезпечення, культурно-виховної і просвітницької роботи, правового виховання військовослужбовців військової частини А 1807 на 2015 р.

***

За координацією заступника начальника відділу культури РДА Ольги Бакоти ухвалили рішення про затвердження статуту Делятинської дитячої музичної школи та про створення юридичної особи і затвердження статуту Музею історії Надвірнянщини. Під орудою директора КП «Теплокомуненерго» районної ради Віктора Ягиша затвердили оновлені тарифи. Обговоривши інформацію голови районної ради Василя Поповича про премію районної ради ім. Юрія Шкрумеляка, вирішили присуджувати її уже цьогоріч у номінації «Дитяча література». Депутати затвердили зміни до Статуту футбольного клубу «Бескид», які представив заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець. Підтримали звернення Надвірнянської районної ради щодо перегляду рішення про підвищення тарифів на енергоносії для населення, промисловості та підприємців; звернення Верховинської районної ради щодо встановлення пільгового тарифу на електроенергію в негазифікованих оселях; Городенківської районної ради – про незастосування збільшення бази оподаткування єдиного соціального внеску до бюджетних установ. За координацією голови Фонду комунального майна району Івана Коцька на сесії продовжили термін дії договору користування прииіщеннями.

У «Різному»

обговорили широкий комплекс проблем, порушених на Дні депутата, 4 червня, а також у зверненні Громадської ради при РДА, що рекомендувала президія районної ради. Для цього на сесію запросили відповідальних працівників служб і управлінь району й області.

Блок питань озвучила громадська активістка Галина Бец: про небезпеку випадання із перевантажених лісовозів колод; якість обслуговування міських пасажирських перевезень (за конкретним напрямком – у сторону лісокомбінату). У ході обговорення з`ясувалося, що проблеми дійсно треба негайно вирішувати, адже факти випадання колод підтвердив знаний у районі лісівник Іван Симчич, депутат районної ради. Вирішили з вимогою дотримуватися правил перевезень звернутися до перевізників та суб`єктів господарювання, котрі, за словами начальника управління економіки РДА Василя Уніята, є відповідальними за це. Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович зауважив, що багато вантажівок із вторинною сировиною для переробки на «Інтерплиті» зосереджені якраз ближче до Стримбівської ЗОШ І-ІІ ст. на вул. Соборна-Комарова, створюючи таким чином корки на дорозі державного значення Львів – Мукачеве. На майданчику, який відноситься до санітарно-охоронної зони цього автошляху, перевізники чекають добами, щоб здати деревину. Тому тут необхідний контроль ДАІ.

Відсутність альтернативи перевізникам зумовлено проведенням конкурсу раз у півроку, пояснив міський голова. До того ж, міська рада відмовилася переглядати тарифи і з метою економії  водії обмежили перевезення. Але це не означає,  що ми не  ведемо перемовини і допускаємо факти нетактовного поводження з пасажирами, додав Зіновій Андрійович. Нині перемовини тривають по соціальних маршрутах – Стримба, Мирне, Назавизів, наголосив він і висловив готовність розглянути всі пропозиції.

Є всі сподівання, що оперативно відреагують і на критичні зауваження ще одного активіста Івана Яремчука, котрий дорікнув відповідальним посадовим особам за перевантажені деревиною майданчики у Максимці, нижній склад у Зеленій. Попередні коментарі ситуації прозвучали відразу на сесії.

На депутатські запитання відповідав начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства РДА Тарас Угринчук, який всього за кілька місяців своєї діяльності (відділ очолив зовсім нещодавно) зумів переконати, що виконавча влада у цій важливій справі може працювати відповідально, принципово підходячи до вирішення накопичених роками проблем.

Про утилізацію. На сьогодні передбачені 150 тис. грн. розділили між сільськими радами, кожна з яких уклала договір на вивезення ТПВ. Проблема вирівняється, якщо діятиме сортувально-сміттєвий пункт в урочищі «Чобіток» на території Надвірної. Міський голова виступив за узгоджений у районі алгоритм дій і прозвітував про завершення експертизи проектної документації «Чобітка», де на 10 га розмістять лінію із сортування сміття, частину (вторинна сировина) реалізовуватимуть, а майже 50 відсотків – захоронюватимуть. Найосновнішим інвестором проекту визначено екологічний фонд області. Зіновій Андрійович дорікнув, що не всі депутати й представники громадськості перейнялися важливістю облаштування «Чобітка». Тому зажадав єдності і цілковитої підтримки. Голова районної ради Василь Попович запевнив міського голову у готовності вишукати кошти в районному бюджеті і долучитися до часткового фінансування робіт.

Про освітлення населених пунктів і пішохідних переходів. Тарас Угринчук: – У відділі опрацьовують документи, які надійшли із Бистриці та Парища. При наявності документації, де треба обгрунтувати виділення коштів, передбачено співфінансування (15-18 тис. грн.). Щоб запрацювали пішохідні переходи у Лісній Тарновиці і Перерослі, потрібні ще жовті проблискові маячки й остаточно опрацювати документацію.

Про водовідвідні канали. Пнів впорався із завданням і водовідвідний канал уже захищає село. А от щодо другого (нижчого), то розглядають його доцільність, бо левова частка води несе із Пнів`я до міста і все сміття із канав та потічків. Ситуацію продовжують аналізувати.

Про газопровід Надвірна – Ланчин. Уся документація – в управлінні капбудівництва ОДА. Але з невідомих причин виникла потреба у проведенні тендерів по роботах. Про те, що потреби у них немає, переконувати обласних чиновників уже найближчим часом збирається Тарас Угринчук.

Про закупівлю берегоукріплюючих сіток (габонів) для Молодкова. Лист уже направили у фінуправління ОДА. Готові профінансувати. Однак придбанням габонів простіше зайнятися безпосередньо Молодківській сільській раді.

І «пріоритетів» –

як крапля в морі

Не перестає турбувати депутатів, як і всіх краян, ремонт доріг. Ця тема отримала своє продовження на сесії. Начальник Надвірнянської філії «Облавтодору» Віктор Зінкевич пояснив, що, починаючи із травня, жодної гривні із Києва в область не надійшло на придбання електроенергії, пального, бітуму. Дорогу Делятин-Рахівчик також лагодили у борг. За нові кошти погасять старі борги і накопичуватимуть уже нові – такий принцип роботи районних автодорівців, які востаннє отримували зарплату ще …у березні. Голова районної ради був вражений таким кричущим фактом і сказав: – Це – катастрофа. Про які дороги можна тоді говорити?!

За словами Віктора Зінкевича, зараз ремотують дорогу в Заріччі, цього тижня планують розпочати у Білих Ославах, щоб дійти до чорноославського бездоріжжя. Єдина умова до сільрад – придбати чорно-в`яжучі матеріали.

Розуміючи, що одними розмовами дороги не полагодити, депутати все ж задалися собі питанням, чому Коломия має гроші і дороги там кращі? І дійшли висновку, що, якщо голова ОДА родом із Надвірної, також побуде пару років на посаді, то у районі …теж будуть кращі дороги.

Зіновій Андрійович вважає, що Служба автодоріг області знущається з дорожньої галузі району. – Нас не чують ні в Києві, ні в області, – сказав міський голова і піддав гострій критиці сумновідому Постанову Кабміну № 323, за якою пріоритет у ремонті за 510 млн. грн. надано автошляху Івано-Франківськ-Львів, де дорожнє полотно у кращому стані, ніж дорога Львів-Мукачево (через Надвірну).

Голова районної ради Василь Попович нагадав, що органи самоврядування мають право використовувати кошти з акцизного збору на ремонт доріг, у т. ч. і державного значення. Тому треба визначати пріоритети. Щоправда, як з`ясувалося із виступу начальника ДПІ у районі Василя Гнатюка, у деяких населених пунктах кошти від цього податку не такі вже й великі. Керівник району також уточнив, що за 510 млн. грн. ремонтуватимуть окремі відрізки дороги загальною протяжністю 18 км. – Це – не те, що крапля в морі. Це – нічого у порівнянні з тим, що потребують зруйновані дороги. Але ми це з болем трактуємо і розуміємо, що на сьогодні вирішення цьому немає, – зробив невтішний, але правдивий висновок Василь Попович.

«Збодяжили» … на 3

кримінальні провадження

Присутність на сесії районної ради в. о. начальника оперативного управління ДПІ в м. Івано-Франківську, що входить у структуру ГУ ДПС в області, Андрія Паркулаба викликана потребою отримати відповіді також на питання ГР. Як пояснив Андрій Паркулаб, із 50 штатних працівників – 23 – оперативні працівники, 12 служать у зоні АТО. Є багато вакансій. Територія обслуговування оперативного управління – усі податкові інспекції області, у т. ч. Надвірнянська ДПІ, у чиїй структурі податкова міліція не передбачена.

Основне завдання податкових міліціонерів – запобігати кримінальним та іншим правопорушенням у сфері оподаткування. Злочини у цій сфері трактує ст. 212 ККУ (ухилення від сплати податків). За станом на 1 січня н. р. відповідальність передбачається, коли державі нанесли збитки, не сплативши 609 тис. грн. Це – немала сума і в Надвірнянщині – не так багато підприємств, які взагалі мають обороти в такому розмірі, зауважив Андрій Паркулаб. Крім того, парламент вніс зміни до Податкового кодексу, згідно з якими введено мораторій на проведення перевірок у 2015-2016 роках. Це стосується підприємств, дохід яких склав до 20 млн. грн. Тобто такі підприємства планово перевіряти не можна, уточнив податківець.

На території нашого району є лише 12 підприємств із товарооборотом понад 20 млн. грн. Податковій міліції заборонено брати будь-яку участь у перевірках. Зате вони оперативно супроводжують перевірки. Приміром, під час оперативного супроводу ДПІ протягом січня-травня ц. р. проведено 18 перевірок, за результатами яких до бюджету донарахували 3 млн. 710 тис. грн. і сплачено 2 млн. 173 тис. грн. Проте ці суми не є достатніми для притягнення до кримінальної відповідальності, наголосив представник податкових міліціонерів обласного центру. У рамках трьох кримінальних проваджень на території Надвірнянщини у фізичних осіб та суб`єктів господарювання вилучено 580 літрів фальсифікованих алкогольних напоїв на 46 тис. грн. За цим фактом зареєстровано 3 кримінальні провадження (ст. 204 ККУ – незаконне виготовлення, зберігання і збут або транспортування з метою незаконного збуту підакцизних товарів). У рамках одного з кримінальних проваджень за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах проведено слідчо-оперативні заходи, в ході яких вилучено як речовий доказ 5 резервуарів, заповнених нафтопродуктами (4 тонни) вартістю майже 621 тис. грн. Сировину для виробництва нафтопродуктів придбано у фізичних осіб в одному із сіл Надвірнянщини. – Вживають заходи щодо встановлення осіб, причетних до виготовлення цих паливно-мастильних матеріалів, – завершив Андрій Паркулаб, запросивши до співпраці усіх і за тел. чергової частини 77-18-98  повідомляти факти зі сфери компетенції податкової міліції. Наразі тривають, організовані фіскальною службою з метою збільшення надходжень акцизного податку, операції «Акциз-2015», «Нафтопродукт-2015».

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!