Газета по-надвірнянськи
 

Цінуймо і бережім Україну

5 червня 2015, 13:32 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 964 переглядів

Слово ювілейне, чвертьстолітнє про «Народну Волю», до створення і заснування якої довелось мати якнайтіснішу безпосередність, чомусь пишеться тремтливо і щемливо, у всякому випадку не хочеться рапортової гучності.

Коли благословилося 7 червня число-первісток нашого часопису у 1990-му, я звернувся до читачів: «Мужаймося!». Коли ж сягнули двадцятиліття, то зродилося «Вартуймо слово». А нині з огляду на нерв суспільства і журналістську відповідальність, професійний обов`язок, переконуюсь, що варто і мужатися, і вартувати рідне слово, і стояти в обороні всього українства – історичного, нинішнього, державного і національно-державницького, громадського, матеріального, духовного, колективного й особистого. Особливо ця повинність загострюється, коли з`явилася (а чи вона колись і зникала?) кровава загроза ненаситного сусіда з імперськими амбіціями-замашками.

Двадцять п`ять років газетного літопису – це пропущені через серце, душу і розум слова, речення, думки, пропозиції і критичні стріли у 2754 числах видання, які розійшлися до читача у сотнях тисяч накладу газети. Максималістські бажання охопити якнайбільше, розповісти якнайширше, донести слово оновлення, народовладдя і національного відродження не покидають наш колектив і зараз. У ритмі доби нинішньої, позначеної часто-густо у медійному середовищі шаленим потягом до сенсацій і скандалів, зрештою, до скандалу, політичної замовленості, відстоюємо свою точку-позицію – не полишати виховний момент у наших пуб­лікаціях.

Можемо пишатися, що «Народну Волю» читають українські вояки на східних оборонних рубежах, що наші газетні розповіді про їх бойові будні і безкорисливу допомогу волонтерів надихають земляків стати разом в обороні рідної Держави. Маємо радість і від того, що редакція дала життя сільським газетам-супутникам «Добровість» у Добротові та «Рідне  село Білі Ослави». А невдовзі читача очікує ще один такий часопис гірського села. Радимо цікавим і допитливим дочекатися і цієї миті.

Ми вдячні всім, котрі нас читають, шанують, передплачують, підтримують, радять. Цінимо не панібратство чи дешевий піар і критикантство, а ділові партнерські відповідальні стосунки.

На нинішні виклики у медійному середовищі, передусім, у місцевій пресі, у керівництва і трудового колективу непохитна і переконлива позиція: «Народна Воля» зі своїми партнерами-комунальними друкованими виданнями аж ніяк не позбавлена перспективи системного і відвертого спілкування з читачем. Маємо запас і дух творчості та витримку. Поширюване побоювання, чи виживе місцева преса, «Народна Воля» не сприймає, а натомість розширює якнайтісніші зв`язки з читачами, владними і підприємницькими структурами, діловими колами та громадою рідного краю. Віримо, що місцева газета служила і служитиме найближчим і найдовірливішим порадником для кожного краянина. Національний, державницький і духовний струмінь із повною силою і надалі пульсуватиме у наших публікаціях.

Із Днем журналіста, із 25-літтям «Народної Волі», шановні колеги! Довгих творчих літ Вам, нашій професії і рідній «Народній Волі»!

Іван ГРИДЖУК, редактор

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!