Газета по-надвірнянськи
 

Стояв в обороні церкви і народу

31 липня 2015, 14:25 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 529 переглядів

Урочисте дійство, присвячене 150-й річниці з дня народження Преосвященного Митрополита А. Шептицького, під назвою «На службу Богові, церкві та народові» відбулося у районному будинку культури за сценарієм провідного методиста і ведучих РБК Дарії Гринішак, Ганни Халак та Галини Чуревич.

Ще у фойє будинку культури всіх учасників пам`ятного заходу зустрічали розлогі виставки. Із душпастирським словом до присутніх звернувся Преосвященний Владика Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ о. Василь Івасюк. Митрополит Андрей Шептицький є унікальним явищем в історії української духовності ХХ століття, до якої він увійшов не лише як один із найвидатніших ієрархів упродовж тисячолітньої історії українського народу, але також як один з найбільших Богословів, діячів української культури і науки.Мовби сторінка за сторінкою, ведучі перегортали основні віхи біографії, життєвого і духовного шляху патріота, державного мужа, служителя Церкви.

Високе становище зобов`язало його до ревної і жертовної праці не лише у справах церкви, а й суспільно-громадського, культурного і політичного життя. Освіта народу, боротьба за утвердження української мови у родині, школі, церкві; охорона здоров`я; преса і книгодрукування; музейне будівництво; розвиток образотворчого мистецтва, народної музики; опіка над сиротами, недужими, літніми людьми; захист прав людини; протест проти репресій і переслідувань українців окупаційними режимами – це далеко не повний перелік першочергових проблем у діяльності Митрополита Андрея.

Звучали духовні твори у виконанні хорових колективів: Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії «Вервиця» під орудою Олесі Борищак, церкви Воздвиження Чесного Хреста, яким керує Надія Мацьків та «Елеус» на чолі з керівником Любов`ю Стефанською, а також поезія, яку читав Назарій Олексин. Духовну пісню виконала Христина Юрчило, переможець конкурсу «Пісня серця», присвяченого Митрополиту Андрею Шептицькому, що проводили цьогорічного червня у Коломийсько-Чернівецькій єпархії УГКЦ.

Дарина ОЛЕСЬ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!