Газета по-надвірнянськи
 

Нормального діалогу, на жаль, не вийшло

7 серпня 2015, 14:37 | Рубрика: Військо Версія для друку Версія для друку 407 переглядів

5 серпня в селі Красна відбулась зустріч учасників АТО, їх родичів та сільського голови Василя Завальнюка із заступником начальника управління соціального захисту населення РДА Іриною Швенг, начальником відділу активної підтримки безробітних райцентру зайнятості Наталею Андрійович, представниками ГО «КРУК» Андрієм Лисканюком та Ярославом Суширибою.

Із перших хвилин зустрічі стало зрозуміло, що нормального діалогу не вийде. Між сільським головою та людьми постійно виникали словесні перепалки, взаємні звинувачення. Ми були вражені нетолерантним відношенням голови до матерів героїв-захисників. Це свідчило про те, що між владою села і родичами АТОвців – велика прірва. Найпроблемнішим питанням стало виділення земельних ділянок учасникам АТО. Людям не сподобались як величина ділянок, так і їх місце. Відповідно до законодавства для будівництва у селах виділяється не більше 0,25 га, а заяви приймають тільки на 6 сотих. Це дуже обурило людей. Вони вважають, що голова хоче наділити всіх малими наділами, щоб вміститись в одну ділянку і не створювати собі проблем з пошуком іншої. Також проблемним виявились питання забезпечення пільговиків паливними дровами. Люди пишуть заяви на отримання паливних дров, а привезти нема кому і нема за що. Хоча ця пільга також гарантована державою. На всі запити про терміни виконання цих гарантій ми не почули жодної відповіді. Склалось враження, а точніше, я переконаний, що чекати доведеться довго. Та слід відзначити, що доповідь Ірини Швенг люди слухали з увагою. Було чітко і зрозуміло доведено до присутніх можливості отримання грошової допомоги, роз’яснено механізм виплат категоріям учасників АТО. А Наталія Андрійович розказала про можливості допомоги в працевлаштуванні тим, хто повернувся з війни.

Протягом усієї зустрічі люди виступали і брали активну участь в обговоренні, дискутували. Ми бачили їхнє бажання змінити ситуацію на краще, ділились досвідом по інших населених пунктах, по можливостях виходу з даної проблеми. Ми від ГО «КРУК» порадили створити громадську активну групу. Це дасть нам можливість об’єднати всі їхні проблемні питання в одну справу для подальшого вирішення.

Запевняю всіх учасників АТО та їхніх родичів у нашому районі, що зустрічі з ними проводитимемо регулярно. Чим тіснішою буде наша взаємодія, тим більше проблемних питань ми вирішимо. Повідомляйте «КРУК» про всі порушення прав учасників АТО на наш тел. (096) 775-57-56. І на закінчення, хочеться побажати нам всім терпіння і надії в очікуванні на повернення героїв, а владі – розуміти де вони, що роблять і чим жертвують.

Андрій Лисканюк,

голова ГО «КРУК».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!