Газета по-надвірнянськи
 

Вшанування пам’яті Хрестителя Руси-України

7 серпня 2015, 14:39 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 358 переглядів

У Києві 28 липня ц. р. вшанували пам’ять святого Рівноапостольного Великого князя Володимира та річницю Хрещення Київської Руси-України. Україна відзначає два ювілеї – тисячоліття переставлення святого Рівноапостольного Великого київського князя Володимира і тисячоліття мученицької кончини його синів благовірних князів Бориса й Гліба.

З усіх куточків України зібралися християни відзначати День Хрещення Руси. Зранку до кафедрального собору Св. Володимира, незважаючи на дощ, зійшлася велика кількість людей. Божественну літургію очолив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні єпископату та духовенства. У Богослужінні взяв участь Президент України Петро Порошенко з дружиною.

Звертаючись до Божого народу з кафедри храму, Патріарх Філарет виокремив дві найважливіші небезпеки сучасної України, поборовши які, ми зможемо побудувати сильну державу.

– Нам треба боротись з двома ворогами: зовнішнім – це агресор, а другий, внутрішній, – корупція і пов’язане з нею зло. І ми поборемо їх обов’язково, бо наш народ виявляє велику любов до своєї Батьківщини. Наші воїни віддають своє життя заради неї. Подивіться, яка хвиля гуманітарної допомоги іде зі всієї України – люди віддають останнє. На цей подвиг їх штовхає любов до своєї землі, свого народу, культури та історії. Ми впевнені, що перемога буде наша, ми переможемо і внутрішніх ворогів і зовнішніх, – запевнив Патріарх Філарет.

Після завершення літургії відбулася Хресна хода до Володимирської гірки, яку очолив Патріарх Філарет. Єпископи, духовенство та віряни спільно молилися і співали гімн України. Хресна хода попрямувала до Дніпровських пагорбів під дзвони Михайлівського Золотоверхого монастиря. Біля пам’ятника святому князю Володимиру відправили молебень. Після молитви до Св. Володимира Патріарх виголосив промову, в якій акцентував увагу на неправедній війні на сході України. За його словами, свого часу князь Володимир обрав європейський вектор розвитку Київської Руси. – Коли на нас нападали вороги, ми завжди боронили свої землі. Тому ніхто з нас не повинен мати ніякого сумніву у нашій перемозі, – наголосив Предстоятель. На завершення урочистостей Патріарх Філарет окропив всіх присутніх освяченою водою.

Хвилюючим моментом для мене стало вшанування вірянами Героїв, котрі віддали своє життя за свободу і незалежність України в 2014-2015 роках, біля Стіни Пам’яті Михайлівського Золотоверхого монастиря, яку освятили напередодні Свята Пресвятої Трійці.

Ігор Андруняк,

депутат районної ради,

голова райорганізації

Української Народної Партії.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!