4 вересня 2015, 14:13 | Рубрика: Культура
Версія для друку
520 переглядів
Учетверте цьогоріч на горі Говерла Національна спілка письменників України організувала літературні читання, присвячені Дню Незалежності України при сприянні директора Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайла Косила.
24 серпня група із чотирьох десятків письменників підкорила найвищу вершину в нашій державі, а також провела літературне свято. Його визначальним струменем стало читання творів, присвячених Україні, її державності, історичним і державним постатям. Не обминули й актуальної теми нинішніх подій на сході. Їх авторами є Шевченківський лауреат Анатолій Кичинський із Херсона, Антоніна Хатєнка із Мінська, Олег Соловей (Донецьк-Вінниця), Леся Мудрак – переможниця світового конкурсу серед поетів в Італії, Олександр Косенко – голова Кіровоградської облорганізації НСПУ, лауреат премії ім. Бориса Нечерди, Євген Баран – голова Івано-Франківської облорганізації НСПУ, Ольга Пуніна – викладач (Донецьк-Вінниця), Микола Антощак з Вінниці, Юлія Манойленко – лауреат премій ім. О. Олеся та В. Симоненка із Полтави, а також Сергій Пантюк, Олександр Козинець, Злата Біневич, Поліна Горлач – усі з Києва, Сергій Лазо із Тернополя, Василь Кузан із Закарпаття. Свій поетичний вінок вплели у це свято члени літстудії «Бистрінь» – її керівник Олександр Букатюк, а також Світлана Ткачук, Богдана Ковалюк, Мирослава Гордєєва.

Одним із провідних мотивів свята стала презентація нововиданої дев`ятої книги «Святе ім`я Твоє» нашого земляка, члена НСПУ, відомого краєзнавця Романа Киселюка. Він, до речі, і посприяв розширенню краєзнавчого світогляду колег-письменників і фахово забезпечив їх сходження на Говерлу.
Цей новотвір поєднав його нові поетичні твори і повстанську пропагандистську брошуру «Україна погибає! Хто винуватий в цьому?», автором якої за припущенням є Петро Полтава (Федун), керівник Головного осередку пропаганди Проводу ОУН, котрий загинув у бою з енкаведистами 23 грудня 1951 р. у с. Вишнів Рогатинського району.
Документ цей знайдений у повстанському бункері ще 1989 р. у труднодоступному жбирі (урвистому березі в лісі) Торшукуватий над Дорою. Цю брошуру треба читати і прийняти в серце, бо її слова печуть кров`ю загиблих і нескорених українців. Віриться, що нові поетичні твори Киселюка і пропонована пропагандистська відозва знайдуть зацікавлене коло читачів.
Наш кор.