Газета по-надвірнянськи
 

Олександр Кеніз: «Бачу себе у Надвірній разом із надвірнянцями. Незалежно від того, як закінчаться місцеві вибори»

23 жовтня 2015, 15:19 | Рубрика: Вибори-2015 Версія для друку Версія для друку 17,330 переглядів

Розмова торкнулась розвитку району за цей час, проблеми незаконної вирубки лісів,  допомоги учасникам АТО, розвитку туризму на Надвірнянщині та майбутніх виборів.

– Олександре Володимировичу, розкажіть, будь ласка, про основні здобутки району за час Вашого перебування на посаді?

– Основним здобутком Надвірнянського району можна назвати фінансування, яке в цьому році стало більшим у порівнянні з минулим роком. Якщо торік на дороги Надвірнянщини виділили близько мільйона гривень, то від початку цього року на такі потреби уже залучено 8 млн. грн.

– Як у Вас складається співпраця із районною радою?

– Співпраця з районною радою на сьогодні є позитивною. Є розуміння, є підтримка один одного. Звичайно, що шляхом обговорень і дискусій завжди знаходимо компроміс. І я вважаю, що тільки в такому розумінні можна щось побудувати, щось зробити у районі.

– Голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук постійно наголошує на необхідності підтримки лісопереробки. Яка сьогодні ситуація у цій галузі та що можете сказати про проблему незаконних вирубок Карпатських лісів?

– На сьогодні обсяг незаконної вирубки лісів значно скоротився. Районна влада і місцеві силові структури докладають максимум зусиль, щоб припинити ці дії, які десь ще можливо проявляються. Але у той же час завдяки тому, що у Верховній Раді України прийняті відповідні закони, експорт деревини фактично зупинили. Це дає можливість стимулювати місцевий розвиток виробництва. І я вважаю, що коли виробництво працюватиме на місцях, то згадані незаконні вирубки будуть практично припинені.

– Надвірна є центром нафтогазової промисловості Прикарпаття. Який стан цієї галузі?

– Видобувають вуглеводні зараз не в тих об’ємах, що раніше. Проте два підприємства, які на сьогодні є основними з наповнення бюджету нашого району, працюють і все-таки підтримують нас.

– Повернемось до найактуальнішої на сьогодні проблеми – допомоги демобілізованим і пораненим воїнам АТО. Яких заходів вживає районна держадміністрація у цьому плані?

– Воїни АТО сьогодні у пріоритеті будь-яких програм, які приймаємо, і будь-яких дій, які проводимо у нашому районі. Серед заходів райдержадміністрації – виділення коштів на санаторно-курортне оздоровлення бійців, путівками для чого вони можуть скористатися в управлінні соціального захисту населення РДА, а також кошти на закупівлю дров тим людям, які потребують цього (уже виділено дрова 121 учасникові АТО). Діє програма соціальних знижок на електроенергію, компослуги і газ, зокрема, компенсацій і пільг на 50 відсотків за комунальні послуги для учасників АТО, які ще не отримали посвідчення учасника бойових дій. Створено реєстр учасників АТО, який діє у центрі надання адмінпослуг. Сюди можуть за консультаціями звертатися усі вояки АТО. З початку АТО з районного бюджету виплачено одноразової допомоги її учасникам на 400 тис. грн.

У районі органи місцевого самоврядування при юридичному супроводі районної влади почали надавати земельні ділянки для учасників АТО. Від початку року уже виділили понад 20 земельних ділянок у Надвірній і більше 40 ділянок – у районі. В основному у селі Тисменичани. Тісно співпрацюємо з громадською організацією вояків АТО «Крук». Окрім цього, люди, які демобілізувалися, своїм прикладом також допомагають у військово-патріотичному вихованні молоді і краян, розповідаючи про війну і хлопців, зокрема, наших краян, які захищають нашу землю на східних рубежах.

За дорученням голови обл­держадміністрації Олега Гончарука вивчаємо можливість реалізації у Надвірнянщині проекту «Дім ветерана», котрий стане ефективною стратегією для психологічної та соціальної адаптації ветеранів АТО у нашому краї, що сприятиме покращенню якості їх життя.

– Надвірнянщина є туристично привабливим районом. Які кроки райдержадміністрації для розвитку туризму?

– Надвірнянщина є одним із найживописніших районів Прикарпаття і фактично є початком Карпат. Тому Надвірна – перспективний туристичний центр. Безпосередньо це район сіл Зелена і Бистриця. Але в самій Надвірній ми у вересні провели ХХІІ Міжнародний Гуцульський фестиваль. На ньому були присутні більше півтори тисячі запрошених гостей-учасників фестивалю, не враховуючи туристів, у т. ч. й іноземних. Це триденне святкове дійство відбулося під гаслом національно-патріотичного єднання гуцулів та українців і виховання молоді. Я вважаю, що фестиваль у Надвірній став одним із найкращих і, без перебільшення, взірцевим. Туристам і гостям дуже сподобалося у нашому місті. Ми отримали багато схвальних відгуків у засобах масової інформації та щирих товариських подяк.

– Які, на Вашу думку, існують перешкоди для розвитку туризму в районі?

– На жаль, найбільшою проблемою для розвитку туризму залишається стан доріг. Адже якщо їх немає, то людина не захоче сюди приїхати. Хоча на сьогодні це проблема всіх районів Івано-Франківщини. Проте за допомогою народних депутатів України від Івано-Франківщини та голови обл­держадміністрації Олега Гончарука ми уже залучили більше 8 мільйонів гривень на спорудження і ремонт доріг у районі. Це є основа  і якщо впораємось із нею, то розвиватимуться інфраструктура, готелі, ресторани, туристичні центри. Усе попереду.

– Зараз Ви у команді Олега Гончарука. Кажуть, Ви давно товаришуєте. Як налагоджена співпраця, може радитесь один з одним?

– Так, це правда. Ми є друзями з раннього дитинства і підтримували один одного упродовж усього життя. Щодо співпраці, то так сталося, що, з одного боку, моя підтримка була важливою для Олега Романовича і він запросив мене на цю роботу. З іншого, він, як старший товариш, людина з досвідом мені допомагає, підказує і скеровує у правильному напрямку.

– Чому Ви вирішили балотуватись кандидатом у депутати Івано-Франківської обласної ради? І чому саме від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»?

– Працюючи протягом останнього півроку на посаді голови Надвірнянської райдержадміністрації, я зіштовхнувся з такою проблемою, що не всі питання можу вирішити тут, на місці. Відповідно потрібна підтримка депутатів обласного рівня. Це і розподіл коштів, і направлення їх на соціально-економічні програми. Грошей, як завжди, не вистачає. Відповідно, чим більше є представників того чи іншого району в обласній раді, тим ефективніше використовують бюджетні кошти. Саме тому, працюючи на посаді, на яку мене призначив Президент України, я впроваджую його політику у Надвірнянському районі, відповідно до своїх повноважень. Дуже хотілося б стати обраним в обласну раду від політичної сили Президента і максимально збільшити свої можливості тут, у Надвірнянському районі. Хоча я не є членом партії «Солідарність», але повністю підтримую політику Глави держави і саме тому вирішив балотуватись від цієї партії.

– Олександре Володимировичу, де бачите себе після виборів?

– Бачу себе у Надвірній разом із надвірнянцями. Незалежно від того, як закінчаться місцеві вибори.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!