Газета по-надвірнянськи
 

Урок землеопису завдяки нафтовикам

23 жовтня 2015, 15:29 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 715 переглядів

Відкритий урок географії (що у перекладі означає «землеопис») для учителів цього предмета – учасників районного освітянського методоб`єднання провела із восьмикласниками Волосівського навчально-виховного комплексу учителька Мар`яна Старків. Оригінальність уроку на тему «Мінерально-сировинні ресурси України. Паливні корисні копалини. Видобуток нафти на Прикарпатті» у тому, що він відбувся не у шкільному, а у класі навчально-виробничого комбінату НГВУ «Надвірнанафтогаз» у Пнів`ї. А після нього учителі та учні мали змогу познайомитися з експозиціями Музею нафтопромислів Галичини.

Учителька Мар`яна Старків із сімнадцятьма восьмикласниками зуміла створити на уроці таку навчальну, виховну і змістовну ауру і безпосередність, що усі присутні побували у своєрідній мандрівці у підземні комори України й рідного Прикарпаття, відчули дух і смак легенди про корисні копалини, доторкнулися до шматків кам`яного чорного і бурого вугілля, торфу, попрацювали з атласами, пройшлися картою корисних копалин нашої країни, довідались про Донецько-Луганський і Львівсько-Волинський кам`яновугільні басейни (у першому з них видобувають 98 відсотків вугілля). Учні мусіли за дві хвилини відповісти на експрес-тести. Тут себе, тобто свої відмінні знання показали Аліна Соколенко, Ірина Гвоздянчук, Яна Чернець, Софія Глинчак, отримавши по 11 балів, а Віталій Ковальчук, Дмитро Ільків, Юрій Кепещук – по 10 балів.

IMG_7036

Щире вітання учні та учителі почули з уст директора навчально-виробничого комбінату Дмитра Катрича (у нього перша освіта – учитель креслення), майстра Володимира Коноваленка, начальника відділу видобутку нафти і газу НГВУ, керівника благодійного фонду «Музей нафтопромислів Галичини» Ігоря Гузійчука. Він же і провів для всіх змістовну захоплюючу екскурсію і висловився, що такі уроки добротно сприяють проф­орієнтації школярів.

Директор Волосівського НВК Василь Гайдар приємно вражений уроком та експозицією Музею. Тому у восьмикласників подвійна радість – і від уроку, і від Музею, котрий поки що чи не єдиний в Україні за своїм профілем. Учителька Мар`яна Старків вдячна керівництву НГВУ «Надвірнанафтогаз», зокрема, начальникові Володимиру Чуприні за всебічне сприяння у проведенні цього уроку і вважає, що Музей нафтовиків мають відвідати усі школярі й студенти району і Прикарпаття. «На уроці, а особливо під час екскурсії у Музеї під відкритим небом я довідався багато нового про видобуток нафти. Мрію стати спеціалістом-нафтовиком». «Такого Музею досі не бачила. Захоплена його експонатами, з радістю знимкувалась із однокласниками». Ось такі щирі відгуки учнів Юрія Кепещука та Яни Чернець.

Високо оцінив педагогічну роботу Мар`яни Старків у методоб`єднанні учителів географії  методист РІМЦ відділу освіти РДА Олег Ковальчук. Команда учнів, яких вона готувала, торік успішно виступила на обласному учнівському предметному турнірі, відповідально перевіряє учнівські олімпіадні роботи. На відкритому уроці подала учням таку інформацію, котру вони могли і встигли засвоїти, має відчуття класу, відчутні логічні переходи у викладанні теми тощо. Професійно і на належному рівні та із вдячністю оцінили урок Мар`яни Старків її колеги-учителі Ольга Криска із Фитьківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Марія Приймак із Верхньомайданської ЗОШ І-ІІ ст., в якої брала перші уроки педагогічної практики і майстерності. Вони висловили пропозицію, що їхня колега заслуговує на позачергову атестацію і присвоєння їй спеціаліста першої категорії.

…Уже пишучи цей матеріал подумав: як би то добре велося, аби побільше таких учителів, учнів, добрих людей, котрі б так любили свою справу і котрі б пізнали працю нафтовиків, побувавши в їхньому Музеї під відкритим небом.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!