Газета по-надвірнянськи
 

Верхньомайданські школярі радо вітали Дмитра Триногу

6 листопада 2015, 15:32 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 426 переглядів

На подвір’ї Верхньомайданської школи піднесена, радісна атмосфера. Усі в очікуванні зустрічі з військовим, який воював на сході України.

А почалася ця історія трошки раніше. У квітні ц. р. у нашій школі старшокласники провели ярмарки з метою волонтерської допомоги воїнам АТО. Школярі продавали виготовлене своїми руками – дерев’яні тарілки, прикрашені різьбою, шкатулки, вироби з бісеру, вишивку, художню фотографію, випічку. Зібрані кошти переказали учасникові АТО Дмитрові Тринозі із Камінного, який на  той час проходив курс лікування в одному із госпіталів Львова.

Тринога+9-клас

У телефонній розмові ми домовилися, що  після лікування і закінчення строку служби Дмитро Іванович приїде зустрітися зі школярами. І ось такий день. Біля воріт школи зупинилася автомашина, з якої вийшов молодий чоловік у військовому однострої, воїн-герой, захисник рідної землі. Зустріч із вчителями, коротенька лінійка біля школи – і учні вирушають до символічної могили борцям за волю України.

Могила, старенька сільська церква Святого Миколая і ряди учнівської молоді, вишикувані для проведення урочистої лінійки, підготовленої педагогом-організатором школи Ганною Свідрак. Перед школярами виступає Дмитро Іванович: «Дякую вам за допомогу, а ще більше дякую за те, що ви в нас такі є».

По дорозі назад повертаємо на сільське кладовище. Зупиняємося біля могил воякам УПА, котрі загинули в нерівному бою з більшовицькими окупантами на Різдво 1945 р. Уся школа молиться перед могилами, учні запалюють свічки. Воїн АТО кладе квіти до могили воїнів УПА. Шана і подяка тим, котрі віддали своє життя за волю України.

На привітній  лісовій галявині запалала учнівська ватра. Серед двох куренів відбулися змагання. Дмитро Тринога вручив учням грамоти, а найактивніший учасник розваг отримав шеврон військової частини. Три години пролетіли непомітно. Треба прощатися.Тиснемо один одному руки і звучать щирі слова нашого гостя: «Ми ще з вами обов’язково  зустрінемося…».

Ярослав СВІДРАК,

учитель

трудового навчання, класний керівник 9 класу Верхньомайданської

ЗОШ І-ІІ ст.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!